Uczestnicy Sesji dla Par Odpowiedzialnych END – Ekipy Regionu i Ekip SektorówW dniach od 12 do 14 listopada 2010 r. w Spale odbyła się Sesja dla Par Odpowiedzialnych Equipes Notre – Dame. W spotkaniu brała udział Ekipa Regionu oraz Ekipy Sektorów. Myślą przewodnią sesji była wzajemna pomoc w ekipie. Żywe przykłady pomocy w ekipie i między ekipami, życie w ekipach i sektorach, wspólne spotkania, Eucharystia oraz inne wydarzenia Pary Odpowiedzialne przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej.

Doradca Duchowy Ekipy Regionu przytoczył w formie konferencji swoje refleksje na temat hasła obecnego roku formacyjnego „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” (J 15,5) oraz scharakteryzował rolę i znaczenie Doradcy Duchowego Ekipy Sektora i Ekipy Regionu.

Para Regionu przybliżyła uczestnikom sesji tematykę konferencji wygłoszonych w czasie Kolegium Międzynarodowego END w Madrycie: „Powołanie” i „Nikt nie jest samotną wyspą” oraz zaprosiła wszystkie małżeństwa na XI Zgromadzenie END w Brasilii w roku 2012.Szczytem każdego dnia była Eucharystia sprawowana przez naszych Doradców Duchowych, natomiast w sobotni wieczór w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu małżonkowie i doradcy duchowi kontemplowali Syna Bożego wcielonego i żyjącego w rodzinie, gdzie nauczył się, jak być człowiekiem. Był to również czas modlitwy, gdzie, medytując nad rodziną Chrystusa, małżonkowie modlili się także za wszystkie rodziny na świecie.

Sesja to również czas wspólnego spotkania, braterskiej rozmowy, dzielenia się swoimi doświadczeniami, wzajemne ubogacanie się.

Galeria zdjęć