Pod koniec wakacji Beata i Marcin Pińkowscy – nowa para naszego sektora, poprosili nas o pełnienie posługi pary pilotującej. Po modlitwie i długiej rozmowie zgodziliśmy się, ale byliśmy pełni obaw i wątpliwości. Wiadomo że aby się czymś dzielić trzeba to mieć – czego inne małżeńtwa mogłyby się od nas nauczyć i czy my dostatecznie dużo wiemy o Ruchu, żebyśmy mogli się tym dzielić? Jesteśmy małżeństwem od 8 lat. Kartę END przyjęliśmy w lutym 2012r. Naszą ekipę mistrzowsko pilotowali Wiesia i Krzysiek Staniszewscy – małżeńtwo z długim stażem (w END :)), należące do Ruchu od początku jego istnienia w Polsce. Mając tak wysoko zawieszoną poprzeczkę nasze obawy wydawały się zasadne.

Bez dłuższego zastanowienia zgodziliśmy się więc jechać do Porszewic na sesję dla par pilotujących, którą prowadzić mieli Helena i Paweł Kukołowiczowie z księdzem Grzegorzem Jankowskim. I dziękujemy Bogu, że się tam znaleźliśmy. Już od pierwszego dnia Helena i Paweł zaczęli przybliżać nam zadania – punkty wysiłku – pary pilotującej. Powiedzieli m.in., że nie mamy być nauczycielami nowych Ekip, mamy towarzyszyć małżeństwom w poznaniu zasad Ruchu i pomagać im w drodze do świętości. Celem pilotażu nie jest, jak nam się wydawało powstanie nowej Ekipy, ale uruchomienie w małżonkach pragnienia aby być bliżej Boga.

Bogate w treści konferencje poukładały nam w głowach sporo wątpliwości, poznaliśmy wspaniałych ludzi ubogacając się ich doświadczeniami. Opowieści Heleny i Pawła o pilotażu na Ukrainie mogliśmy słuchać i słuchać… Atmosfera ośrodka w Porszewicach i pogoda prawie letnia, choć to październik, sprzyjały takim konwersacjom.
Cały błogosławiony czas rekolekcji był z nami ks. Grzegorz Jankowski, odprawiał Msze Św. , głosił Słowo Boże, pięknie opowiadał o swoich doświadczeniach w życiu Ekipy.
Rekolekcje były przygotowane perfekcyjnie. Wszystkim – organizatorom i uczestnikom – DZIĘKUJEMY. Wracaliśmy z Porszewic zmotywowani, umocnieni i spokojniejsi o naszą posługę powierzając ją Duchowi Świętemu i Matce Bożej.
Chwała Panu

Basia i Kazik Karwowscy – Grajewo