W dniach 11 – 13 października 2019 r w Rydze odbyła się sesja dla par pilotujących na Łotwie. W sesji uczestniczyło 6 małżeństw. Od momentu poznania się na lotnisku wszyscy byli dla nas bardzo otwarci i serdeczni. Dziękujemy za gościnę Inese i Edvinsowi – małżeństwu o wielkim, hojnym sercu!

Podczas sesji prowadziliśmy cztery konferencje. Na wstępie okazało się, że ks. Elvis Rudovics przetłumaczył na łotewski dwie pierwsze prezentacje, co bardzo nas pokrzepiło i pomogło sprawnie je przeprowadzić. Pewną trudność sprawiła praca nad konkretnymi spotkaniami, gdyż małżeństwa nie miały jeszcze przetłumaczonego na łotewski podręcznika dla pary pilotującej. Nie było łatwo, ale udało się. Podczas sesji był również czas na swobodną wymianę myśli. Najwięcej zainteresowania wzbudziła kwestia ilości spotkań podczas pilotażu. Przypomnieliśmy małżeństwom pilotującym, że w rozeznaniu zawsze mają pełne wsparcie ze strony pary odpowiedzialnej Regionu 2, która odpowiada za pilotaże w rejonach, w których nie ma jeszcze powołanych sektorów i powinni z niego jak najczęściej korzystać.

W drugiej części spotkania towarzyszył nam biskup Andris Kravalis – cudowny kapłan i człowiek! Tłumaczył konferencję o roli doradcy duchowego w ekipie, którą przygotowaliśmy na podstawie nowej broszury i własnych doświadczeń. Do Rygi przywieźliśmy nowy dokument „Kapłan doradca duchowy i towarzyszenie duchowe w Equipes Notre-Dame” i wręczyliśmy wszystkim doradcom duchowym ekip łotewskich – bp Andrisowi, ks. Elvisowi i ks. Karolowi.

W niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystej sumie z Biskupem Andrisem w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Biskup powiedział kilka słów o sesji dla par pilotujących do wszystkich uczestników i poprosił nas o świadectwo, które tłumaczył.

Bogu niech będą dzięki, za Jego dzieła! Rozwój ruchu na Łotwie jest Jego dziełem oraz owocem zaangażowania i świadectwa małżeństw. Niech Pan będzie uwielbiony!!!

Bardzo dziękujemy ks. Elvisowi i bp Andrisowi za poświęcony czas i tłumaczenie naszych wypowiedzi na łotewski.

Beata i Piotr Michalscy
para prowadząca sesje dla par pilotujących w Regionie 2