DSC_2502b

Od stycznia 2015 roku jesteśmy parą pilotującą. Ponieważ pilotaż zaczęliśmy w nietypowym momencie roku, to nie było już okazji uczestnictwa w pełnej dwudniowej sesji dla par pilotujących. W marcu została zorganizowana w Laskach przyspieszona sesja dla par pilotujących, aby pomóc nam, dać wskazówki, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia z innymi ludźmi.

Kiedy otrzymałam maila od pary odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego zapraszającego na sesje par pilotujących w dniach 3-4 październik, to pomyślałam, że chyba nie ma sensu jechać, ponieważ będzie to samo, ci sami prowadzący, a poza tym tak dużo jest innych spraw, które są do załatwienia w ten weekend. Zadzwoniłam nawet do pary Sektora i zapytałam czy na pewno nasze uczestnictwo ma sens? Wtedy Beata powiedziała, że ma to ogromny sens.

Postanowiłam jej zaufać, pojechaliśmy do Lasek.
I nie żałuję ani jednej chwili tam spędzonej. Być może treści były podobne do poprzedniej sesji, ale było znacznie więcej czasu na podzielenie się, wypowiedzenie, poza tym to były inne osoby, czyli inne doświadczenia. Oprócz ogromnych doświadczeń pilotażowych Pawła i Helenki, miałam okazję posłuchać doświadczonego w pilotażu małżeństwa z Łomży. Każda wypowiedź była bardzo ubogacająca.

Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tego niesamowitego spotkania. Człowiek w momencie, kiedy podejmuje taką posługę jak pilotowanie ekipy, musi liczyć się z poświeceniem większej ilości czasu, mamy mniej wolnych weekendów, musimy być czujni i gotowi do spotkań indywidualnych z małżeństwami z ekipy pilotowanej. I przyznam szczerze, że nas z mężem czasami dopada myśl, że to może za dużo dla nas, że może nie trzeba się tak poświęcać?!

Właśnie dzięki takim spotkaniom, dzięki świadectwom innych osób (które są często bardzo zapracowane, mają małe dzieci i miliony ważnych zajęć) wiemy i jesteśmy przekonani, że warto podejmować posługi, że warto być w Ruchu małżeństw END. Jak to powiedział podczas sesji ks. Grzegorz Jankowski (doradca duchowy ekipy Sektora i W-13), Duch Święty działa i na pewno działał 3 i 4 października w Laskach. Chwała Panu!!!

Ania i Kuba Rumińscy
para pilotująca w Sektorze Mazowieckim