Ostatni weekend października 2018 roku spędziliśmy w Łomży na sesji dla Par Pilotujących z Regionu 2. Myśląc o wyjeździe na sesję nie wiedzieliśmy czego się po niej spodziewać, nie mieliśmy specjalnych oczekiwań. Wręcz zastanawialiśmy się nad koniecznością udziału skoro byliśmy już w połowie pilotażu, a podręcznik dla Par Pilotujących jest tak dokładny i przemyślany, że świetnie przygotowuje do prowadzenia pilotażu. Jednakże sesja jest obowiązkowa, więc pojechaliśmy. I całe szczęście!

To był bardzo dobry czas. Bogactwo treści oraz własne świadectwo, które przedstawili prowadzący, Beata i Andrzej Garliccy wraz z księdzem Wojciechem Zyśkiem, są dla nas nieocenione. Poruszyli wiele aspektów pilotażu, tego jak ważna jest nasza rola nie tylko w przekazywaniu informacji o Ruchu, wprowadzaniu w niego, ale przede wszystkim w pomaganiu tym pilotowanym małżeństwom w odkrywaniu drogi do świętości, w poznawaniu Boga. Odkryliśmy dzięki temu, że prowadząc pilotaż też ewangelizujemy, szczególnie dając świadectwo własnego życia i wiary. Bardzo cenne było dla nas dzielenie się przez Beatę i Andrzeja ich doświadczeniem zarówno prowadzenia pilotaży, jak i ich wzrastania we własnej ekipie. Zarazili nas swoim entuzjazmem i charyzmą. Pokazali jak wiele dobra niesie ze sobą posługa jako Para Pilotująca. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Także dzielenie i wymiana myśli z innymi małżeństwami, były dla nas źródłem inspiracji oraz bardzo budujące. Postawę zaangażowania w Ruch i posługę doradcy duchowego księdza Wojciecha odebraliśmy jako żywy przykład tego, jak ważna jest rola kapłanów w ekipach. Dzięki temu, co zobaczyliśmy na sesji i usłyszeliśmy jak może i powinna wyglądać współpraca z doradcą, będziemy więcej wymagać w tej relacji od siebie i księdza J

Poza warsztatami sesja była również czasem modlitwy, która zjednoczyła wszystkie obecne małżeństwa. Czuliśmy ducha wspólnoty i jedności. My osobiście doświadczyliśmy głębokiego poruszenia szczególnie podczas indywidualnej adoracji Pana Jezusa we dwoje. To był dla nas niesamowity czas z Bogiem, którego bardzo nam brakowało odkąd zostaliśmy rodzicami.

Dziękujemy Panu Bogu za to, że powołał nas do posługi jako Para Pilotująca, że dzięki temu mogliśmy być na tej sesji, poznać tak wspaniałych ludzi, odkryć na nowo Ruch. Dziękujemy Beacie i Andrzejowi za otwartość i serdeczność, poświęcony czas, pracę, świadectwo życia i posługi, które nas bardzo zmobilizowały J Dziękujemy księdzu Wojciechowi za każde słowo w homiliach, rozmowach, komentarze podczas konferencji i spowiedź oraz postawę kapłana oddanego małżeństwom i pokazanie jak te dwa sakramenty mogą się ubogacać. Dziękujemy wszystkim, których poznaliśmy za rozmowy, świadectwa, dzielenie się doświadczeniem.

Wyjechaliśmy z sesji pełni inspiracji i pomysłów oraz zapału do pracy, ale też świadomi odpowiedzialności wobec tych małżeństw, które wprowadzamy w Ruch, aby im przedstawić END takim, jaki jest .

Joanna i Kacper Kołtunowiczowie

W15A