DSC_0142.JPG    W dniach 13- 14 lutego 2016 roku we Wrocławiu miała miejsce sesja par pilotujących. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 par z sektorów dolnośląskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz podlaskiego. Prowadzenie sesji powierzono Helenie i Pawłowi Kukołowiczom, którzy od lat pilotują ekipy w Polsce i na Ukrainie. Wspierani byli przez przyjaciół, doświadczone małżeństwa, które przyjechały podzielić się swoimi przeżyciami ze szkolącymi się parami. Było to nasze pierwsze spotkanie z parami z innych sektorów i okazja do szerszego spojrzenia na wspólnotę. Uderzała serdeczność i otwartość w kontaktach między parami na co dzień mieszkającymi z dala od siebie.

Spotkanie miało przede wszystkim charakter wymiany doświadczeń na temat pilotaży przeprowadzonych przez małżeństwa obecne na sesji jak i tych, które każdy z nas miał okazję przezywać wstępując do wspólnoty. Prowadzący porządkowali informacje o kolejnych etapach przygotowania do przyjęcia Karty, zwrócono uwagę na istotę roli pary pilotującej, mieliśmy też okazję zaczerpnąć inspirację do budowania relacji z księdzem i wprowadzenia go do nowopowstającej ekipy. Wielką wartością spotkania była możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące małżeństwa, które dopiero przygotowują się do tej ważnej posługi.

 W Ruchu często podkreśla się wyjątkowość pełnienia roli pary pilotującej. To ona jest obrazem wspólnoty dla małżeństw chcących wstąpić do END. To bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, jednak jego wypełnienie daje dużą radość i buduje niezwykłą więź między ekipą a parą prowadzącą. Dla nas najistotniejszą myślą było stałe uświadamianie sobie głównego celu pilotażu i całego Ruchu – DĄŻENIE DO ŚWIĘTOŚCI MAŁŻEŃSTW. Nie możemy kierować się własną ambicją, zamknąć wszystkiego w sztywne reguły postępowania i odbierać odejścia którejś pary lub nawet ekipy jako osobistej porażki. Najważniejsza jest otwartość na działanie Ducha Świętego i świadectwo przeżywania przez nas sakramentu małżeństwa, które pomoże zbliżyć się innym małżonkom do Chrystusa, nawet jeśli wybiorą inną drogę.

Prowadzenie pilotażu to bardzo wymagająca posługa, bezpośrednio wpływająca na rozwój Ruchu. Często pary, które się jej podejmują mają spore obawy, czy sobie poradzą. Jesteśmy jedną z nich i podobnie jak wszyscy inni liczymy na Waszą modlitwę.

Magda i Michał