DSC_1485.JPGW dniach od 9 do 11 listopada 2012 r. w Olsztynie k. Częstochowy odbyła się sesja formacyjna dla Ekipy Regionu, Ekip Sektorów oraz Par Łącznikowych. Miejscem spotkania było Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „ŚWIĘTA PUSZCZA”. W sesji uczestniczyły małżeństwa z poszczególnych sektorów: wielkopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, kujawskiego oraz białoruskiego. Towarzyszyli im kapłani – Doradcy Duchowi.

Czas sesji był poświęcony modlitwie, formacji, wzajemnemu ubogacaniu, jak również był czasem niekończących się przyjacielskich rozmów.

Pary Odpowiedzialne Sektorów przedstawiały w formie prezentacji multimedialnej życie w swoich sektorach; dzieliły się radościami i troskami.

Para Odpowiedzialna Regionu przypomniała o charakterze międzynarodowym naszego Ruchu, wskazała na korzenie naszej duchowości, pokazała kierunek w którym zmierza Ruch omawiając przy tym drogę formacji dla małżeństw – drogę ciągłych przemian. Doradca Duchowy Ekipy Regionu przedstawił konferencję na temat hasła roku „Kogo szukacie”

Każdego dnia małżonkowie wraz z Doradcami Duchowymi zanurzali się w Chrystusie Eucharystycznym podczas Mszy Świętej, która jest dla nas źródłem i szczytem. Szczególną chwilą sesji była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której, każdy mógł się spotkać jak to mówił o. Caffarel: z „zawsze obecnym Przyjacielem, bo dusza, gdy cichnie i oddaje się rozmyślaniom, znajduje Go w sobie samej, troskliwego i dobrego”.

Galeria zdjęć