6 lipca organizowaliśmy spływ kajakowy rzeką Obrą. Początkowo nie było chętnych, jednak z czasem uzbierało się nas sporo osób wraz z naszymi pociechami. Było nas 59 osób płynęliśmy 27 kajakami. Spotkaliśmy się o 900 rano w Międzyrzeczu przy stadionie. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. Dariusz Piasecki, wypłynęliśmy w piękny spływ rzeką. Pierwsza część spływu była bardzo ubogacona widokami starego zamku z murami obronnymi, parkiem, starym drewnianym kościółkiem i innymi atrakcjami miejsko-wiejskimi no i oczywiście wieloma wędkarzami, których umiejętnie musieliśmy ominąć. Po około 1,5 godziny mieliśmy postój na wyspie św. Wojciecha, tam posililiśmy się, naładowaliśmy akumulatory, po czym wyruszaliśmy w dalszą część spływu.
Druga część była zupełnie inna, przepiękne krajobrazy, widoki, powalone drzewa, dzika roślinność, owady. Było wiele atrakcji i niektórzy nawet mieli tzw. przenoski. Jak piękną przyrodę-naturę mogliśmy oglądać i podziwiać dzięki Panu Bogu – naszemu Stwórcy. Koniec spływu był w Gorzycy, tam po dotarciu odbyła się w warunkach polowych dziękczynna Msza Święta. W modlitwach pamiętaliśmy o całym Ruchu END i nowej grupie przyjmującej kartę w Licheniu. Po wspólnej modlitwie mieliśmy ognisko i wspólny posiłek. Możemy Panu Bogu dziękować za przepiękną pogodę na spływie, za piękno natury, danie nam takiej radości przeżyć. Chcieliśmy podziękować wszystkim którzy z nami płynęli i ubogacili ten spływ swoją obecnością, uśmiechem i miłą atmosferą.
Przy okazji DZIĘKUJEMY KS. DARKOWI ,że był z nami, był naszym opiekunem duchowym i wsparciem. Życzymy Księdzu wiele łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej w nowej parafii w Lesznie.

Maria i Piotr Talarkowie

Galeria zdjęć