Na sesję dla par pilotujących jechaliśmy z lekką obawą czy w razie potrzeby jesteśmy gotowi takiego pilotażu się podjąć. Nasze wątpliwości do tej pory się nie rozwiały, jednak wyjechaliśmy z sesji bogatsi o sporo cennych spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania ekip już istniejących, a także tworzenia nowych.
Spodziewaliśmy się, że taka sesja będzie czymś w rodzaju poradnika jak krok po kroku należy przeprowadzić pilotaż.
Otrzymaliśmy natomiast coś zgoła innego – w naszej ocenie cenniejszego.

Pierwszym co nas uderzyło była myśl, że zdecydowanie zbyt rzadko sięgamy po tekst Karty, którą przecież przyjęliśmy, a która powinna być podstawą funkcjonowania naszej jak i wszystkich ekip. Czytanie Karty jest za każmy razem powrotem do źródła i jest konieczne, aby nie zgubić charyzmatu Ruchu END.

Cenne były też dla nas doświadczenia, którymi podzielili się prowadzący sesję Grażynka i Franciszek. To co najbardziej od nas trafiło to fakt, że aby prowadzić pilotaż trzeba być w swoich działaniach w pełni autentycznymi i spójnymi, żyć charyzmatem Ruchu, a nie tylko o nim mówić. Stawia to przed naszym małżeństwem wyzwanie, aby punkty wysiłku uczyły nas bycia z Chrystusem na co dzień coraz bliżej, po to abyśmy w razie potrzeby podjęcia posługi mogli swoim przykładem zanosić Go innym.


Ewa i Paweł
Sesja dla Par Pilotujących.
Pniewy 9-10 października 2021 r.