dsc01269

W dniu 29 października na zaproszenie Renaty i Tomasza Matczaków – pary sektora kujawskiego i ks. Henryka Kulika- doradcy ekip licheńskich, w sanktuarium  Matki Bożej Licheńskiej, u Marianów spotkali  się doradcy duchowi ekip sektora kujawskiego.

Było obecnych 5 doradców z doradcą sektora ks. Leonardem Ficem, który na rozpoczęcie spotkania, w kaplicy domu zakonnego marianów, poprowadził modlitwę brewiarzową. Po pobożnym rozpoczęciu uczestnicy spotkania przeszli na kawę gdzie Renatka i Tomek wprowadzili kapłanów w spotkanie i animowali dzielenie się przez doradców swoją posługą w ekipach. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Kapłani podzielili się radościami i smutkami towarzyszenia ekipowym małżeństwom. Wiele doświadczeń było ubogacających dla posługi doradców ale i padły pewne wnioski do zastosowania w pracy z ekipami. Wybrzmiały też punkty na które warto cały czas uwrażliwiać pary odpowiedzialne za funkcjonowanie ekip. To wszystko miało na celu troskę o usprawnienie i jak najlepszą współpracę kapłanów, doradców duchowych z małżeństwami spotykającymi się w poszczególnych ekipach.

Mówiono o znaczeniu obecności księdza – doradcy duchowego w ekipach END i bogactwie, które ta posługa wnosi również w życie księdza. O korzyściach i zaangażowaniu małżonków w życie parafii i różne dzieła związane z duszpasterstwem rodzin. Kapłani dzielili się również obrazami wzrostu swoich ekip, mówili o środkach, które warto stosować dla większego wzrostu małżeństw. Dzielili się również błędami czy trudnymi sprawami w formacji małżonków i życiu ekip, które trzeba eliminować i uzdrawiać.

Spotkanie zakończyło się obiadem. Bóg zapłać za dar tego spotkania, za dar bycia razem, dzielenia się i wspólnej modlitwy.

Ks. Robert Awerianow – Doradca Duchowy ekipy z Kutna