Dnia 11 listopada odbyło się spotkanie dla Doradców Duchowych sektora mazowieckiego. O godz. 11-tej w Warszawie na Rakowieckiej 61 spotkali się kapłani. Ksiądz Tomasz Górecki – misjonarz świętej rodziny z Ciechocinka, oraz z Warszawy: ksiądz Mariusz Zapolski, ojciec Ariel – franciszkanin i ojciec Bogdan Leśniak – jezuita. Gospodarzem spotkania był ojciec Andrzej Spławski – jezuita, któremu serdecznie dziękujemy. Cieszyliśmy się z obecności Doradcy Duchowego Ekipy Regionu, księdza Marka Pluty z Łodzi.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą. Następnie każdy kapłan przedstawił się, opowiedział o swoim doświadczeniu, jak długo i dlaczego służy jako Doradca Duchowy w ruchu END. Rozmowa była spontaniczna, otwarta i serdeczna. Głównym punktem spotkania była konferencja Michała na temat zadań i roli Doradcy Duchowego na trzech płaszczyznach: modlitwy, dzielenia się realizacją zadań i przygotowania sugestii do części studyjnej spotkania. Konferencji towarzyszyła żywa dyskusja, dzielenie się doświadczeniami, zadawanie pytań. Cieszyliśmy się, że mogliśmy się nawzajem ubogacać.

Po spożyciu obiadu ksiądz Marek Pluta podzielił się świadectwem z bycia i służenia małżeństwom. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą Magnificat.

Bardzo chcemy podziękować wszystkim naszym Kapłanom za przyjazd, poświęcenie czasu. Za to, że wspieramy się nawzajem na drodze do świętości.

Bóg zapłać.

Marzenka i Michał Mamczarz

Galeria zdjęć