DSC_1996.JPG12 marca 2013 roku był dla Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnej dniem pielgrzymkowym – zwiedzania miejsc szczególnych dla naszej wiary i naszego narodu. Zaprosiliśmy ERI do odbycia pielgrzymki do domu narodzin Karola Wojtyły do Wadowic oraz na Jasną Górę przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od zwiedzania repliki mieszkania Karola Wojtyły, ze względu na trwający do końca tego roku remont budynku – w przyszłości Muzeum Jana Pawła II. Siostra, która oprowadzała grupę przybliżyła jeszcze raz szczególnie dzieciństwo i młodzieńcze lata Karola Wojtyły oraz przypomniała sylwetkę rodziców i brata Karola. Wyjątkowym przeżyciem była modlitwa w bazylice przy chrzcielnicy oraz krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę. Po wspólnym posiłku mogliśmy zwiedzać poszczególne miejsca na Jasnej Górze: Kaplicę Matki Bożej, Bazylikę, Golgotę Wschodu – Jerzego Dudy Gracza, itp. Źródłem i szczytem tego dnia była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Matki Bożej przez ks. Jacinto Fariasa – Doradcy Duchowego ERI. Zawierzyliśmy nasze małżeństwa i rodziny Matce Bożej śpiewem pieśni Czarna Madonna.

Maja i Leszek

Galeria zdjęć