DSC_3442_r

W dniu 4 czerwca 2016 roku w Parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach odbył się dzień skupienia dla członków ekip pilotowanych oraz małżeństw w pilotażu indywidualnym z Sektora Mazowieckiego. Wszystkich uczestników powitała para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego Beata i Marcin Pińkowscy.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i Eucharystią, którą celebrował doradca duchowy Sektora Mazowieckiego ks. Grzegorz Jankowski przy współudziale doradcy duchowego jednej z ekip z pilotażu ks. Arkadiusza Domaszka.
Jednym z punktów dnia skupienia było przybliżenie małżeństwom, które stoją przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do ruch END, postaci Ojca Caffarela oraz zasad działalności ruchu w ujęciu ogólnym i szczegółowym. Dziękujemy za prezentacje tych informacji Sylwii i Pawłowi Łozińskim oraz Beatce i Marcinowi Pińkowskim.
Bardzo cennym doświadczeniem dla wszystkich małżeństw była możliwość podzielenia się refleksjami z okresu pilotażu w zakresie odniesionych sukcesów i trudności w realizacji poszczególnych punktów wysiłku oraz tego, które z nich miały największy wpływ na rozwój duchowy naszych małżeństw. Dzielenie się tymi spostrzeżeniami uświadomiło nam, że nawet, jeśli z realizacją któregoś z punktów wysiłku mamy trudność, nie należy się poddawać i zniechęcać. Ważne, aby dostrzegać każdy mały krok, który uda nam się wykonać, bo te małe kroczki składają się na sukces i rozwój duchowy zarówno nasz osobisty, jak i wspólny małżonków.

Jesteśmy też zachwyceni osobą Ojca Caffarela. Prezentowane przez niego podejście do sakramentu małżeństwa i wytrwania w złożonej sobie przysiędze małżeńskiej są ponadczasowe.

Dziękujemy parze odpowiedzialnej za Sektor Mazowiecki za zorganizowanie tego spotkania, i za to, że mogliśmy podzielić się z innymi małżeństwami swoimi doświadczeniami.

Agnieszka i Robert Bogaczowie
ekipa w pilotażu