Dnia 9 stycznia 2010 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyły małżeństwa z Ruchu END, dziadkowie i babcie, a przede wszystkim dzieci. Na początku zebrali się aktorzy na próbie jasełek. Wszyscy wyuczyli się swoich ról, przygotowali stroje i byli w znakomitych humorach. W przedstawieniu brało udział 11 małych aktorów oraz 4 dorosłych. Po długiej próbie o godz. 16 odbyło się uroczyste wystawienie jasełek w obecności wszystkich gości. Aktorom dziękujemy za ich udział i znakomitą grę. Brawa i gratulacje należą się: Frankowi Kamińskiemu (Mały), Ani i Asi Czechowskim (Anioł I i II), Natalii Czechowskiej (Gabriel), Zosi Kamińskiej (Maryja), Jędrkowi Rymszy (Józef), Ewie Kwiatusińskiej i Kasi Pohoreckiej (pastuszkowie), Bartoszowi Hałaczkiewiczowi, Tomkowi Kuli i Tomkowi Tretterowi (trzej królowie), Kasi Kamińskiej (babci), Zuzi Tretter, Marysi Kleczek i Szymonowi Tretter (Aniołeczki). Po sesji zdjęciowej wszyscy przeszliśmy do sali by dalej świętować ten dzień. Podzieliliśmy się opłatkiem, były życzenia, całusy, wspólne rozmowy. Następnie przy suto zastawionych stołach pośpiewaliśmy kolędy. Cieszymy się, że mamy takie dni w rejonie, w których możemy się wspólnie ubogacać i cieszyć z Narodzenia Pana.

Marzenka i Michał Mamczarz

W styczniu, jak co roku, odbyło się spotkanie opłatkowe. Po raz kolejny (trzeci, a może nawet czwarty?) spotkaliśmy się w szkole Św. Franciszka na warszawskich Stegnach. Głównym i zarazem pierwszym punktem programu były oczywiście jasełka. W tym roku aktorzy mieli możliwość wystąpienia na niemal profesjonalnej scenie. My kibicowaliśmy przede wszystkim naszemu najstarszemu synkowi, Szymonowi, który zasilił w tym roku zastęp aniołków. Wszyscy aktorzy (i mali i duzi) mieli dopracowane, piękne stroje, a swoje role odegrali perfekcyjnie. Przedstawienie było wspaniałe, a wszystko to za sprawą jednej osoby – Marzenki Mamczarz, która po raz kolejny podjęła się trudu reżyserowania jasełek. Marzenko, w tym miejscu pragniemy podziękować Ci za to poświęcenie i ciężką pracę.

Po przedstawieniu odbyła się agapa i wspólne kolędowanie. Zanim jednak zasiedliśmy do stołów, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

Dla nas dzień ten był czasem radości i czasem wytchnienia od codzienności. Jak zawsze spotkania takie, rozmowy z innymi małżeństwami, ich świadectwa wiary i miłości, ich doświadczenia, ogromnie nas ubogacają i sprawiają, że nabieramy wiary i nowych sił do pokonywania trudności życia codziennego.

Ola i Adam Tretterowie z Warszawy

Galeria zdjęć