Po adwentowych tygodniach doczekaliśmy się Bożego Narodzenia – radosnego czasu głębokich wzruszeń duchowych, spotkań rodzinnych i kolędowania. Tę radość chcemy też przeżywać jako wspólnota END, w związku z czym w sobotę, 8 stycznia 2022 r. ekipy A6 i A15 przygotowały Spotkanie Opłatkowe w kościele pw. Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego w Poznaniu.

Rozpoczęliśmy Mszą Św., którą celebrował ks. Dawid Głowacz. Ks. Dawid wygłosił też homilię o Chrzcie Pańskim, a zespół złożony z Basi i Pawła Longierów, ich dzieci oraz Agnieszki Janygi przygotował oprawę muzyczną.
Po Mszy Świętej zostaliśmy zaproszeni do salki parafialnej, gdzie ekipa A15 przygotowała agapę. Były też opłatki, jak przystało na spotkanie opłatkowe. Jednak ze względu na pandemię nie dzieliliśmy się  każdy z każdym, ale poczęstowaliśmy się opłatkami już wcześniej podzielonymi. Przy kawie, herbacie i ciastach można było porozmawiać i wspólnie śpiewać kolędy z towarzyszeniem dwóch gitar i bębenka. Był to radosny czas dla dzieci i dorosłych.

Bożena K.

Link do zdjęć