Przeżywając świąteczny czas Bożego Narodzenia, chcieliśmy dzielić się z innymi tą prawdą o Bożej Miłości, która przyszła na nasz ludzki świat.

Dlatego też, w dniu 8 stycznia 2011 roku, w domu Bogny i Mariana Śliwińskich w Chełmży, zorganizowaliśmy dla małżeństw END Sektora Kujawskiego dzielenie się opłatkiem oraz wieczór kolędowy.

Mimo, iż w niektórych małżeństwach dzieci są chore i trudzą się z anginami, szkarlatynami i innymi wirusami, to kto mógł przyjechać, ten poświęcił sobotnie popołudnie i wieczór dla wspólnego kolędowania.

Gdy już wszyscy się zjawili, kilka minut po 16.00, rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewu kolędy na rozpoczęcie naszego spotkania. Potem Para Odpowiedzialna Sektora Kujawskiego – Hania i Kazimierz, przywitali wszystkich i w imieniu Ruchu Equipes Notre-Dame złożyli wszystkim przybyłym ciepłe i radosne życzenia świąteczne i noworoczne.

Gdy już każdy z nas trzymał opłatek w dłoni, zaczęliśmy się nim dzielić z wszystkimi. Wśród nas były także dzieci: Bogusz i Miłosz od Agnieszki i Mariusza Górzyńskich oraz Aleksandra od Waldka i Kasi Zajączkowskich. Także i oni poczuli tę świąteczną atmosferę i składali nam życzenia.

Następnie usiedliśmy do pięknie przygotowanego stołu z potrawami i na ciepło i na zimno. Dzieci natomiast usiadły do specjalnie przygotowanego stołu dla najmłodszych i wzajemnie podjadali sobie słodkie delikatesy.

Gdy już skończyliśmy wspólny świąteczny posiłek, rozpoczęliśmy wspólne śpiewy kolędowe. Ekipa toruńska przygotowała śpiewniki z około 70 kolędami, w związku z tym, mieliśmy duży wybór kolęd do zaśpiewania.

Ponieważ dzieci poczuły się w pewnym momencie bardziej śmiałe, to żeby nikt nikomu nie przeszkadzał, zaczęły oglądać film animowany. Kolędnicy natomiast przeszli do tzw. zielonego pokoju, i tam usiedliśmy w wygodnych fotelach i śpiewaliśmy kolędy do samego wieczora.

Wracając do domów, wspominaliśmy mile spędzony czas wraz z innymi małżeństwami na wspólnym kolędowaniu. Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za obecność!

Galeria zdjęć