Jak co roku tradycyjnie, w świątecznym nastroju , w sobotę 16 stycznia 2010 r., ekipy z Sektora Wielkopolskiego spotkały się w Poznaniu w Klasztorze Ojców Franciszkanów Konwentualnych przy ul. Franciszkańskiej, aby podzielić się opłatkiem.
Na początku spotkania powitała wszystkie przybyłe małżeństwa wraz ze swymi dziećmi Para Sektora – Izabela i Andrzej Zagrobelni, którzy podzielili się przemyśleniami i refleksjami na temat hasła roku formacyjnego “Bóg na Ciebie czeka”.

Następnie odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Andrzej Godyń w koncelebrze ks. Grzegorza Kałdowskiego i ks. Stanisława Kosiorowskiego, który wygłosił homilię.
Po zakończeniu Mszy Świętej, gospodarz tego przepięknego miejsca, w którym gościliśmy, Ojciec Manswet, przedstawił historię kościoła, a w szczególności historię obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej odśpiewaliśmy Magnificat! Podczas agapy przyszedł czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem – symbolem pojednania, miłości, zgody i pokoju. Wspólne śpiewanie kolęd, które uświetniła swą grą mała Małgosia, wprowadziło wszystkich w niezwykle świąteczny nastrój betlejemskiej nocy.

Bardzo dziękujemy kapłanom i organizatorom za wspaniałe przygotowanie spotkania oraz miłą i ciepłą atmosferę.
Mirka i Paweł

Galeria zdjęć