Tradycyjnie, jak co roku, w świątecznym nastroju, w niedzielę 3 stycznia 2016 r. ekipy z Sektora Wielkopolskiego spotkały się, aby podzielić się opłatkiem.

IMG_7557aW Szamotułach w Bazylice Mniejszej pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. kan. Mariusz Marciniak. Była to msza św. parafialna dla rodzin z dziećmi. Na początku Mszy św. celebrans serdecznie powitał zebrane w świątyni rodziny z END. Małżonkowie z naszej wspólnoty, Małgorzata i Paweł Strzeszyńscy z ekipy z Wilczyny  podjęli się zadania przybliżenia Ruchu END parafianom będącym na niedzielnej Mszy świętej. Dali oni świadectwo życia duchowością małżeńską oraz przekazali istotne informacje o Ruchu Equipes Notre-Dame. Bardzo dziękujemy za piękne i poruszające świadectwo.

Po zakończeniu Mszy Świętej, Ksiądz Dziekan, gospodarz tego przepięknego miejsca, w którym gościliśmy, przedstawił historię kościoła, a w szczególności historię obrazu Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej odmówiliśmy Magnificat. Następnie przyszedł czas na agapę,    na którą udaliśmy się do Zespołu Szkół w  Ostrorogu przygotowaną przez ekipy z Obrzycka, Ostroroga i Szamotuł. Składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem – symbolem pojednania, miłości, zgody i pokoju. Wspólne śpiewanie kolędy ,,Wśród nocnej ciszy” wprowadziło wszystkich w niezwykle świąteczny nastrój betlejemskiej nocy. Niespodzianką było przedstawienie pt. „Miłość ” przygotowane przez aktorów, którymi byli uczniowie miejscowej szkoły, w tym dzieci małżeństw z ekipy z Ostroroga. Małżonkowie mieli okazję do przypomnienia sobie wspaniałych chwil życia małżeńskiego i jubileuszy, które wspólnie przeżywali. Wzruszający spektakl, zmuszający do refleksji nad tym, jakie  znaczenie ma miłość i jak ją rozwijać w naszych małżeństwach, został nagrodzony gromkimi brawami!!!

Podczas takich spotkań – serce rośnie! Dziękujemy wszystkim małżonkom i całym rodzinom przybyłym na nasze spotkanie mimo siarczystego mrozu!

Z serdecznymi życzeniami wszelkiej pomyślności, wielu darów z nieba i Bożego Błogosławieństwa w Nowym Roku

                                                                    Mirosława i Paweł Wachowiakowie