20150920_111505W niedzielę 20 września, dzień po inauguracji roku formacyjnego miało miejsce spotkanie Par Odpowiedzialnych Ekip Podstawowych oraz Par Łącznikowych z Parą Odpowiedzialną Sektora Małopolskiego. Spotkanie miało formę sesji formacyjnej i informacyjnej.
Budowanie wspólnoty w sektorze będzie dla naszej posługi pary sektora ważnym zadaniem. W obecnych realiach ciągle rozbudowującej się wspólnoty w Krakowie, Łańcucie i na Podhalu utrzymanie łączności i budowanie więzi pomiędzy ekipami i małżeństwami staje się niełatwym wyzwaniem. Mając na uwadze różnorodność potrzeb i możliwości małżeństw będziemy się starali wychodzić z inicjatywami różnych form spotkań lokalnych, tematycznych i turystycznych. Liczymy na pomysłowość inicjatyw, które pozwolą nam zbudować wspólnotę ludzi aktywnych i zadowolonych z przebywania razem.
Miniona już sesja formacyjna była okazją do przedstawienia w zgodzie z charyzmatem END roli i zadań poszczególnych posług w ruchu. Dała też możliwość pracy w grupach dyskusyjnych i refleksji nad troskami w naszych ekipach.
Dziękujemy ks. Pawłowi za przybliżenie nam czym jest wspólnota oraz komentarz do słowa Bożego.
Wszystkim posługującym w naszym sektorze bardzo dziękujemy za uczestnictwo i za podjęcie odpowiedzialności na różnych poziomach życia sektora. Niech Duch Boży tchnie w Was zapał i radość bycia świadectwem dla innych.

Chwała Panu Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego