Rada

11 października 2016 r. odbyło się spotkanie plenarne Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, a po niej konferencję wprowadzającą wygłosił ks. bp Piotr Jarecki. Bp Piotr zwrócił uwagę na misję świeckich, którą każda osoba otrzymuje od Chrystusa. Naszą misję realizujemy w różnych aspektach.

Ksiądz biskup prosił, aby pamiętać o misji jednania, która realizuje się przez dbałość o jedność we wspólnocie oraz o miłości caritas, która może być przytłoczona np. misją nauczycielską. Ks. bp Piotr Jarecki zaproponował prosty sposób okazywania miłości caritas poprzez włączenie się wspólnot w działanie parafialnych kół Caritas AW. Zazwyczaj takie koła prowadzi kilka starszych pań. Chodzi o to, aby każda wspólnota działająca przy parafii zajmowała się pomocą w parafialnym Caritas np. przez jeden miesiąc w roku.
W trakcie spotkania Asystent Kościelny RZK AW ks. dr Ludwik Nowakowski przedstawił sylwetkę śp. ks. Aleksandra Fedorowicza. W przyszłości ma się rozpocząć proces beatyfikacyjny tego niezwykłego kapłana, który był kapelanem niewidomej młodzieży w Laskach i pierwszym proboszczem parafii w Izabelinie. Ks. Aleksander m.in. wygłosił homilię podczas pierwszego w Polsce zorganizowanego na kilka miesięcy przed Soborem Watykańskim II nabożeństwa ekumenicznego. Więcej informacji: http://gosc.pl/doc/1053586.Ksiadz-nie-mogl-dokonczyc-kazania

W następnej części spotkania przedstawiono Stowarzyszenie Mężczyzn Świętego Józefa, które zostało przyjęte do RZK AW. Mężczyźni Świętego Józefa to katolicka sieć mężczyzn, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A