DSC_1545.JPGW dniach od 30 listopada do 3 grudnia br. gościli w Polsce Mahassan i Georges Khoury małżeństwo z Libanu odpowiedzialne za łączność pomiędzy Strefą Europy Centralnej i ERI.
Wizyta ta napełniła nas wielką radością, bowiem Mahassan i Georges wybrali Polskę jako miejsce ich pierwszego wyjazdu w tę część naszej strefy. Wizyta miała charakter przyjacielskiego spotkania i służyła zacieśnieniu więzi pomiędzy małżonkami z Polski i Międzynarodową Ekipą Odpowiedzialną, a jej celem było również poznanie miejsca spotkania ERI, która zamierza spotkać się w Krakowie w marcu 2013 roku.

Dzień przybycia był intensywnym czasem rozmów z kapłanem oraz zwiedzania Krakowa. Jako przewodnik pomagała nam Ania, która doskonale zna historię i zabytki miasta, ale przede wszystkim miejsca związane z błogosławionym Janem Pawłem II. Piątek w Krakowie zakończył się obiadem w domu Agnieszki i Leszka. Następnie wyruszyliśmy do Rybnika, aby nabrać sił przed kolejnym dniem przeznaczonym na wspólną rozmowę, dyskusje, dzielenie się doświadczeniem, przeżywaniem naszej wiary. W sobotę wieczorem dołączyły małżeństwa z Rybnika i okolic, by wspólnie przy stole świętować i celebrować spotkanie małżeństw Equipes Notre Dame.
Kolejny dzień – niedziela – rozpoczęła się Eucharystią u ks. Wiesława. Potem było jakże cudowne spotkanie, podczas którego widać było jak wzajemnie przenikają się dwa sakramenty Kapłaństwa i Małżeństwa, jak się zazębiają, jak się potrzebują by współistnieć.
Goście mieli również okazję, odwiedzając muzeum w Auschwitz, poznania małej cząstki historii naszego narodu umęczonego przez wrogich najeźdźców podczas II wojny światowej. Jest to smutna historia, która pobudza do refleksji nad kruchością ludzkiego życia, nad krzywdą zadaną drugiemu człowiekowi, wzbudza refleksje na temat przebaczenia. Tylko Bóg jest wzorem przebaczenia.
Ten dzień zakończył się wspólnym spotkaniem gości z małżonkami z Krakowa. W atmosferze przyjaźni i wzajemnego ubogacania trwał dialog, ale i dzielenie się przeżywaniem naszej duchowości. Dzień zakończyła modlitwa Magnificat.

Maria i Leszek

Galeria zdjęć