Minęło 75 lat od ogłoszenia Karty END. Jak co roku w rocznicę tego wydarzenia obchodziliśmy Święto Karty END. Odbyło się ono w niedzielę 11 grudnia 2022 w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Jak zawsze centralnym punktem dnia była wspólna Eucharystia, którą odprawił ks. Jurand Żelisławski.

Podczas agapy do dzieci przyszedł Święty Biskup Mikołaj we wspaniałym stroju i z pięknym pastorałem i rozdał im drobne upominki. Następnie mogliśmy wysłuchać poruszającego świadectwa Basi i Michała Pawelec z ekipy A4, którzy opowiedzieli nam o swojej podroży do Libanu i o bożym błogosławieństwie, które otrzymali. Naszymi gośćmi byli także Grażyna i Franciszek Longierowie z Sektora Wielkopolska C, którzy wygłosili konferencje na temat charyzmatu Ruchu i posługi Pary Pilotującej.

Po wystąpieniu Grażyny i Franciszka odczytaliśmy fragmenty konferencji na temat Karty END  wygłoszonej przez o. Caffarela w São Paulo, w 1962 r. Fragmenty tej konferencji posłużyły nam do pracy i refleksji w grupkach mieszanych. Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie Magnificat. Doradcy duchowi oraz małżeństwa dostały wygrawerowaną na sklejce modlitwę Magnificat, którą zabrali do swoich domów, aby towarzyszyła im każdego dnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować Święto Karty END, a także dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.

Zosia i Wojtek Górowie, Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska A

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii:

https://www.cewe-myphotos.com/open/sharedEvent/6970eb44ff4c47acb6ca7540d9aec215

fot. Andrzej Wróblewski