AUDIOBOOK: temat formacyjny – spotkanie 7 już dostępne

Szczęść Boże Drodzy END-owicze!

Przypominamy, że w tym roku udostępniamy regularnie nagrania audio kolejnych spotkań z naszego rocznego tematu formacyjnego na kanale YouTube w ramach playlisty dostępnej pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL87NunXJbOr9iamdMDeOebB2PWfNxmK2g

Warto zapamiętać tę playlistę i wracać do niej przed kolejnymi spotkaniami jeśli forma audiobooka jest Wam pomocna. Jest już dostępny siódmy rozdział tutaj:

Mamy nadzieję, że słuchanie nagrań ułatwi zapoznanie się z treścią materiałów, co pozwoli każdemu małżeństwu na wspólne przygotowanie się do spotkania.

Polecamy przekazywanie informacji o tej nowej formie podręcznika w Waszych ekipach!

Z Panem Bogiem!

Gosia i Paweł Rokiccy, Para Odpowiedzialna Ekipy ds. Komunikacji

P.S. A na naszym oficjalnym Facebooku udostępniamy m.in. cykl BĄDŹMY W TEMACIE – to nasze cytaty-perełki z aktualnego tematu formacyjnego. Polecamy chętnym tę formę pogłębiania tematów tutaj https://www.facebook.com/ENDPolska

Wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim A

Przygotowania do tegorocznego wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim A rozpoczęliśmy od wspólnej nowenny do św. Józefa. Postać Opiekuna Jezusa przybliżył nam o. Caffarel, który właśnie św. Józefowi poświęcił cykl rozważań wydany w Polsce pod tytułem “Weź do siebie Maryję, twą małżonkę“. Fragmenty tej książki towarzyszyły nam przez dziewięć dni poprzedzających spotkanie naszej wspólnoty.

W sobotę 13 marca spotkaliśmy się w kaplicy sanktuarium o. Pio na Gocławiu. Z uwagi na pandemię, jedynie niewielka grupa obecna była bezpośrednio na miejscu, dla pozostałych osób prowadziliśmy transmisję on-line.

Na spotkaniu gościliśmy ks. prof. Romualda Jaworskiego, teologa, psychologa i psychoterapeutę, współtwórcę Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Ks. profesor wygłosił dla nas konferencję “Grzech, wina i sumienie w pracy osobistej i życiu małżeńskim” zakończoną propozycją tematu, który może posłużyć jako reguła życia. Treści przekazane na konferencji rozważaliśmy następnie podczas dialogu małżeńskiego ukierunkowanego na następujące zagadnienia:

1) Co myślę o mojej odpowiedzialności za moje własne zbawienie?
2) Jak przeżywam moją odpowiedzialność za Twoje zbawienie?
3) Jakie trudności dostrzegam w realizacji dążenia do zbawienia u mnie i u Ciebie?
4) Jak możesz mi pomóc na mojej drodze do zbawienia?
5) Jak mogę Ci pomóc na Twojej drodze do zbawienia?
6) Jak każde z nas radzi sobie z poczuciem winy, krzywdy, grzechu?

Kolejną częścią spotkania była Eucharystia celebrowana przez ks. Jaworskiego oraz o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Ewangelia z dnia (Łk 18, 9-14) – przypowieść o celniku i faryzeuszu – stanowiła piękne uzupełnienie rozpatrywanego przez nas tematu grzechu i sumienia.

Po Mszy świętej odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej, do którego rozważania przygotowały najmłodsze ekipy naszego sektora – W21A, W22A i W23A.
Spotkanie zakończyliśmy półgodzinną adoracją Krzyża w milczeniu.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas refleksji i modlitwy, który nam podarował.

Sylwia i Paweł Łozińscy, para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A

Codzienny rachunek sumienia – konferencja ks. Krzysztofa Wonsa dla Equipes Notre-Dame

Gorąco zachęcamy wszystkich do wysłuchania konferencji ks. Krzysztofa Wonsa SDS z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie nt. codziennego, głębokiego rachunku sumienia. Dowiedzieliśmy się m.in., że punktem wyjścia do stanięcia w prawdzie o sobie powinna być kontemplacja Bożej Miłości i wypływające z niej uwielbienie i wdzięczność.

Nagranie konferencji zostało przygotowane na wielkopostny dzień skupienia zorganizowany w dn. 6.03.2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (w Sektorze Mazowsze B).

 

Wielkopostny Dzień Skupienia w Sektorze Mazowsze B

6 marca br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Mazowieckiego B. Około 40 osób z naszego sektora spotkało się w sobotę, by wspólnie z naszymi kapłanami modlić się, rozważać Mękę Pana Jezusa, uczestniczyć w Eucharystii oraz ubogacić się konferencją i usłyszanym świadectwem.

Rozważanie misterium Męki Pańskiej oparte na słowach św. Jan Pawła II i sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego dopełniały pieśni wielkopostne w przepięknej interpretacji Warszawskiego Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II.

Po Drodze Krzyżowej uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej przez naszych doradców duchowych. Gospodarzem spotkania był ks. Jarosław Kotula, który przewodniczył Drodze Krzyżowej i Eucharystii. Towarzyszyli nam także ojciec Tadeusz Suślik SchP, posługujący w konfesjonale i sprawujący Eucharystię w intencji naszego Ruchu oraz ks. dr Maciej Rożek-Raczyński, który posługiwał w konfesjonale i wygłosił homilię (w której m.in. wskazał na podobieństwo postawy starszego brata z Przypowieści o synu marnotrawnym i proroka Jonasza).

Następnym punktem Dnia Skupienia było świadectwo Beaty i Piotra Michalskich, którzy podzielili się swoim doświadczeniem modlitwy osobistej. Ich opowieść o wysiłkach i staraniach, jakie podejmują, aby codzienne spotkanie z Jezusem uczynić fundamentem autentycznej i przemieniającej życie relacji prawdziwie nas ubogaciła.

Po świadectwie wysłuchaliśmy konferencji ks. Krzysztofa Wonsa SDS z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie nt. codziennego, głębokiego rachunku sumienia. Dowiedzieliśmy się m.in., że punktem wyjścia do stanięcia w prawdzie o sobie powinna być kontemplacja Bożej Miłości i wypływające z niej uwielbienie i wdzięczność. Gorąco zachęcamy wszystkich do wysłuchania tej konferencji! Jest w niej materiału na wiele rozważań.

Odmówiwszy wspólnie na zakończenie Magnificat, umocnieni i wdzięczni Bogu za dar wspólnoty wróciliśmy do naszych domów. Chwała Panu!

Agnieszka i Daniel

Wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim D

Dzień Skupienia w Sektorze Mazowieckim D

W sobotę 27 lutego 2021 roku spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69.

Weszliśmy do dużego, pięknego kościoła, w którym zastaliśmy tylko garstkę modlących się małżeństw. Zanim zaczęła się koronka, Joanna rozglądała się z nadzieją, że przybędzie więcej osób do nieco pustej świątyni. Jednak to przykre pierwsze wrażenie minęło po ujrzeniu wizerunku ks. Caffarela i ikony św. Rodziny. Dzięki temu widokowi poczuliśmy się jak u siebie.

Skupienie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę prowadził ks. Kustosz Stanisław Kosiorowski, proboszcz parafii. Koronka została przez niego uroczyście odśpiewana przy akompaniamencie organów i pięknym śpiewie pani organistki. Oprawa modlitwy wywarła na nas wielkie wrażenie.

Po modlitwie koronką był czas adoracji oraz możliwość spowiedzi świętej. Następnie zgodnie z programem odprawione zostało nabożeństwo Gorzkich Żali. Prowadził je ks. Kustosz, który wygłosił również kazanie pasyjne. Myślą przewodnią było to, aby trwać przy Jezusie tak, jak Matka Boża trwała przy Nim nawet na drodze krzyżowej. W skupieniu na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie Gorzkich Żali ponownie bardzo pomagały nam dźwięk organów i wspaniały śpiew pani organistki.

Na zakończenie Dnia Skupienia odśpiewaliśmy uroczyście Magnificat i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Była również chwila na rozmowę z księdzem Stanisławem, który jest bardzo życzliwy dla ruchu END.

Abyśmy nie zasłabli w drodze, na pożegnanie od ks. Kustosza dostaliśmy ciasteczka św. Bernadetty.

Joanna i Jerzy W12D

“Wygrać trudne małżeństwo” nagrania

Za zgodą pana Jacka Pulikowskiego publikujemy konferencje, które zostały wygłoszone podczas Spotkań Duchowych online “Wygrać trudne małżeństwo”.
Konferencje są cztery, w tym ostatnia jest sesją odpowiedzi na anonimowe pytania zadane przez uczestników. Publikujemy je wszystkie. Jednak pierwsze nagranie ma złą jakość i gdyby, ktoś wiedział, w jaki sposób je naprawić, to prosimy o kontakt z nami region2@end.org.pl. Wysłuchanie pierwszej konferencji nie jest konieczne do skorzystania z pozostałych.
Konferencja 1 Konferencja nr 1
Konferencja 2 Konferencja nr 2
Konferencja 3 Konferencja nr 3
Konferencja 4 Konferencja nr 4
Para odpowiedzialna Regionu 2
Beata i Marcin Pińkowscy

CZAS WIELKOPOSTNEGO SKUPIENIA W SEKTORZE KUJAWSKIM

“Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (Mt 26, 40) Te słowa wypowiedział Jezus do śpiących uczniów, powracając z modlitwy w Ogrodzie Oliwnym. Pragnąc pozostać z Jezusem, w nocy 25.02.21 od godziny 23.00 do 24.00, podczas tej Świętej Godziny, małżeństwa naszego sektora w skupieniu i modlitwie, na kolanach, rozpoczęły czas Wielkopostnego Skupienia.

Następnego dnia, pozostając w zaciszu swoich domów, mogliśmy wsłuchać się w słowa konferencji „Józef – Cień Ojca”, którą poprowadził doradca duchowy ekipy toruńskiej ks. Rajmund Ponczek. Przybliżył nam postać opiekuna Świętej Rodziny – człowieka ciszy, głębokiego namysłu i roztropności, obdarzonego łaską miłości bezinteresownej. Ksiądz Rajmund podkreśla: „Bóg potrzebuje sług. Potrzebuje Ciebie. Ty masz być Józefem w swojej rodzinie, wspólnocie, parafii, Kościele…”

Link do konferencji: https://youtu.be/fvuJO87qof8

Sobota 27.02 była dla naszego sektora szczególnym dniem. Podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. Andrzeja Siejaka w intencji małżeństw z END ekipa z Grudziądza przyjęła Kartę END. Wprawdzie w nielicznym gronie, ale w duchowej łączności z małżeństwami sektora, co mogło być możliwe za sprawą Internetu. Karolina i Adrian tak wspominają to wydarzenie: „W dniu 27.02.2021r. w kościele Niepokalanego Serca NMP przyjęliśmy Kartę END, 4 pary małżeńskie. Wraz z nami był nasz doradca duchowy, ks. A. Siejak. Przyjęcie Karty jest dla nas przysłowiową „kropką nad i”, ponieważ chcemy kształtować swoje życie w oparciu o charyzmat wspólnoty Equipes Notre – Dame i wzrastać w miłości do siebie i do bliźniego, wierni i na wzór miłości Chrystusowej. Wspólnota jest dla nas kolejnym narzędziem w naszej drodze do świętości. Wśród przyjaciół łatwiej niesie się brzemię dnia codziennego. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!”

Następnego dnia, w niedzielę, w godzinach wieczornych mogliśmy spotkać się w ekipach mieszanych, oczywiście online, aby podzielić się radościami i smutkami przeżywanymi w swoich macierzystych ekipach w trudnym czasie ostatnich miesięcy.

Chwała Panu za ten czas! Mirka i Roman, odpowiedzialni za Sektor Kujawski

Link do pozostałych zdjęć :      https://drive.google.com/drive/folders/16-mshtif9tAHGs6yCMbDi-Usnh4fVtiw?usp=sharing

 

AUDIOBOOK: temat formacyjny – spotkanie 6 już dostępne

Szczęść Boże Drodzy END-owicze!

Przypominamy, że w tym roku udostępniamy regularnie nagrania audio kolejnych spotkań z naszego rocznego tematu formacyjnego na kanale YouTube w ramach playlisty dostępnej pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL87NunXJbOr9iamdMDeOebB2PWfNxmK2g

Warto zapamiętać tę playlistę i wracać do niej przed kolejnymi spotkaniami jeśli forma audiobooka jest Wam pomocna. Jest już dostępny szósty rozdział tutaj:

Mamy nadzieję, że słuchanie nagrań ułatwi zapoznanie się z treścią materiałów, co pozwoli każdemu małżeństwu na wspólne przygotowanie się do spotkania.

Polecamy przekazywanie informacji o tej nowej formie podręcznika w Waszych ekipach!

Z Panem Bogiem!

Gosia i Paweł Rokiccy, Para Odpowiedzialna Ekipy ds. Komunikacji

P.S. A na naszym oficjalnym Facebooku udostępniamy m.in. cykl BĄDŹMY W TEMACIE – to nasze cytaty-perełki z aktualnego tematu formacyjnego. Polecamy chętnym tę formę pogłębiania tematów tutaj https://www.facebook.com/ENDPolska

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: