Święto Karty w Sektorze Mazowieckim B

5 grudnia 2020r. o godzinie 14.00 w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na warszawskich Bielanach zgromadzili się małżonkowie i doradcy duchowi naszego sektora na wspólnej Eucharystii upamiętniającej 73 rocznicę proklamacji Karty END. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kluk CSMA – doradca duchowy ekipy W3B i naszego sektora, a w konfesjonale posługiwał o.Tadeusz Suślik SchP – doradca duchowy ekipy W11B. W czasie Eucharystii szczególnym momentem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, kiedy to mogliśmy ponownie ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Naszą radością był również fakt, że jedna ekipa zakończyła pilotaż i 6 nowych małżeństw dołączyło do grona naszego sektora tworząc ekipę W12B. Po Eucharystii planowaliśmy świadectwo Jasi i Janusza Jarnutowskich, z sektora podlaskiego, którzy niestety w tym czasie zmagali się z koronawirusem. Na zakończenie, po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie adorowaliśmy w ciszy Pana Jezusa. Cieszyliśmy się, że około 50 osóbz naszej wspólnoty mogło spotkać się i zobaczyć „na żywo” w tym przedświątecznym czasie. Kontynuacją naszego świętowania była nocna adoracja, zorganizowana wspólnie z pozostałymi sektorami mazowieckimi, dla upamiętnienia 60 rocznicy ruchu orędowników END. Podczas nocnej modlitwy w parafii Bł. Edmunda Bojanowskiego, mogliśmy polecać Panu wcześniej złożone intencje, jak również mieliśmy okazję do spotkania małżonków z całego Mazowsza. Kolejne wspólne spotkanie planujemy na 6 marca w Świątyni Opatrzności Bożej, już dzisiaj serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim dużo zdrowia i opieki Niepokalanej.

Daria i Bartosz Hałaczkiewiczowie para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego B

AUDIOBOOK: temat formacyjny – spotkania 4 i 5 już dostępne

Szczęść Boże Drodzy END-owicze!

Przypominamy, że w tym roku udostępniamy regularnie nagrania audio kolejnych spotkań z naszego rocznego tematu formacyjnego na kanale YouTube w ramach playlisty dostępnej pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL87NunXJbOr9iamdMDeOebB2PWfNxmK2g

Warto zapamiętać tę playlistę i wracać do niej przed kolejnymi spotkaniami jeśli forma audiobooka jest Wam pomocna. Jest już dostępny czwarty i piąty rozdział.

Mamy nadzieję, że słuchanie nagrań ułatwi zapoznanie się z treścią materiałów, co pozwoli każdemu małżeństwu na wspólne przygotowanie się do spotkania.

Polecamy przekazywanie informacji o tej nowej formie podręcznika w Waszych ekipach!

Z Panem Bogiem!

Gosia i Paweł Rokiccy, Para Odpowiedzialna Ekipy ds. Komunikacji

P.S. A na naszym oficjalnym Facebooku udostępniamy m.in. cykl BĄDŹMY W TEMACIE – to nasze cytaty-perełki z aktualnego tematu formacyjnego. Polecamy chętnym tę formę pogłębiania tematów tutaj https://www.facebook.com/ENDPolska

Święto Karty w sektorze mazowieckim A

12 grudnia w sektorze mazowieckim A obchodziliśmy Święto Karty. Aby dobrze przygotować się duchowo do tego dnia, podjęliśmy wspólnotową nowennę do świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin. Tekst rozważań otrzymywaliśmy każdego poranka.

Ze względów epidemiologicznych spotkanie w całości odbywało się online. Rozpoczęliśmy je Eucharystią celebrowaną przez o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Po mszy świętej do naszej wspólnoty dołączyła nowa ekipa – W25A, której parą pilotującą byli Kasia i Wojtek Czechowscy, trzy małżeństwa z ekipy W24A oraz dwa małżeństwa pilotowane indywidualnie w ekipach W10A i W13A.

Kolejnym punktem naszego spotkania była konferencja ks. prof. Dariusza Kurzydło – teologa i psychologa pracującego m.in. z małżeństwami, zajmującego się naukowo katechezą młodzieży i dorosłych, psychologią antropologiczną, psychoterapią i duchowością chrześcijańską. Konferencja “Szukanie harmonii pomiędzy osobowościami” dotycząca duchowych i psychologicznych aspektach komunikowania się w małżeństwie stała się podstawą do pracy w małżeństwach. Ks. Prof. przygotował dla nas materiały do ukierunkowanego dialogu małżeńskiego. Po konferencji zatem przeszliśmy w tryb off-line, pracując tylko z małżonkiem.
Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową, do której rozważania przygotowały małżeństwa z najstarszych ekip naszego sektora.
Sylwia i Paweł Łozińscy
para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A

Priecīgus Ziemassvētkus – Życzenia Bożonarodzeniowe z Łotwy

Lai Jēzus iemājo mūsu sirdīs, mūsu ģimenēs, mūsu darba vietās un visur, kur vien iesim!
Lai Dieva mīlestība, miers un Vina Valstība ir ar mums!

Dainis un Baiba Stikuti
Dievmātes komandu Latvijā saiknes pāris

Niech Jezus zamieszka w naszych sercach, w naszych rodzinach, w naszych miejscach pracy i gdziekolwiek pójdziemy!
Niech miłość Boga, pokój i Jego Królestwo będą z nami!

Dainis i Baiba Stikuti
Para łącznikowa dla ekip na Łotwie

Let Jesus live in our hearts, in our families, in our workplaces and wherever we go!
May God’s love, peace and His Kingdom be with us!

Dainis & Baiba Stikuti
Liason couple for Teams in Latvia

Привітання з Різдвом Христовим – Życzenia Bożonarodzeniowe z Ukrainy

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania życzeń Bożonarodzeniowych od ukraińskiej pary łącznikowej Viktorii i Dmitrija Demedyuk.

Ми сердечно запрошуємо вас послухати різдвяні побажання від української пари Виктория та Дмитрий Демедюк.


 

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

List 72 END

List  numer 72 END już dostępny.

do pobrania pod adresem https://ekipy.end.org.pl/formacja/list-equipes-notre-dame/ oraz z LINK-a

A w nim między innymi:

   • Wehikuł czasu
   • Coś się kończy, coś się zaczyna
   • Słowo pary odpowiedzialnej Super-Regionu
   • List ERI
   • List doradcy duchowego ERI
   • Synodalność i kolegialność w Equipes Notre-Dame
   • Powołanie ekipy do spraw komunikacji
   • Ekipa ds. komunikacji
   • Nowe wydanie dwóch podstawowych dokumentów END
   • Słuchanie Słowa Bożego
   • Refleksja: porażająca ikona Boga
   • Węgry
   • Świadectwo z rekolekcji: Ukraina
   • Świadectwo z rekolekcji: Szwecja
   • Nasza modlitwa – Kasia i Piotr
   • Ikona Chrystusa Pantokratora
   • Modlitwa: To miłość Cię złożyła

Konferencja “Zrozumieć siebie”

“Zrozumieć siebie” to konferencja ks. Przemysława Krawca SAC dotycząca psychologicznych aspektów duchowości i wygłoszona podczas rozpoczęcia roku formacyjnego dla członków END z sektora mazowieckiego A.
Ks. Przemysław jest pallotynem, katechetą i psychoterapeutą. Opiekuje się wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnotą Trudnych Małżeństw “Sychar”, a od r. 2011 towarzyszy jako doradca duchowy ekipie W7A.
Nagranie konferencji jest dostępne na kanale END w Polsce.
Zapraszamy do wysłuchania!

Kolegium Regionu 3 (on-line)

W dniach 12 –  13 grudnia 2020 roku odbyło się Kolegium Regionu 3 w formie spotkania on-line. Podczas Kolegium w rozważaniach towarzyszył nam fragment Pisma Świętego zaproponowany przez ERI na ten rok formacyjny Kol 3,12-16. Bezpośrednim wprowadzeniem do Kolegium była wieczorna indywidualna modlitwa, do której rozważania nagrał  o. Jozue Szymański OFM Doradca Duchowy Regionu 3. W sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią, w której większość z nas uczestniczyła on-line. Był czas na przedstawienie sektorów, formację dla par łącznikowych, słowo o. Jozuego, dyskusje w grupach mieszanych oraz dzielenie się. Po kolegium każdy z nas mógł w modlitwie rodzinnej trwać na modlitwie, do której również nasz Doradca Duchowy przygotował wprowadzenie. W spotkaniu uczestniczyło ponad dwadzieścia małżeństw i czterech kapłanów.. Kolegium odbyło się w formie on-line, było w nas wiele obaw, jednak jak się okazało dla Ducha Świętego nie ma przeszkód. W tym roku pierwszy raz małżeństwa z Czech same prezentowały, jak Ruch rozwija się u nich w kraju. Ważne słowa, które mogą być podsumowaniem tego Kolegium to to, że jesteśmy wezwani do modlitwy, rozeznawania woli Bożej w naszym życiu i bycia hojnymi. Dziękujemy wraz z o. Jozue wszystkim uczestnikom za organizację, zaangażowanie i mamy nadzieję, na spotkanie już na żywo w przyszłym roku.

Ania i Leszek, Para odpowiedzialna za Region 3

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: