Święto Karty w Sektorze Wielkopolska A

Każde świętowanie w gronie bliskich osób jest zawsze wydarzeniem radosnym i oczekiwanym. Tak było w dniu 7 grudnia 2019 r., kiedy to małżonkowie z Sektora Wielkopolska A ze swoimi dziećmi i wnukami przybyli do parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na poznańskiej Starołęce, gdzie ksiądz proboszcz Paweł Pacholak po ojcowsku udzielił nam swojej gościny. Tu przeżywaliśmy Święto Karty END łącząc się duchowo ze wszystkimi małżonkami na całym świecie należącymi do naszego ruchu.

Tym większa była radość, gdy przy ołtarzu podczas Eucharystii był z nami pasterz Kościoła Poznańskiego ksiądz biskup Damian Bryl. W słowie pasterskim skierowanym do nas zachęcał do odważnego dawania świadectwa prawdziwego chrześcijańskiego życia małżonków, którzy w ten sposób głoszą, że Jezus żyje i działa w świecie.

Ksiądz Paweł Pacholak, doradca duchowy dwóch ekip END, wygłosił dla nas interesującą konferencję n.t. przestrzeni teologicznej w „kościele domowym” czyli w rodzinie. Zaakcentował kilka cennych myśli zwracając uwagę na to, że „… zostaliśmy wybrani, abyśmy stali przed Panem i Jemu służyli…”. Podkreślił znaczenie podwójnego stołu w domu – jeden dla jedzenia posiłków, drugi dla czytania Słowa Bożego. Przypomniał nam, że jesteśmy nawzajem odpowiedzialni za zbawienie współmałżonka. Podkreślił, że małżeństwo jest święte, stanowi przestrzeń konsekrowaną, której trzeba bronić, która jest „ziemią wybranych”. Należąc do Ruchu END mamy narzędzia, które pozwalają nam budować i uświęcać relacje w małżeństwie i rodzinie.

Ksiądz Paweł zachęcił nas, aby nasza myśl była głębsza, a odpowiedź odważniejsza. Stawką jest zbawienie nasze, naszych dzieci, kapłanów i wielu jeszcze osób, na które w jakiś sposób możemy oddziaływać.

Odwiedził nas także Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch reniferów !!! Przybył głównie do dzieci, które otoczyły go z wielką chęcią, gdyż miał ze sobą worek z prezentami.

Ania i Jurek K.

Link do zdjęć

Dziękujemy ekipom A8 i A9 za wspaniałą organizację spotkania, a Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i podarki dla dzieci.

Małżeństwo Odpowiedzialne Sektora Wielkopolska A

Bożena i Krzysztof K.

Spotkanie różańcowe

Dnia 19 października 2019 roku małżeństwa z Sektora Wielkopolskiego A spotkały się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie, by wspólnie rozważyć tajemnice różańca.
Miesiąc październik w naszej tradycji poświęcony jest modlitwie różańcowej i nasz Ruch, który przyjął Matkę Bożą za patronkę zawsze się do tej modlitwy włączał.
Zaczęliśmy od Mszy Św. sprawowanej przez Doradcę Duchowego ekipy Sektora A ks. Michała Nowackiego, a po niej odmówiliśmy radosne tajemnice różańca poprzedzone rozważaniami dotyczącymi życia rodziny przygotowane przez ekipy A2 i A11. Podczas Mszy Św. małżeństwo Basia i Michał P. przyjęło posługę Pary Pilotującej.
Spotkanie zakończyliśmy agapą przygotowaną przez w/w ekipy. Z wielką radością gościliśmy Parę Odpowiedzialną Regionu 1 Honoratę i Sławka P. Wdzięczni jesteśmy ks. proboszczowi Andrzejowi Niwczykowi, że przyjął nas w swojej parafii.
Mamy nadzieję, że przy kolejnym spotkaniu więcej małżeństw naszego Sektora skorzysta z możliwości wspólnej modlitwy i budowania Wspólnoty END.

Bożena i Krzysztof K.

Link do zdjęć

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2019/2020

Pod troskliwym okiem Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolskiego A, Bożenki i Krzysia K., 7 września rozpoczął się nasz nowy rok formacyjny 2019/2020.
Spotkanie odbyło się w parafii pw. Opatrzności Bożej w Poznaniu, w której wikariuszem jest ks. Michał Nowacki, obecnie także Doradca Duchowy ekipy Sektora Wielkopolskiego A.
Od godziny 13:00 sprawnie zaopatrywała nas w materiały formacyjne Terenia P. (W naszym Sektorze jest 11 ekip oraz 5 w pilotażu).
Msza św., poprzedzona śpiewem i komunikatami Pary Odpowiedzialnej, rozpoczęła się dokładnie o godz. 14:30. Oprawę muzyczną Mszy przygotowali Basia L. (gitara i śpiew), Justyna W. (śpiew) i Dumitru H. (fletnia Pana). Ks. Michał w interesującej homilii zwrócił m.in. uwagę na konieczność istnienia struktur w Ruchu, które jednak nie mogą przesłaniać głównego celu END. A jest nim formacja prowadząca małżeństwa do świętości.
W czasie Mszy św. Barbara i Rafał K. przyjęli posługę pary łącznikowej, Justyna i Rafał Z. przyjęli Kartę END. Nowe pary odpowiedzialne ekip odebrały świece z błogosławieństwem na nowy rok pracy formacyjnej.  Bardzo cieszy obecność młodych małżeństw z sympatycznymi i grzecznymi, małymi dziećmi.
Po Mszy św. spotkaliśmy się w salce parafialnej na agapie przygotowanej przez ekipy A4 i A6. Każdy uczestnik otrzymał identyfikator od miłej pary małżonków Kasi i Pawła Ł. Potem – degustacja dobrego ciasta, rozmowy, poznawanie się.
„…Zobaczcie jak jest dobrze przebywać razem z braćmi…”                                                            Sławka i Zenek Cz.

Link do zdjęć

Spływ kajakowy w Sektorze Wielkopolskim – Wełna – 08 czerwca 2019 r.

W dniu 8.06.2019 Sektor Wielkopolski END wyruszył na tradycyjny już coroczny spływ kajakowy. Organizatorem były małżeństwa z ekipy Poznań 16, a główny ciężar organizacyjny wzięli na siebie Monika i Tomek Kwiczorowie.
Tegoroczna wyprawa wyruszyła z miejscowości Młyn – Ruda koło Rogoźna i płynęliśmy ok. 15 km do miejscowości Jaracz. Od samego początku Pan Bóg nam błogosławił – pomimo niepewnych prognoz nie padało, ani nawet nie grzmiało w oddali. czytaj dalej…

Pielgrzymka Regionu I – 19 maja 2019 r. – Poznań

W Poznaniu 19 maja 2019 r. odbyła się Pielgrzymka Regionu I. W pielgrzymce uczestniczyły małżeństwa z Sektora Wielkopolskiego, Kujawskiego oraz z ekip z Gdańska, Szczecina, Norwegii i Niemiec. Spotkanie rozpoczęło się poczęstunkiem. Małżeństwa z Poznania przygotowały  „małe co nieco”.

Po krótkiej modlitwie przeszliśmy do kolejnego punktu spotkania –  konferencji Pary Odpowiedzialnej Super -Regionu Helenki i Pawła Kukołowiczów.

czytaj dalej…

Rajd rodzinny Sektora Wielkopolskiego – 06 kwietnia 2019 r.

Rajd Rodzinny END „Szlakiem Krzyża Świętego”

W sobotę 6 kwietnia 2019 roku małżeństwa z Ruchu END wraz z rodzinami i przyjaciółmi wybrały się na coroczny rajd samochodowy. Tym razem trasa wiodła od Szamotuł, poprzez Słopanowo, Wronki do Biezdrowa. Około 50 osób o godzinie 9.00 zgromadziło się w kościele pw. Świętego Krzyża na wspólnej Eucharystii, którą odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. Adam Sławiński.

czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia w Sektorze Wielkopolskim – Rokitno – 30 marca 2019 roku

30 marca 2019 r. przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Dzień przywitał nas pięknymi promieniami słońca, jakby Matka Boska uśmiechała się do nas usuwając wszelkie zmartwienia i troski dnia doczesnego.
Chcieliśmy rozważać mękę Jej ukochanego Syna.
czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: