2021.01.03 – Spotkanie kolędowe

Szczęść Boże!

W niedzielę 3-go stycznia miało miejsce spotkanie kolędowe online. Uczestniczyły w nim małżeństwa z sektorów Wielkopolska A i Wielkopolska B. Byli z nami również Danka i Marek Szczepaniak Para Odpowiedzialna za Region 1.

Rozpoczęliśmy spotkanie Słowem Bożym i komentarzem do niego ks. Piotra Szkudlarka. Rozważania zeszły na osobę św. Józefa. Zaintrygował nas Postacią ziemskiego Ojca Jezusa  i odesłał po więcej informacji do listu apostolskiego papieża Franciszka, opublikowanego 8 grudnia z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ksiądz zostawił nas również z zadaniem wypisania z Pisma Świętego i rozważenia wszystkich fragmentów dotyczących św. Józefa.

Bardzo cieszyliśmy się mogąc słyszeć kolędy śpiewane przez małżeństwa z naszego Ruchu. Każde małżeństwo śpiewało jedną zwrotkę ustalonej w ekipie kolędy. Wykonanie każdej ekipy wyglądało zupełnie inaczej. Jedna cała ekipa wykonała kolędę transmitując ją z kościoła swojego Doradcy Duchowego. W jednej ekipie pojawiło się pianino i akordeon. Oprócz gitary i ukulele pojawił się także bębenek na którym przygrywał ks. Piotr. Wiele radości sprawiły nam ekipy w których do śpiewu dołączyły dzieci lub wnuki. Podziwialiśmy cierpliwość najmłodszych czekających dzielnie na swoją kolej.

Spotkanie obudziło w nas dużo radości i wdzięczności.

Agnieszka i Piotr Zielińscy

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021


Z radością informujemy, że 19 września br. w parafii pw. Narodzenia Pańskiego na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu sektor Wielkopolski A rozpoczął kolejny rok formacyjny 2020/2021.
Przed południem para odpowiedzialna za sektor (Bożena i Krzysztof Kurkowiakowie) spotkała się z Parami Odpowiedzialnymi Ekip i Parami Łącznikowymi. czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2019/2020

Miała być pielgrzymka całego Regionu 1 do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, przekazanie posługi odpowiedzialnych Honoraty i Sławka Pakułów nowej parze, miało być … . Mały, niewidoczny wirus pokrzyżował te plany nie tylko nam. Zakończenie roku formacyjnego zorganizowaliśmy w sektorach, by nie robić dużego zgromadzenia.
W naszym sektorze Wielkopolska A, 21 czerwca 2020 roku zebraliśmy się w kościele pw. Opatrzności Bożej na os. B. Chrobrego w Poznaniu, gdzie ks. Michał Nowacki odprawił Mszę Św. kończącą ten rok formacyjny.
czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia

Na 7 marca 2020 r. wyznaczyliśmy termin Wielkopostnego Dnia Skupienia. Były problemy, ale dobrze, że udało się je pokonać, bo w późniejszym czasie spotkanie już by się nie odbyło. Z uwagi na to, że Lucyna i Krzysztof W. z Sektora Wielkopolskiego B pilotowali ekipę, która miała przyjąć Kartę i dołączyć do Sektora A i by zaproszeni na prelekcję Maja i Leszek K. mogli ją wygłosić raz dla obu sektorów, zdecydowaliśmy się na wspólne przeżywanie tego dnia przez Sektory A i B. Dobrze, że ks. proboszcz Eugeniusz Antkowiak z parafii Matki Boskiej Bolesnej zgodził się nas przyjąć, bo dysponuje salą, która mogła nas pomieścić.

czytaj dalej…

Początek pracy ekip satelickich – wpis na międzynarodowej stronie Ruchu

Ruszyła międzynarodowa strona naszego ruchu. Bardzo cieszymy się z tego jaki potencjał nam ona dostarcza. Teraz będziemy mogli obserwować czym żyje cały ruch! Warto zwrócić uwagę, że po wejściu na stronę u góry można wybrać język. Między innymi dostępny jest język angielski wpisów. czytaj dalej…

18 styczeń 2019 – Rekolekcje przed przyjęciem Karty

W dniach 18-19 stycznia, w Pniewach, odbyły się rekolekcje dla par pilotowanych z Regionu I. Nad całością czuwała Para Regionu – Honorata i Sławek Pakułowie przy wsparciu Lucyny i Krzysztofa Wysockich, którzy przyjechali do Pniew ze swoją ekipą pilotowaną. Jak przystało na rekolekcje END, nie zabrało stałych punktów: adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na “zasiądźmy razem” i dzielenie w grupach mieszanych. Nie zabrakło obecności par pilotujących, oprócz Lucyny i Krzysztofa, przyjechali: Beata i Dariusz Chmielewscy i Kinga i Michał Bartczak. Małżeństwa w pilotażu miały możliwość poznać  i porozmawiać ze swoimi parami łącznikowymi i parami odpowiedzialnymi trzech sektorów Wielkopolskich. Wspólnota, modlitwa, ciekawe formy przekazu, świadectwa, żywe przykłady życia w ekipach i bezpośrednie odwołanie do dokumentów Ruchu i zamysłu Ojca Caffarela uwieńczone przedstawieniem obecnej sytuacji END w Polsce i na świecie… kolejna szansa przeżycia czegoś podobnego – dopiero na rekolekcjach 5+ dla ekip, które są w Ruchu przynajmniej 5 lat. Za wszystkie dobro: Chwała Panu! czytaj dalej…

Święto Karty w Sektorze Wielkopolska A

Każde świętowanie w gronie bliskich osób jest zawsze wydarzeniem radosnym i oczekiwanym. Tak było w dniu 7 grudnia 2019 r., kiedy to małżonkowie z Sektora Wielkopolska A ze swoimi dziećmi i wnukami przybyli do parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na poznańskiej Starołęce, gdzie ksiądz proboszcz Paweł Pacholak po ojcowsku udzielił nam swojej gościny. Tu przeżywaliśmy Święto Karty END łącząc się duchowo ze wszystkimi małżonkami na całym świecie należącymi do naszego ruchu.

czytaj dalej…

Spotkanie różańcowe

Dnia 19 października 2019 roku małżeństwa z Sektora Wielkopolskiego A spotkały się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie, by wspólnie rozważyć tajemnice różańca.
Miesiąc październik w naszej tradycji poświęcony jest modlitwie różańcowej i nasz Ruch, który przyjął Matkę Bożą za patronkę zawsze się do tej modlitwy włączał. czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: