Ela odeszła…

Ela odeszła…

    Kościół wypełniony bliskimi, Jej zdjęcie przed ołtarzem ze znanym nam promiennym uśmiechem, żarliwie przez wszystkich odmawiana koronka do  Bożego Miłosierdzia, potem szczególnie przeżyta Msza św., grób tonący w kwiatach, bardzo wiele zamówionych mszy świętych. Wszystko to, pożegnanie i przebieg ceremonii pogrzebowej uzmysłowił nam, że nasza Elżbieta nie żyła dla siebie, ale dla wielu, zawsze gotowa świadczyć o nadzwyczajnym działaniu Boga w Jej życiu.
    Była z nami jakby od zawsze, dobra, pogodna, ciepła, współczująca, spiesząca z pomocą, rozmodlona. Ale także energiczna, a gdy była taka potrzeba bardzo konkretna. Modlitwą, ale także czynem, ogarniała licznych potrzebujących tego wsparcia.
    Wypełniała swoją chrześcijańską misję mimo długotrwałej ciężkiej choroby. Mieliśmy świadomość, że Dobry Bóg przedłużył Jej życie, było ono darowane by mogła świadczyć o Jego Miłosierdziu. Potrafiła rozmawiać i podpierać swoim optymizmem i ufnością w Bożą Opatrzność innych chorych, i co trzeba zaznaczyć, swoim optymizmem zarażała także lekarzy i pielęgniarki mówiąc im wprost o swojej wierze. Muzyka z filmu Misja, która zabrzmiała po pogrzebie nad Jej grobem, nie była przypadkowa – Ela była „misyjna”.
    Elżbieta odeszła 21 czerwca, świadoma, że kończy się Jej ziemska droga, żegnała się z najbliższymi, a na koniec została obdarowana przez męża szafarza wiatykiem.
    Choć Jej śmierć zasmuciła tak wielu, pozostawiła nadzieję, że jest teraz w dobrych, miłosiernych rękach naszego Ojca w Niebie, odprowadzona tam przez swoich Aniołów.

Przyjaciele z Ekipy A4

Wszystkim, którzy pomogli mi przeprawić łódź Eli na drugą stronę dziękuję z całego serca. Jestem wdzięczny za obecność duchową i praktyczną pomoc w trudnych dla naszej rodziny chwilach.
    Mirek z synami Mikołajem i Maciejem, synowymi Dagmarą i Kasią, wnukami Lenką i Filipem oraz całą rodziną.

Zakończenie roku formacyjnego 2020/2021

Zakończenie roku formacyjnego 2020/2021

W upalny dzień 19 czerwca, małżeństwa Sektora Wielkopolskiego A Ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziły się w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Wichrowym Wzgórzu w Poznaniu, by zakończyć rok formacyjny 2020/2021. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00 Mszą Św. celebrowaną przez Doradcę Duchowego Ekipy Sektora ks. Michała Nowackiego oraz Doradcę Duchowego Ekipy A3 ks. Waldemara Babicza. Upalna pogoda i obawy związane z trwającą jeszcze ciągle pandemią koronawirusa spowodowały, że nie wszystkie małżeństwa zdecydowały się na bezpośredni udział w tym spotkaniu.

czytaj dalej…

Spływ kajakowy – 12.06.2021 r.

Spływ kajakowy – 12.06.2021 r.

W planie pracy mieliśmy pozycję „Spływ Kajakowy”, ale w tym roku formacyjnym wielu planów nie udało się zrealizować. Na spływ nie było wolnego weekendu w czerwcu, ani nikt wcześniej nie wiedział, czy wolno będzie takie imprezy organizować. Gdy odwołano rekolekcje dla Par po pilotażu i przystań zapewniła, że ma wolne kajaki – rozpoczęliśmy organizację. Na pierwsze ogłoszenie o spływie zgłosiły się… 2 małżeństwa. Na drugie ogłoszenie dołączyło kilka, ale wciąż mało. Było to dla nas przykrym zaskoczeniem, że na trzy sektory wielkopolskie, po całym roku zamknięcia, nie ma chętnych na integracyjną imprezę na powietrzu. Wykonaliśmy wiele telefonów, przyjmowaliśmy chętnych spoza Ruchu END i uskładaliśmy 43 osoby. czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia 2020/2021

Wielkopostny Dzień Skupienia 2020/2021

17 lutego posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas na rozważanie Męki Pańskiej, zadumę nad stanem swojej duszy i rekolekcje. Ale wokół szaleje wirus COVID-19 i rząd wprowadza coraz bardziej restrykcyjne zalecenia. Na Dzień Skupienia dla naszego sektora w dniu 20 marca wybraliśmy więc stosunkowo duży kościół pw. Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego by wszyscy, którzy przybędą mogli zachować odpowiedni dystans.
czytaj dalej…

2021.01.03 – Spotkanie kolędowe

2021.01.03 – Spotkanie kolędowe

Szczęść Boże!

W niedzielę 3-go stycznia miało miejsce spotkanie kolędowe online. Uczestniczyły w nim małżeństwa z sektorów Wielkopolska A i Wielkopolska B. Byli z nami również Danka i Marek Szczepaniak Para Odpowiedzialna za Region 1.

Rozpoczęliśmy spotkanie Słowem Bożym i komentarzem do niego ks. Piotra Szkudlarka. Rozważania zeszły na osobę św. Józefa. Zaintrygował nas Postacią ziemskiego Ojca Jezusa  i odesłał po więcej informacji do listu apostolskiego papieża Franciszka, opublikowanego 8 grudnia z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ksiądz zostawił nas również z zadaniem wypisania z Pisma Świętego i rozważenia wszystkich fragmentów dotyczących św. Józefa.

Bardzo cieszyliśmy się mogąc słyszeć kolędy śpiewane przez małżeństwa z naszego Ruchu. Każde małżeństwo śpiewało jedną zwrotkę ustalonej w ekipie kolędy. Wykonanie każdej ekipy wyglądało zupełnie inaczej. Jedna cała ekipa wykonała kolędę transmitując ją z kościoła swojego Doradcy Duchowego. W jednej ekipie pojawiło się pianino i akordeon. Oprócz gitary i ukulele pojawił się także bębenek na którym przygrywał ks. Piotr. Wiele radości sprawiły nam ekipy w których do śpiewu dołączyły dzieci lub wnuki. Podziwialiśmy cierpliwość najmłodszych czekających dzielnie na swoją kolej.

Spotkanie obudziło w nas dużo radości i wdzięczności.

Agnieszka i Piotr Zielińscy

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021


Z radością informujemy, że 19 września br. w parafii pw. Narodzenia Pańskiego na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu sektor Wielkopolski A rozpoczął kolejny rok formacyjny 2020/2021.
Przed południem para odpowiedzialna za sektor (Bożena i Krzysztof Kurkowiakowie) spotkała się z Parami Odpowiedzialnymi Ekip i Parami Łącznikowymi. czytaj dalej…

Zakończenie roku formacyjnego 2019/2020

Miała być pielgrzymka całego Regionu 1 do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, przekazanie posługi odpowiedzialnych Honoraty i Sławka Pakułów nowej parze, miało być … . Mały, niewidoczny wirus pokrzyżował te plany nie tylko nam. Zakończenie roku formacyjnego zorganizowaliśmy w sektorach, by nie robić dużego zgromadzenia.
W naszym sektorze Wielkopolska A, 21 czerwca 2020 roku zebraliśmy się w kościele pw. Opatrzności Bożej na os. B. Chrobrego w Poznaniu, gdzie ks. Michał Nowacki odprawił Mszę Św. kończącą ten rok formacyjny.
czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia 2019/2020

Na 7 marca 2020 r. wyznaczyliśmy termin Wielkopostnego Dnia Skupienia. Były problemy, ale dobrze, że udało się je pokonać, bo w późniejszym czasie spotkanie już by się nie odbyło. Z uwagi na to, że Lucyna i Krzysztof W. z Sektora Wielkopolskiego B pilotowali ekipę, która miała przyjąć Kartę i dołączyć do Sektora A i by zaproszeni na prelekcję Maja i Leszek K. mogli ją wygłosić raz dla obu sektorów, zdecydowaliśmy się na wspólne przeżywanie tego dnia przez Sektory A i B. Dobrze, że ks. proboszcz Eugeniusz Antkowiak z parafii Matki Boskiej Bolesnej zgodził się nas przyjąć, bo dysponuje salą, która mogła nas pomieścić.
czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: