Zawody Wędkarskie i Festyn Rodzinny w Regionie 1

Zawody Wędkarskie i Festyn Rodzinny w Regionie 1

7 maja, wczesnym rankiem, grupa miłośników żywych rybek spotkała się tradycyjnie nad jez. Czapnica, by po przerwie spowodowanej pandemią, uczestniczyć w XI już konkursie wędkarskim. Wśród wędkarzy był również kapłan-Doradca Duchowy ekipy A5.

Podczas trwania połowów przybywały kolejne rodziny, by wziąć udział w festynie towarzyszącym zawodom. Pogoda sprzyjała miłemu spotkaniu małżeństw z wielkopolskich sektorów oraz ich dzieciom podczas licznych konkursów i zabaw. Na zwycięzców czekały nagrody.
czytaj dalej…

Wielkopostny Dzień Skupienia 12-03-2022r

Szczęść Boże !!! Witamy bardzo serdecznie na stronie Sektora Wielkopolska C Equipes Notre Dame .
Zbliżamy się powoli do Niedzieli Palmowej a to znaczy że już za kilkanaście dni rozpoczniemy wielkie świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.
Przeżywamy jeszcze Wielki Post – okres przygotowania się do tego święta i mamy więc trochę czasu na właściwe jego przeżycie.
Jednym z doświadczeń związanych z Wielkim Postem jest niewątpliwie Droga Krzyżowa.
Poniżej przedstawiamy krótką, fotograficzną relację ze spotkania w ramach kolejnego wydarzenia Sektora END Wielkopolska C.
Spotkanie odbyło się – zgodnie z planem – w Parafii Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze przy ulicy Źródlanej w dniu
12 marca 2022 r.
Plan zakładał : ok. godz. 11:45 krótkie przywitanie się przyjezdnych uczestników i organizatorów ; godz. 12 :00- Droga Krzyżowa a po niej
Adoracja i msza św. którą sprawował Proboszcz tamt. Parafii Ks. Zygmunt i od godz. 14 -agapa na którą wszyscy uczestnicy czekali. To oczekiwanie wynikało z faktu, iż na skutek pandemicznych obostrzeń od dwóch lat w takiej formy spotkań nie było. Było wiele uścisków, konkretnej wymiany poglądów i doświadczeń, humoru przy pysznej zupie a później – przy kawie i ciastku.
Chcieliśmy bardzo podziękować ( robiliśmy to także w trakcie spotkania ) wszystkim zaangażowanym w jego organizację , pozostałym uczestnikom ale szczególnie księdzu Zygmuntowi za pomoc i udostępnienie miejsca.
W trakcie mszy św. staraliśmy duchowo połączyć się z Ekipą z Goleniowa, która w tym samym czasie prowadziła rozważania drogi krzyżowej w swojej parafii a towarzyszyli im Ania i Jurek Kolbuszowie. Wielkie dzięki.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przesyłamy życzenia

Para Sektora Wielkopolska C Kazia i Maciej

 

Boże, modlę się za Ukrainę

Boże, modlę się za Ukrainę

Wiadomości z samej Ukrainy: w Odessie członkowie ekip żyją prawdziwymi cudami. Rakiety wystrzelone w kierunku osiedli mieszkalnych wpadły do ujścia rzeki i nie spowodowały strat. Czują ochronę Pana Boga z różnych stron, gdyż dotychczas sztorm uniemożliwiał desant z Morza Czarnego W Czerniowcach na razie jest spokojniej.

Jesteśmy wraz z Ukrainą ogromnie wdzięczni za modlitwę różańcową w intencji pokoju. W czwartek e marca również w tej intencji w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Warszawie ks. Stanisław Kosiorowski MIC odprawił Eucharystię. Wszystkim, którzy chcieliby poczuć ducha tej modlitwy załączamy nagranie dwóch pieśni właśnie z tej Eucharystii w tym “Boże, modlę się za Ukrainę”, które są śpiewane przez panią Ludmiłę Dudnik w języku ukraińskim.

Tak, jaki nformowali Helena i  Paweł słowa wsparcia i modlitwy płyną z całego świata. My dołączamy słowa z Włoch: 

Dear Beata and Marcin Pinkowscy,
we are Clelia and Gianni Passoni, responsible for Super Region Italy.

On behalf of the Italian equipiers, we express all our regret for the great suffering that this affair is causing everyone.
For now we are close to you in prayer of intercession so that it may first ofall change the heart of each of us and help us to make gestures of kindness towards any brother or sister we meet on our way and to plead for peace for all.

May Our Lady protect you, we embrace you united in prayer Clelia and Gianni Passoni

Cari Beata et Marcin Pinkowscy,
siamo Cleliae Gianni Passoni, responsabili della Super Regione Italia. A nome degli equipiers italiani esprimiamo tutto il nostro rammarico per latanta sofferenza  che questa vicenda sta provocando a tutti. Per ora vi siamo vicini nella preghiera di intercessione perchè possa primadi tutto cambiare il cuore di ognuno di noi e ci aiuti a compiere gesti dibontà verso qualsiasi fratello o sorella che incontriamo sulla nostrastrada  e per supplicare pace per tutti. Nostra Signora vi protegga , un abbraccio uniti nella preghiera Clelia eGianni Passoni

Drodzy Beato i Marcinie Pinkowscy,
Jesteśmy Clelia i Gianni Passoni, odpowiedzialni za Super Region Włochy. W imieniu włoskich ekip wyrażamy cały nasz żal z powodu wielkiego cierpienia, jakie ta sprawa powoduje dla wszystkich.Teraz jesteśmy blisko Was w modlitwie wstawienniczej, aby przede wszystkim odmieniła serce każdego z nas i pomogła nam czynić gesty życzliwości każdemu spotkanemu na naszej drodze bratu lub siostrze i wypraszać pokój dla wszystkich. Niech Matka Boża was chroni, obejmujemy was zjednoczeni w modlitwie.
Cleliai Gianni Passoni Łączymy sięw modlitwie różańcowej.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

Zabawa Karnawałowa 05 luty 2022 Międzychód

Zabawa karnawałowa -Region 1 Sektor Wielkopolski END 05-02-2022r

Międzychód – Hotel” Neptun”

Spotkania w formie zabawy karnawałowej organizowane są od wielu lat.

Namieszała jednak pandemia i w 2021 r. takie spotkanie nie mogło się odbyć.

W tym też roku, ustalając plan pracy Sektora Wielkopolska C na 2021/2022 określiliśmy datę i miejsce spotkania- tak więc organizuje Ekipa Międzychód1 w Hotelu Neptun w Międzychodzie.

Całym motorem w działaniach dotyczących zabawy okazała się Kazia, która oświadczyła że bez względu na obostrzenia czy ilość uczestników zabawa się odbędzie.

Był moment, kiedy mieliśmy 4 zgłoszenia a termin był „tuż  tuż” zaproponowałem odwołanie wszystkiego- zdeterminowana Kazia nie dała za wygraną- zabawa się odbędzie.

I tak, w sobotę, 05 lutego o godz.19:15 słowami ”Witamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie. Szczęść Boże” i lampką szampana rozpoczęliśmy zabawę.

Do obiadu zasiedliśmy w 10 par (9 par z ekip) wraz  z księdzem proboszczem Romanem, który jak nam obiecał w styczniu na spotkaniu ekipowym  , pomimo niedawno przebytej choroby zaszczycił nas swoją obecnością. Dwa małżeństwa w ostatniej chwili z powodu izolacji i kwarantanny musiały odwołać swój przyjazd.

Do tańca przygrywał Piotr a śpiewała Beata. Z zadania wywiązali się wg. nas wzorowo-z Sali dotarły do nas same pozytywne opinie.

Bawiący się małżonkowie to: Magdalena i Artur; Ania i Jurek; Paulina i Marek; Jolanta i Idzi;

Ewa i Paweł; Ela i Andrzej; Danka i Marek; Małgosia i Bogdan; Agnieszka i Andrzej; Kazia i Maciej.

W trakcie wieczoru bawiliśmy się w „tańcu z balonami”  w „balu maskowym”- na szczęście w maseczkach  “nie cowidowych”

W pewnym momencie ok. godz. 22:30 na parkiet zaprosiliśmy do wspólnego tańca grupę polsko-francuskich gości pokazując –jak  potrafimy się bawić.

Osobnym punktem programu był quiz do którego pytania, odpowiedzi , nagrody i stosowne prezentacje przygotowali Ania i Jurek oraz Danka i Marek za co im bardzo dziękujemy. „Sorry” że nie zrobiłem tego niedzielnego poranka.

Wieczór przemknął bardzo szybko. Takiego spotkania nam bardzo brakowało co dało się zauważyć patrząc na dyskutujących, wspominających i planujących nowe spotkania i wycieczki małżonków.

Jeszcze raz , wszystkim  uczestnikom, parze przygrywającej , obsłudze Hotelu bardzo dziękujemy.

Tak jak było zaplanowane ok. godziny 2:00 odśpiewaliśmy pieśń „Kiedy ranne wstają zorze..” oraz „Magnifikat” i  zakończyliśmy spotkanie.

Międzychód , dnia 09-02-2022                                  Kazia i Maciej

CZYTAJ DALEJ

ŚWIADECTWO ZE SPOTKANIA KARNAWAŁOWEGO 05-02-2022

W sobotę 5 lutego 2022 mieliśmy okazję po raz pierwszy uczestniczyć w zabawie karnawałowej organizowanej przez Equipes Notre-Dame. Nasza obecność na zabawie stanęła pod znakiem zapytania z powodów epidemiologicznych. Bóg jednak czuwał nad nami i dodał nam przekonania, że chcąc wprowadzać rozwój duchowy w nasze życie małżeńskie powinniśmy poszerzać krąg znajomych – świadków żywej wiary.

          Właściciel hotelu Neptun – w którym odbywała się zabawa przywitał nas słowami “Bardzo miło nam Was powitać! Wszyscy czekaliśmy na Was!” I tak też rzeczywiście było. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni otwartością uczestników oraz wzorcową organizacją zabawy. Czas minął na tańcach, rozmowach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Maskarada, taniec z balonami czy quiz wiedzy o spotkaniach karnawałowych END przekonał nas, że nawet w czasie pandemii ludzie wiary powinni umacniać się wspólnym spędzaniem czasu.

       Zabawę karnawałową rozpoczęliśmy i zakończyliśmy modlitwą, która zjednoczyła nas we wspólnym dziękczynieniu Boga w Trójcy Jedynemu. Owocem tego spotkania jest plan zawiązania na terenie powiatu grodziskiego nowej ekipy małżeństw chcących wspólnie dążyć do rozwoju duchowego.

         Dziękujemy organizatorom, wszystkim małżeństwom, właścicielowi hotelu, miłej obsłudze i profesjonalnemu zespołowi muzycznemu za dobroć, którą od Was otrzymaliśmy. Do zobaczenia na spotkaniach!

                                               Jolanta i Idzi

 

czytaj dalej…

Wspólne Kolędowanie 08 -01-2022r

 

Szczęść Boże !!!

Takiego spotkania naprawdę nam brakowało !!!  

Świetne, prawdziwe kolędowanie !!!

Mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w

Bożonarodzeniowym kolędowaniu w Nowym Tomyślu

Zorganizowanym przez Ekipy z Nowego Tomyśla i Dąbrówki.

Oprawa muzyczna, śpiewy, dobór tekstów oraz wykonanie czytań – recytacji  

bardzo wymowne, sugestywne, oddające atmosferę ustawionego przed ołtarzem Żłóbka.

Bardzo dziękujemy – na pewno w imieniu wszystkich uczestników.        

    Pozdrawiamy . Życzymy wielu pomysłów

                    Kazia i Maciej

Międzychód , dnia 22-01-2022 r.

czytaj dalej…

Spotkanie Różańcowe 16 październik 2021r Szamotuły

Szczęść Boże !!! Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie Sektora Wielkopolska C.
Tak jak zaplanowaliśmy, w dniu 16 października br. powitaliśmy przybyłych małżonków oraz dzieci do Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach o godz.16,oo.

O tym czasie rozpoczęło się spotkanie różańcowe Ekip END Sektora Wielkopolska C. Po modlitwie różańcowej przygotowanej przez Ekipy C1 (Ostroróg) i C5 (Szamotuły) Doradca duchowy Sektora ks. Krzysztof odprawił mszę św. nawiązując w swojej  homilii do bieżących czytań oraz przesłania jakie przyświeca małżonkom zgromadzonym w Ruchu.

Przed zakończeniem mszy św. jako Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska C  przekazaliśmy  wspólnie z księdzem, Magdzie i Radkowi Parze Odpowiedzialnej Ekipy z Zielonej Góry zapaloną świecę oraz materiały na bieżący rok formacyjny .


Po zakończeniu mszy św. razem odśpiewaliśmy Magnificat i udaliśmy się do “Betlejemki” na agapę. Z powodu zagrożenia epidemicznego oraz problemów zdrowotnych – szczególnie dzieci – w spotkaniu wzięła udział niewielka reprezentacja Sektora. Pomimo wszystko, gwar na sali potwierdził fakt, iż w dalszym ciągu jesteśmy spragnieni spotkań “w realu” – towarzyszy tym spotkaniom szczególna, jakże domowa, ekipowa, sektorowa atmosfera.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, włożony wysiłek w przygotowanie spotkania, wymienione doświadczenia i życzymy Błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.

Kazia i Maciej Para Odpowiedzialna za Sektor Wielkopolska C

Rozpoczęcie roku formacyjnego 18-09-2021 Międzychód


Rozpoczęcie Roku Formacyjnego 2021/2022 Ekip END Sektora Wielkopolska C .
Międzychód – Muchocin, dnia 18.09.2021 r.

O godz. 11,oo w kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie rozpoczęliśmy nowy Rok Formacyjny. Wspomnieć musimy że w planie pracy Sektora Wielkopolska C zakładaliśmy organizację tej uroczystości w Wilczynie przez tamtejsze ekipy( C-3 i C-7 ). Życie jednak układa swoje scenariusze a na zaplanowany termin – 18.09.2021 r. – w parafii w Dusznikach przewidziano peregrynację Matki Boskiej w Częstochowskim Obrazie. Okoliczność wymagająca odpowiedniego zaangażowania przez “miejscowych” w związku z czym rozpoczynamy w Międzychodzie.
Z uwagi na fakt iż w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi teraz wypadało dokonać tego w parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Tak też się stało.

Zapaliliśmy świecę i po słowach – „Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki” , po krótkim powitaniu wszystkich obecnych przedstawiliśmy plan dnia przystępując do jego realizacji.
Mszy św. w koncelebrze księdza Romana – dziekana tego miejsce, proboszcza sąsiedniej parafii a także opiekuna-doradcy duchowego Ekipy C-2 (M-d 1) przewodniczył ks. Krzysztof – doradca duchowy Ekipy Sektora Wielkopolska C.

Ksiądz Krzysztof w homilii przybliżył postać Stanisława Kostki nawiązując do Ewangelii z dnia oraz założeń Ruchu Eqipes Notre Dame – wielkie dzięki.
Po mszy św., przed błogosławieństwem uroczyście przyjęliśmy do Ruchu Agnieszkę i Michała, którzy w asyście Pary Pilotującej –
Eli i Andrzeja – oraz pozostałych uczestników mszy św. złożyli przyrzeczenie,

otrzymali zapaloną świecę , Kartę END , Przewodnik oraz Ikonę św. Rodziny -wręczone przez księży , Parę Pilotującą oraz Parę Sektora.

Następnie jako Para Sektora powołaliśmy – przygotowaną do tej posługi – Parę Pilotującą – Kasię i Mirka

– przekazaliśmy akt powołania a ksiądz Krzysztof wręczył świecę.
Bardzo ważnym momentem tego spotkania stał się fakt powołania Par Odpowiedzialnych Ekip Podstawowych na Rok Formacyjny 2021/2022. Poprosiliśmy o podejście do stopni ołtarza :
– Halinę i Piotra – ( C1 );
– Ewę i Zenka – ( C2 );
– Bogumiłę i Andrzeja – ( C3 ) ;
– Elę i Pawła – ( C4 ) ;
– Honoratę i Tomasza – ( C5 ) ;
– Magdalenę i Krystiana – ( C6 ) ;
– Paulinę i Damiana – ( C7 ) ;
– Marię i Damiana – ( C8 ) ;
– Renatę i Andrzeja – ( C10 ) ;
– Monikę i Jana – ( C11 ) ;
– Katarzynę i Ryszarda – ( C12 )

w wymienionym gronie zabrakło pary z Zielonej Góry oraz jednej z małżonek – nieobecność wynikała z przyczyn niezależnych . Parom wręczyliśmy Podręcznik dla Par Odpowiedzialnych a księża zapalone świece.
Poprosiliśmy o błogosławieństwo i po zgaszeniu świecy , dziękując wszystkim bardzo serdecznie , zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia i na agapę.
Salę przygotowaliśmy we wsi Muchocin – 3 km od Międzychodu.


Zajechaliśmy na poczęstunek – skromny obiad i przy kawie słodkości. Dzieci zostały oddane pod opiekę animatorek, które w przygotowanym do tego namiocie zajęły je różnymi zabawami, pracami i grami.
„Starszyzna” w tym czasie prowadziła rozmowy, wymieniała doświadczenia ale przede wszystkim cieszyła się – co było bardzo widoczne , wręcz namacalne – ze spotkania „w realu”.
Jako Para Sektora przekazaliśmy Parom Odpowiedzialnym podręcznik z tematem formacyjnym „Małżeństwo chrześcijańskie – zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa” a wszystkim garść bieżących informacji dotyczących : podjęcia przez Ekipy organizacji spotkań „mix-ekip”; udziału w Rekolekcjach 5+; podjęcia się przez małżonków posługi pary pilotującej bądź łącznikowej oraz prośbę o zacieśnienie kontaktów między Ekipami a Parami łącznikowymi.
Niestety, część małżonków wraz z dziećmi, pomimo potwierdzenia swojej obecności pochorowała się i nie mogła przybyć. Takie sytuacje mają swoje miejsce – pora roku, „pandemia” itd. -i komplikują organizatorom jeszcze lepszą organizację spotkań ale powodują także iż stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia.
Życie stale nas uczy pokory i na swój sposób koryguje nasze zamiary. Mamy tego świadomość.
Jeszce raz dziękujemy wszystkim za wzbogacenie tego wydarzenia swoją obecnością.
Życzymy w nadchodzącym Roku Formacyjnym wszelkiej pomyślności Wam i Waszym Rodzinom – Szczęść Boże – .

Para Odpowiedzialna
Sektora Wielkopolska C
Kazia i Maciej Związek
Międzychód, dnia 24-09-2021 r.

Zakończenie Roku Formacyjnego 26 czerwiec 2021 Zielona Góra


Szczęść Boże Nam wszystkim !!!
Minęło już „trochę” czasu od dnia, kiedy w parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze, 26 czerwca 2021 r. bardzo uroczyście zakończyliśmy rok formacyjny 2020/2021. Spotkanie przygotowały ekipy z Wolsztyna i Zielonej Góry. Pewna wyjątkowość tej uroczystości polegała na tym, iż w jej trakcie Kartę END przyjęło pięć z sześciu małżeństw pilotowanych przez Elę i Andrzeja. Wiedzieliśmy że jedno z małżeństw może mieć problem z przybyciem lecz ta para zjawiła się a odłożyć przyjęcie karty na późniejszy termin musiało – z przyczyn obiektywnych – inne małżeństwo.
Mszy św. przewodniczył gospodarz tamt. Parafii ksiądz proboszcz Zygmunt Zimnawoda w koncelebrze księdza Krzysztofa Musiała, pełniącego rolę Doradcy Duchowego Ekipy Sektora Wielkopolska C. Na zakończenie mszy św. a przed błogosławieństwem przyrzeczenie złożyli :
Sylwia i Marcin, Martyna i Sebastian, Monika i Łukasz, Agnieszka i Jakub, Katarzyna i Ryszard : otrzymali Ikonę św. Rodziny, zapaloną świecę oraz Kartę END.

Po podziękowaniach dla Eli i Andrzeja za trud włożony w pilotaż nowej ekipy


Powołaliśmy na Parę łącznikową Beatę i Darka.


Po zakończeniu mszy św. ks. Zygmunt zaprosił zgromadzonych na agapę na którą wszyscy ochotnie się udali.

Dla nas jako Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolska C zakończenie tego roku formacyjnego miało dodatkowo szczególny wymiar. Zakończyliśmy rok szczególnej posługi, w szczególnym czasie i ze szczególnymi zwrotami sytuacji.
Wiemy doskonale, że pandemia i związane z nią ograniczenia wymusiła na nas określone zachowania, konieczność zmiany ustalonych już terminów a przede wszystkim ograniczyła nam możliwość uczestniczenia w spotkaniach „ na żywo ”, które zawsze były dla nas szczególnym wydarzeniem dającym możliwość spotkania się, powspominania czy wspólnego układania planów na najbliższą przyszłość . Zdajemy sobie sprawę , że także my – Kazia i Maciej – byliśmy zaskakiwani nagłymi zwrotami sytuacji i nie zawsze umieliśmy zareagować w najwłaściwszy sposób za co bardzo serdecznie przepraszamy.
Wielką jednak nagrodą za włożoną pracę nas wszystkich, było właśnie przyjęcie do naszej wspólnoty Wielkopolska C , do Ruchu END młodych małżeństw pragnących dalsze swe życiowe plany układać zgodnie z przyjętą Kartą .
Dziękując wszystkim za pomoc w organizacji nie tylko tego spotkania chcemy powiedzieć, że szalenie pozytywne wrażenie zrobiło na nas miejsce i gospodarz parafii pw. św. Alberta i tak jak w rozmowach wspominaliśmy, miejsce to postaramy się wykorzystać jeszcze nie raz.
Na chwilę obecną , za nami spotkanie Ekipy Sektora Wielkopolska C – dnia 11 lipca 2021

oraz Kolegium Super Regionu , które odbyło się w Warszawie w dniach 24-26 lipca b.r.
a przed nami , jeszcze w sierpniu – Pielgrzymka do Andaluzji.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i modlitwy w naszych intencjach życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący czas, zapewniając, że pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie.
Z Panem Bogiem .
Para Sektora Wielkopolska C Kazia i Maciej.

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Liturgia dnia: