KOLĘDOWANIE 08 STYCZNIA 2022 Nowy Tomyśl

CZYTAJ  DALEJ....KOLĘDOWANIE     

:Wręczenie Świecy

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczęść Boże !!!

Takiego spotkania naprawdę nam brakowało !!!  

Świetne, prawdziwe kolędowanie !!!

Mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w

Bożonarodzeniowym kolędowaniu

w Nowym Tomyślu

Zorganizowanym przez Ekipy z Nowego Tomyśla i Dąbrówki. Oprawa muzyczna, śpiewy,

dobór tekstów oraz wykonanie czytań – recytacji  

bardzo wymowne, sugestywne, oddające atmosferę ustawionego przed ołtarzem Żłóbka.

Bardzo dziękujemy – na pewno w imieniu wszystkich uczestników.        

 Pozdrawiamy . Życzymy wielu pomysłów

    Kazia i Maciej

Międzychód , dnia 22-01-2022 r.

Spotkanie Różańcowe 16 październik 2021r Szamotuły

Szczęść Boże !!! Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie Sektora Wielkopolska C.
Tak jak zaplanowaliśmy, w dniu 16 października br. powitaliśmy przybyłych małżonków oraz dzieci do Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach o godz.16,oo.

O tym czasie rozpoczęło się spotkanie różańcowe Ekip END Sektora Wielkopolska C. Po modlitwie różańcowej przygotowanej przez Ekipy C1 (Ostroróg) i C5 (Szamotuły) Doradca duchowy Sektora ks. Krzysztof odprawił mszę św. nawiązując w swojej  homilii do bieżących czytań oraz przesłania jakie przyświeca małżonkom zgromadzonym w Ruchu.

Przed zakończeniem mszy św. jako Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska C  przekazaliśmy  wspólnie z księdzem, Magdzie i Radkowi Parze Odpowiedzialnej Ekipy z Zielonej Góry zapaloną świecę oraz materiały na bieżący rok formacyjny .


Po zakończeniu mszy św. razem odśpiewaliśmy Magnificat i udaliśmy się do “Betlejemki” na agapę. Z powodu zagrożenia epidemicznego oraz problemów zdrowotnych – szczególnie dzieci – w spotkaniu wzięła udział niewielka reprezentacja Sektora. Pomimo wszystko, gwar na sali potwierdził fakt, iż w dalszym ciągu jesteśmy spragnieni spotkań “w realu” – towarzyszy tym spotkaniom szczególna, jakże domowa, ekipowa, sektorowa atmosfera.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, włożony wysiłek w przygotowanie spotkania, wymienione doświadczenia i życzymy Błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.

Kazia i Maciej Para Odpowiedzialna za Sektor Wielkopolska C

Rozpoczęcie roku formacyjnego 18-09-2021 Międzychód


Rozpoczęcie Roku Formacyjnego 2021/2022 Ekip END Sektora Wielkopolska C .
Międzychód – Muchocin, dnia 18.09.2021 r.

O godz. 11,oo w kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie rozpoczęliśmy nowy Rok Formacyjny. Wspomnieć musimy że w planie pracy Sektora Wielkopolska C zakładaliśmy organizację tej uroczystości w Wilczynie przez tamtejsze ekipy( C-3 i C-7 ). Życie jednak układa swoje scenariusze a na zaplanowany termin – 18.09.2021 r. – w parafii w Dusznikach przewidziano peregrynację Matki Boskiej w Częstochowskim Obrazie. Okoliczność wymagająca odpowiedniego zaangażowania przez “miejscowych” w związku z czym rozpoczynamy w Międzychodzie.
Z uwagi na fakt iż w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi teraz wypadało dokonać tego w parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Tak też się stało.

Zapaliliśmy świecę i po słowach – „Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki” , po krótkim powitaniu wszystkich obecnych przedstawiliśmy plan dnia przystępując do jego realizacji.
Mszy św. w koncelebrze księdza Romana – dziekana tego miejsce, proboszcza sąsiedniej parafii a także opiekuna-doradcy duchowego Ekipy C-2 (M-d 1) przewodniczył ks. Krzysztof – doradca duchowy Ekipy Sektora Wielkopolska C.

Ksiądz Krzysztof w homilii przybliżył postać Stanisława Kostki nawiązując do Ewangelii z dnia oraz założeń Ruchu Eqipes Notre Dame – wielkie dzięki.
Po mszy św., przed błogosławieństwem uroczyście przyjęliśmy do Ruchu Agnieszkę i Michała, którzy w asyście Pary Pilotującej –
Eli i Andrzeja – oraz pozostałych uczestników mszy św. złożyli przyrzeczenie,

otrzymali zapaloną świecę , Kartę END , Przewodnik oraz Ikonę św. Rodziny -wręczone przez księży , Parę Pilotującą oraz Parę Sektora.

Następnie jako Para Sektora powołaliśmy – przygotowaną do tej posługi – Parę Pilotującą – Kasię i Mirka

– przekazaliśmy akt powołania a ksiądz Krzysztof wręczył świecę.
Bardzo ważnym momentem tego spotkania stał się fakt powołania Par Odpowiedzialnych Ekip Podstawowych na Rok Formacyjny 2021/2022. Poprosiliśmy o podejście do stopni ołtarza :
– Halinę i Piotra – ( C1 );
– Ewę i Zenka – ( C2 );
– Bogumiłę i Andrzeja – ( C3 ) ;
– Elę i Pawła – ( C4 ) ;
– Honoratę i Tomasza – ( C5 ) ;
– Magdalenę i Krystiana – ( C6 ) ;
– Paulinę i Damiana – ( C7 ) ;
– Marię i Damiana – ( C8 ) ;
– Renatę i Andrzeja – ( C10 ) ;
– Monikę i Jana – ( C11 ) ;
– Katarzynę i Ryszarda – ( C12 )

w wymienionym gronie zabrakło pary z Zielonej Góry oraz jednej z małżonek – nieobecność wynikała z przyczyn niezależnych . Parom wręczyliśmy Podręcznik dla Par Odpowiedzialnych a księża zapalone świece.
Poprosiliśmy o błogosławieństwo i po zgaszeniu świecy , dziękując wszystkim bardzo serdecznie , zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia i na agapę.
Salę przygotowaliśmy we wsi Muchocin – 3 km od Międzychodu.


Zajechaliśmy na poczęstunek – skromny obiad i przy kawie słodkości. Dzieci zostały oddane pod opiekę animatorek, które w przygotowanym do tego namiocie zajęły je różnymi zabawami, pracami i grami.
„Starszyzna” w tym czasie prowadziła rozmowy, wymieniała doświadczenia ale przede wszystkim cieszyła się – co było bardzo widoczne , wręcz namacalne – ze spotkania „w realu”.
Jako Para Sektora przekazaliśmy Parom Odpowiedzialnym podręcznik z tematem formacyjnym „Małżeństwo chrześcijańskie – zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa” a wszystkim garść bieżących informacji dotyczących : podjęcia przez Ekipy organizacji spotkań „mix-ekip”; udziału w Rekolekcjach 5+; podjęcia się przez małżonków posługi pary pilotującej bądź łącznikowej oraz prośbę o zacieśnienie kontaktów między Ekipami a Parami łącznikowymi.
Niestety, część małżonków wraz z dziećmi, pomimo potwierdzenia swojej obecności pochorowała się i nie mogła przybyć. Takie sytuacje mają swoje miejsce – pora roku, „pandemia” itd. -i komplikują organizatorom jeszcze lepszą organizację spotkań ale powodują także iż stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia.
Życie stale nas uczy pokory i na swój sposób koryguje nasze zamiary. Mamy tego świadomość.
Jeszce raz dziękujemy wszystkim za wzbogacenie tego wydarzenia swoją obecnością.
Życzymy w nadchodzącym Roku Formacyjnym wszelkiej pomyślności Wam i Waszym Rodzinom – Szczęść Boże – .

Para Odpowiedzialna
Sektora Wielkopolska C
Kazia i Maciej Związek
Międzychód, dnia 24-09-2021 r.

Zakończenie Roku Formacyjnego 26 czerwiec 2021 Zielona Góra


Szczęść Boże Nam wszystkim !!!
Minęło już „trochę” czasu od dnia, kiedy w parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze, 26 czerwca 2021 r. bardzo uroczyście zakończyliśmy rok formacyjny 2020/2021. Spotkanie przygotowały ekipy z Wolsztyna i Zielonej Góry. Pewna wyjątkowość tej uroczystości polegała na tym, iż w jej trakcie Kartę END przyjęło pięć z sześciu małżeństw pilotowanych przez Elę i Andrzeja. Wiedzieliśmy że jedno z małżeństw może mieć problem z przybyciem lecz ta para zjawiła się a odłożyć przyjęcie karty na późniejszy termin musiało – z przyczyn obiektywnych – inne małżeństwo.
Mszy św. przewodniczył gospodarz tamt. Parafii ksiądz proboszcz Zygmunt Zimnawoda w koncelebrze księdza Krzysztofa Musiała, pełniącego rolę Doradcy Duchowego Ekipy Sektora Wielkopolska C. Na zakończenie mszy św. a przed błogosławieństwem przyrzeczenie złożyli :
Sylwia i Marcin, Martyna i Sebastian, Monika i Łukasz, Agnieszka i Jakub, Katarzyna i Ryszard : otrzymali Ikonę św. Rodziny, zapaloną świecę oraz Kartę END.

Po podziękowaniach dla Eli i Andrzeja za trud włożony w pilotaż nowej ekipy


Powołaliśmy na Parę łącznikową Beatę i Darka.


Po zakończeniu mszy św. ks. Zygmunt zaprosił zgromadzonych na agapę na którą wszyscy ochotnie się udali.

Dla nas jako Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolska C zakończenie tego roku formacyjnego miało dodatkowo szczególny wymiar. Zakończyliśmy rok szczególnej posługi, w szczególnym czasie i ze szczególnymi zwrotami sytuacji.
Wiemy doskonale, że pandemia i związane z nią ograniczenia wymusiła na nas określone zachowania, konieczność zmiany ustalonych już terminów a przede wszystkim ograniczyła nam możliwość uczestniczenia w spotkaniach „ na żywo ”, które zawsze były dla nas szczególnym wydarzeniem dającym możliwość spotkania się, powspominania czy wspólnego układania planów na najbliższą przyszłość . Zdajemy sobie sprawę , że także my – Kazia i Maciej – byliśmy zaskakiwani nagłymi zwrotami sytuacji i nie zawsze umieliśmy zareagować w najwłaściwszy sposób za co bardzo serdecznie przepraszamy.
Wielką jednak nagrodą za włożoną pracę nas wszystkich, było właśnie przyjęcie do naszej wspólnoty Wielkopolska C , do Ruchu END młodych małżeństw pragnących dalsze swe życiowe plany układać zgodnie z przyjętą Kartą .
Dziękując wszystkim za pomoc w organizacji nie tylko tego spotkania chcemy powiedzieć, że szalenie pozytywne wrażenie zrobiło na nas miejsce i gospodarz parafii pw. św. Alberta i tak jak w rozmowach wspominaliśmy, miejsce to postaramy się wykorzystać jeszcze nie raz.
Na chwilę obecną , za nami spotkanie Ekipy Sektora Wielkopolska C – dnia 11 lipca 2021

oraz Kolegium Super Regionu , które odbyło się w Warszawie w dniach 24-26 lipca b.r.
a przed nami , jeszcze w sierpniu – Pielgrzymka do Andaluzji.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i modlitwy w naszych intencjach życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący czas, zapewniając, że pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie.
Z Panem Bogiem .
Para Sektora Wielkopolska C Kazia i Maciej.

Ela odeszła…

Ela odeszła…

    Kościół wypełniony bliskimi, Jej zdjęcie przed ołtarzem ze znanym nam promiennym uśmiechem, żarliwie przez wszystkich odmawiana koronka do  Bożego Miłosierdzia, potem szczególnie przeżyta Msza św., grób tonący w kwiatach, bardzo wiele zamówionych mszy świętych. Wszystko to, pożegnanie i przebieg ceremonii pogrzebowej uzmysłowił nam, że nasza Elżbieta nie żyła dla siebie, ale dla wielu, zawsze gotowa świadczyć o nadzwyczajnym działaniu Boga w Jej życiu.
    Była z nami jakby od zawsze, dobra, pogodna, ciepła, współczująca, spiesząca z pomocą, rozmodlona. Ale także energiczna, a gdy była taka potrzeba bardzo konkretna. Modlitwą, ale także czynem, ogarniała licznych potrzebujących tego wsparcia.
    Wypełniała swoją chrześcijańską misję mimo długotrwałej ciężkiej choroby. Mieliśmy świadomość, że Dobry Bóg przedłużył Jej życie, było ono darowane by mogła świadczyć o Jego Miłosierdziu. Potrafiła rozmawiać i podpierać swoim optymizmem i ufnością w Bożą Opatrzność innych chorych, i co trzeba zaznaczyć, swoim optymizmem zarażała także lekarzy i pielęgniarki mówiąc im wprost o swojej wierze. Muzyka z filmu Misja, która zabrzmiała po pogrzebie nad Jej grobem, nie była przypadkowa – Ela była „misyjna”.
    Elżbieta odeszła 21 czerwca, świadoma, że kończy się Jej ziemska droga, żegnała się z najbliższymi, a na koniec została obdarowana przez męża szafarza wiatykiem.
    Choć Jej śmierć zasmuciła tak wielu, pozostawiła nadzieję, że jest teraz w dobrych, miłosiernych rękach naszego Ojca w Niebie, odprowadzona tam przez swoich Aniołów.

Przyjaciele z Ekipy A4

Wszystkim, którzy pomogli mi przeprawić łódź Eli na drugą stronę dziękuję z całego serca. Jestem wdzięczny za obecność duchową i praktyczną pomoc w trudnych dla naszej rodziny chwilach.
    Mirek z synami Mikołajem i Maciejem, synowymi Dagmarą i Kasią, wnukami Lenką i Filipem oraz całą rodziną.

2021.01.03 – Spotkanie kolędowe

2021.01.03 – Spotkanie kolędowe

Szczęść Boże!

W niedzielę 3-go stycznia miało miejsce spotkanie kolędowe online. Uczestniczyły w nim małżeństwa z sektorów Wielkopolska A i Wielkopolska B. Byli z nami również Danka i Marek Szczepaniak Para Odpowiedzialna za Region 1.

Rozpoczęliśmy spotkanie Słowem Bożym i komentarzem do niego ks. Piotra Szkudlarka. Rozważania zeszły na osobę św. Józefa. Zaintrygował nas Postacią ziemskiego Ojca Jezusa  i odesłał po więcej informacji do listu apostolskiego papieża Franciszka, opublikowanego 8 grudnia z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ksiądz zostawił nas również z zadaniem wypisania z Pisma Świętego i rozważenia wszystkich fragmentów dotyczących św. Józefa.

Bardzo cieszyliśmy się mogąc słyszeć kolędy śpiewane przez małżeństwa z naszego Ruchu. Każde małżeństwo śpiewało jedną zwrotkę ustalonej w ekipie kolędy. Wykonanie każdej ekipy wyglądało zupełnie inaczej. Jedna cała ekipa wykonała kolędę transmitując ją z kościoła swojego Doradcy Duchowego. W jednej ekipie pojawiło się pianino i akordeon. Oprócz gitary i ukulele pojawił się także bębenek na którym przygrywał ks. Piotr. Wiele radości sprawiły nam ekipy w których do śpiewu dołączyły dzieci lub wnuki. Podziwialiśmy cierpliwość najmłodszych czekających dzielnie na swoją kolej.

Spotkanie obudziło w nas dużo radości i wdzięczności.

Agnieszka i Piotr Zielińscy

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Liturgia dnia: