Zakończenie roku formacyjnego 2020/21w Velpke.

Zakończenie roku formacyjnego
19 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok formacyjny. Było to nasze drugie spotkanie ekipy w roku 2020/2021 na żywo z wszystkimi( pierwsze we wrześniu)! Radość była wielka! Do końca nie było pewności czy uda się spotkać ze względu na obostrzenia. Bardzo już wszyscy za sobą się stęskniliśmy.
Rozpoczęliśmy spotkanie o godzinie 15tej Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem uroczysta Msza święta. Właściwie już tradycyjnie w czerwcu spotykamy się u Mai i Marcina. Ich stół zamienia się w ołtarz i radosnym dziękczynieniem wychwalamy Boga.
Nasz Doradca obchodził w maju 30- lecie święceń kapłańskich. Ornat z wizerunkiem Świętej Rodziny – prezent od ekipy sprawił mu wielką radość!
Mieliśmy też wszyscy okazję poznać na żywo nową parę, która jest w trakcie pilotażu. Na zdjęciach widać naszą ogromną radość, a liczba osób nie jest taka oczywista, ponieważ dwie mamy  trzeba liczyć podwójnie…
Chwała Panu!

Ela i Bartek

Małżeństwo – sakrament misji – rozpoczęcie roku formacyjnego.

26- 27 września nasza wspólnota przeżywała bardzo radosne i wzruszające wydarzenia. Rozpoczęliśmy pięknie rok formacyjny w obecności Danki i Marka oraz Honoraty i Sławka.
W sobotę o godzinie 15tej uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez naszego Doradcę duchowego ks. Henryka Wieczorka. Eucharystia była odprawiana w intencji małżeństw i po Komunii świętej odnowiliśmy przyrzeczenie wynikające z Karty END. Wymowne było spontaniczne wypowiadanie wezwań modlitwy wiernych i jedno z nich, aby pary z Polski częściej nas odwiedzały…
Po Mszy św. przy kawie i słodyczach odbywała się również uczta dla ducha, bo był to czas wzajemnego obdarowywania się wspomnieniami z wakacji i przeżyciami rodzinnymi. Małżeństwa naszej ekipy przeżywały bardzo błogosławiony czas choć w cieniu pandemii. U jednych było świętowanie I Komunii św. dziecka, u drugich sakrament chrztu dziecka, u dwóch sakrament małżeństwa córek. Dzielenie się życiem było pełne wzruszających wspomnień. Para Odpowiedzialna Regionu Danka i Marek wprowadzili nas w tematykę formacyjną tego roku. Poruszyli także  temat “Orędowników” – przedstawiając i zachęcając (dwa małżeństwa naszej ekipy są w Orędownikach).
Dniem niezwykle uroczystym była niedziela. Podczas Mszy św. sprawowanej w kościele St. Raphael w Wolfsburgu dwie pary przyjęły Kartę END. Było to bardzo radosne wydarzenia dla nas – jedynej tutaj ekipy, ale również wielkie świadectwo dla parafian Polskiej Misji. W tym naszym ubogim “jedynactwie” mamy taki wielki przywilej, że Doradcą duchowym jest nasz ksiądz proboszcz. Dziękujemy mu za to, że z wielkim zapałem i oddaniem promuje nasz – jego Ruch END.
Dziękujemy bardzo Danusi i Markowi za ten wspólny czas, za ich świadectwo, za płomień wiary, który tutaj zostawili, za wspólną modlitwę. Jesteśmy bardzo wdzięczni Honoracie i Sławkowi!  Oni zapisali się mocno w naszych sercach, z wielkim oddaniem wprowadzali nas w duchowość END i zawsze mogliśmy liczyć na ich pomoc i wsparcie.
Każdy z nas dzisiaj z jeszcze większym przejęciem wychwala Pana słowami Magnificat, bo to On uczynił nam wielkie rzeczy!
Ela i Bartek
Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: