ŚWIĘTO KARTY 2019 W SEKTORZE MAZOWIECKIM A

  1. rocznicę proklamacji Karty Equipes Notre-Dame świętowaliśmy 7 grudnia 2019 roku w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Rozpoczęliśmy modlitwą, następnie para sektora, Katarzyna i Tadeusz Kamińscy, przedstawiła informacje dotyczące wydarzeń ekipowych czekających nas jeszcze w bieżącym roku formacyjnym. Najważniejsze było omówienie przydziału poszczególnych ekip do dwóch sektorów, które zostaną wyodrębnione z dotychczasowego Sektora Mazowieckiego A. Odpowiedzialność za te nowe sektory zgodzili się podjąć Maria i Paweł Gugałowie (z ekipy W5A) oraz Sylwia i Paweł Łozińscy (z ekipy W7A).

Kolejnym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu, a zaraz po niej Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Jareckiego. W homilii ks. biskup nawiązał do naszego tegorocznego tematu formacyjnego oraz kierunków działania, przyjętych przez Ruch na najbliższe lata. Na zakończenie Eucharystii jedna z par po pilotażu indywidualnym przyjęła uroczyście Kartę END oraz została powołana nowa para łącznikowa.

Po wspólnym posiłku wysłuchaliśmy wzruszającej konferencji, a właściwie świadectwa Heleny i Pawła Kukołowiczów o wierności małżeńskiej. Temat ten wpisuje się w rozważania kolejnych słów przysięgi małżeńskiej, które w tym roku podejmujemy podczas spotkań sektorowych. Z kolei, w ramach dzielenia w grupach mieszanych, rozważaliśmy pytanie: „Jak wierność charyzmatowi Ruchu Equipes Notre-Dame wpływa na nasze życie małżeńskie i osobiste?”.

Po spotkaniach w grupach czekała na nas wszystkich niespodzianka. Były to tańce, animowane przez naszego ekipowego wodzireja, Adama z ekipy W2A. Szczególnie utkwił nam w pamięci taniec małżeński ze świecami 😊 Było to piękne nawiązanie do celebrowania wierności małżeńskiej.

Tym spotkaniem radośnie uczciliśmy Święto Karty, jak również dobrze nastroiliśmy się na kolejne dni adwentu. Magnificat!

 

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2019/2020 w Sektorze Mazowieckim A

14 września ekipy Mazowieckiego Sektora A rozpoczęły wspólnie kolejny rok formacyjny. Małżeństwa spotkały się w Oratorium przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na warszawskiej Pradze.

Przed południem odbyło się spotkanie dla tegorocznych par odpowiedzialnych. Poza wprowadzeniem w temat, który będzie nam towarzyszył przez cały nadchodzący rok, małżeństwa miały okazję do bardzo ciekawej dyskusji w grupach. Dzieliły się między innymi doświadczeniami w przygotowywaniu spotkań oraz we współpracy z doradcą duchowym. Możliwość poznania  przemyśleń par pochodzących z ekip o różnym stażu i różnej specyfice była bardzo cenna dla małżonków, którzy w tym roku będą pełnili posługę par odpowiedzialnych.

Spotkanie całych ekip rozpoczęło się od adoracji Relikwii Krzyża Św. (w Bazylice) i Eucharystii. Po Mszy Świętej dwie nowe ekipy (W22A i W23A) uroczyście przyjęły Kartę. Powołana została również nowa para informacyjna oraz para łącznikowa. Potem odbyła się konferencja wprowadzająca do tegorocznego tematu roku formacyjnego oraz omówionych zostało kilka tematów organizacyjnych, między innymi wydzielenie nowych sektorów, prezentacja zmodyfikowanej strony internetowej oraz spotkanie Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnych za ruch END, które odbędzie się w 2020 roku w Warszawie.

Podczas spotkań sektora w tym roku konferencje będą przybliżały słowa przysięgi małżeńskiej. Pierwsza z zaproponowanego na ten rok cyklu konferencji nawiązywała do miłości i odpowiedzialności w małżeństwie i we wspólnocie. Na koniec mogliśmy wysłuchać pięknego i wzruszającego świadectwa miłości małżeńskiej, którym podzielili się z nami Maryla i Sławek.

Ekipa W12A

 

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA W SEKTORZE MAZOWIECKIM A

16 marca 2019 r. w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Mazowieckiego A. Spotkanie rozpoczęliśmy od świadectwa Irminy i Krzysztofa na temat życia w związku niesakramentalnym. Jest to Para, która po odnalezieniu Boga postanowiła zrobić wszystko, aby postępować zgodnie z Jego prawem, co ostatecznie doprowadziło ich do sakramentu małżeństwa, a następnie podjęcia posługi na rzecz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

czytaj dalej…

80. rocznica pierwszego spotkania ekipy Notre-Dame

25 lutego br. przypada 80. rocznica pierwszego spotkania ekipy, które odbyło się w 1939 roku w Paryżu. To właśnie wtedy w mieszkaniu przy Rue du Champ de Mars spotkali się Ksiądz Caffarel i cztery małżeństwa: Pierre i Rosenn de Montjamon, Gérard i Madeleine d’Heilly, Micho i Ginette Huet, Fréderic oraz Marie Francoise da Chapelle. Nie byli tego świadomi, że brali udział w narodzinach Ruchu Équipes Notre-Dame. 

Z tej okazji zapraszamy Was wszystkich na wspólną Eucharystię do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Warszawie. Mszę św., która rozpocznie się o godz. 18.30, odprawi i skieruje do nas swoje słowo ks. Stanisław Kosiorowski MIC – proboszcz parafii i doradca duchowy dwóch naszych ekip.

Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszego udziału i wspólnej modlitwy w  łączności z ekipami na całym świecie. Tych którzy nie będą mogli przybyć prosimy, aby połączyli się z nami w modlitwie Magnificat w godzinie Mszy św. Liczymy na Waszą obecność!

 

Msza św. Sektorów Mazowieckich
w 80. rocznicę pierwszego spotkania Ekipy Notre-Dame
25 lutego 2019 r. godz. 18.30
Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
Warszawa, ul. Wileńska 69

Pary Odpowiedzialne Sektorów Mazowieckich


Pamiętam wspomnienia pierwszych ekip, odkrywam na nowo to istniejące w nich wewnętrzne przynaglenie do modlitwy, radość z modlitwy wspólnotowej. To prawda, że wtedy mieliśmy wojnę, niedostatki, groźby, strach, aresztowania i deportacje… A teraz życie jest łatwe; lub, innymi słowy, życie niesie ze sobą mniej trudnych problemów życiowych.
o. Henri Caffarel

ŚWIĘTO KARTY 2018 W SEKTORZE MAZOWIECKIM A

Tegoroczne obchody Święta Karty przypadły dokładnie na Dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8.12.2018. W Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie zebrały się małżeństwa należące do Sektora Mazowieckiego A. Świętowanie rozpoczęliśmy w Godzinie Łaski od Eucharystii pod przewodnictwem ks. proboszcza Edmunda Modzelewskiego, koncelebrowanej przez duchowych doradców naszych Ekip.

czytaj dalej…

Historia pewnej znajomości

Historia pewnej znajomości – to audycja w radiu Warszawa [106.2 FM] poświęcona małżeństwom.

Tym razem swoją historią podzielą się Ania i Remek z jednej z warszawskich ekip. Jeśli jesteście ciekawi ich opowieści, zapraszamy

w najbliższą niedzielę, 4 listopada o godz. 20:10.

Kto nie będzie miał możliwości wysłuchania na żywo, już wkrótce znajdzie audycję na radiowej stronie pod adresem:

http://www.radiowarszawa.com.pl/tag/historia-pewnej-znajomosci/

Rozpoczęcie roku formacyjnego w Sektorze Mazowieckim A

W sobotę 15 września 2018 r. w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7 w Warszawie, odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego 2018/2019 dla Ekip Sektora Mazowieckiego A.
Między godz 9.30 a 13.00 odbyła się sesja formacyjna dla par odpowiedzialnych naszego Sektora. Uczestnictwo w sesji było ubogacające merytorycznie i duchowo dla wszystkich, szczególnie dla par, które podjęły tę posługę po raz pierwszy. Przypomniano, jak ważne jest by animować życie Ekipy między spotkaniami i szczególnie dbać o naszych Doradców Duchowych. Pary odpowiedzialne podzieliły się trudnościami, jakie napotykają w życiu swoich Ekip i sposobami ich rozwiązywania.

czytaj dalej…

Dla tych, co zostali…

Niestety nie pojechaliśmy na Zgromadzenie Światowe Ruchu Equipes Notre-Dame. Niesamowite jest jednak to, że Ruch pamięta o większości małżeństw z obu sektorów mazowieckich, które nie mogły udać się do Fatimy.
19 lipca, w dniu Strefy Europejskiej, spotkaliśmy się u oo. Jezuitów w Kościele pw. św. Szczepana. Spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie. Tylko tyle i aż tyle.

czytaj dalej…

DZIEŃ JEDNOŚCI z uczestnikami Zgromadzenia w Fatimie

W czwartek 19 lipca w dniu Strefy Europejskiej w Fatimie, w naszym Super-Regionie Polska-Europa Środkowa przeżywać będziemy DZIEŃ JEDNOŚCI z uczestnikami Zgromadzenia w Fatimie. Wszystkich Małżonków i Doradców Duchowych pozostających w Polsce zachęcamy do uczestnictwa w tym spotkaniu w ramach swoich sektorów.

W sektorach mazowieckich A i B spotkamy się w Kościele oo. Jezuitów w parafii pw. św. Szczepana w Warszawie przy ul. w. Szczepana 1. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.15, po której wspólnie odmówimy Różaniec w złożonych wcześniej intencjach.

Zgromadzenie Światowe Ruchu Equipes Notre-Dame


Fatima 16-21 lipca 2018

Już w poniedziałek, 16 lipca rozpocznie się Zgromadzenie Światowe Ruchu Equipes Notre-Dame w Fatimie. Spodziewanych jest 9000 uczestników ze wszystkich kontynentów: małżeństw, kapłanów-doradców duchowych, biskupów. To największe zgromadzenie małżeństw na świecie, które organizowane regularnie co sześć lat. Ostatnie miało miejsce w Brazylii.

W dobie podważania sakramentalnej istoty małżeństwa, lekceważenia zamysłu Boga i Jego praw oraz jawnego ataku na podstawy chrześcijańskiej rodziny, Zgromadzenie Equipes Notre-Dame w Fatimie będzie przede wszystkim ogromnym znakiem wiary i świadectwem prawdy o małżeństwie. U stóp Maryi, będziemy potwierdzać nasze oddanie Jezusowi i Jego Matce w głoszeniu przesłania miłości dla małżonków.

czytaj dalej…

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: