Zakończenie roku formacyjnego w sektorze mazowieckim A

W sobotę 19 czerwca spotkaliśmy się w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie, aby podziękować Bogu za kończący się rok formacyjny sektora mazowieckiego A.

Po wspólnym odmówieniu przedpołudniowej modlitwy brewiarzowej wysłuchaliśmy konferencji dotyczącej dzielenia się w ekipach i związanych z tym trudności. Następnie głos zabrał nasz gość ks. Tadeusz Bożełko, który obecnie posługuje w parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie, m.in. jako kapelan w Centrum Onkologii. Ksiądz parałat opowiedział nam o tym, jak słuchać Ducha Świętego w formacji osobistej. Po konferencji mogliśmy podzielić się swoimi refleksjami i doświadczeniami w tym temacie. Rozmawialiśmy w niedużych grupach, osobno żony i mężowie.

Ostatnią częścią naszego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia celebrowana przez o. Waldemara Linke, doradę duchowego ekipy sektora.

Jesteśmy wdzięczni Panu Boga za czas, który nam podarował – wspólną modlitwę, refleksję, każdą, nawet krótką, rozmowę. Czuliśmy, jak bardzo ten bezpośredni kontakt po trudnym, pandemicznym roku wzmacnia naszą wspólnotę.

 

Sylwia i Paweł Łozińscy, para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A

 

 

 

Pielgrzymka Regionu 2 Niepokalanów

Pielgrzymka Regionu 2 w 2021 roku składała się z kilku części. Nasze duchowe przygotowanie do pielgrzymki rozpoczęliśmy nowenną, w którą zostały wplecione intencje sześciu sektorów polskich, dwóch rejonów zagranicznych czyli Ukrainy i Łotwy oraz całego Regionu. Ostatniego dnia nowenny odbyło się spotkania online przygotowane wspólnie z doradcą duchowym ekipy odpowiedzialnej Regionu 2 ks. Stanisławem Kosiorowskim MIC. Było to spotkanie modlitewno-formacyjne, w którym był czas na kilka słów o Regionie 2 oraz na omówienie konkretnego punktu wysiłku, jakim są rekolekcje, był również czas na grupy dzielenia, a także na Apel Jasnogórski i wspólne zakończenie nowenny, które było transmitowane z Kościoła Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, a które poprowadził doradca duchowy ekipy odpowiedzialnej Regionu 2 ks. Stanisław Kosiorowski MIC wraz z członkami ekipy ze swojej parafii.

Kolejna część naszej pielgrzymki to spotkanie 29 maja 2021 roku w Niepokalanowie. Około 100 osób pielgrzymowało do Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. W Sanktuarium powitał nas ojciec gwardianin i powiedział kilka słów zgromadzeniu i o samym miejscu. Ogromnie cieszymy się, że na zaproszenie naszego Regionu Eucharystię koncelebrował Jego Ekscelencja ks. bp Tadeusz Pikus wraz z ks. Markiem Plutą (doradcą duchowym ekipy odpowiedzialnej Super Regionu Polska – Europa Środkowa), ks. Robertem Szulenckim (doradcą duchowym ekipy odpowiedzialnej Sektora Podlaskiego), ks. Przemysławem Krawcem SAC oraz ojcami franciszkanami. Wielkie wrażenie wywarła oprawa muzyczna adoracji i Eucharystii przygotowana przez artystów z Warszawskiego Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II, którego niektórzy członkowie są w naszym ruchu.

W trakcie naszego spotkania nastąpiło radosne wydarzenie podjęcie posługi przez dwa małżeństwa. W Sektorze Łódzkim misję pary odpowiedzialnej Sektora podjęli Małgorzata i Dariusz Kaźmierczakowie, a w Sektorze Podlaskim Barbara i Kazimierz Karwowscy. Bardzo dziękujemy obu małżeństwom za otwarte serca na wezwanie, z którym zwrócił się do nich Pan Jezus.

Pielgrzymka to czas powierzania nowych posług w Regionie 2 oraz zakończenia. Bardzo dziękujemy Hani i Józiowi Błazińskim, którzy zakończyli nietypową, bo czteroletnią posługę pary odpowiedzialnej Sektora Łódzkiego. Była to posługa pełna poświęceń i spokoju w podejmowanych działaniach. Hania z Józiem są dla nas wzorem jak elastycznie i z pokorą radzić sobie ze zmianami, którym obdarza nas kreatywny Stworzyciel. Dziękujemy Wam Kochani za prowadzenie małżeństw z Łodzi i Wielunia ku świętości.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Halince i Kazikowi Łupińskim za trzyletnią posługę pary odpowiedzialnej Sektora Podlaskiego. Była to posługa pełna uśmiechu i szybkiego podejmowania decyzji. Halinka i Kazik przez swą posługę dali przepiękne świadectwo życia w miłości i życzliwości. Halinka dodatkowo wspomagała wiele osób z zakresu wiedzy medycznej, a dzięki Kazikowi mamy piękne zdjęcia. Dziękujemy Wam Kochani za zbliżanie małżeństw z Łomży, Grajewa, Somianki, Augustowa, i pozostałych miejscowości Sektora Podlaskiego do życia w szczęśliwości.

Dla wszystkich osób, które nie mogły uczestniczyć stacjonarnie, na kanale youtube NIEPOKALANÓW przeprowadzono transmisja online naszej pielgrzymki. Transmisja miała ponad 1 150 odsłon. Dla wszystkich chętnych załączamy link do całości nagrania. Szczególnie polecamy homilię Jego Ekscelencji ks. bp Tadeusza Pikusa oraz pieśni w wykonaniu Warszawskiego Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II. https://www.youtube.com/watch?v=6N-VQCxV3U4

Na zakończenie całe spotkanie oraz wszystkie małżeństwa, wdowy, wdowca i doradców duchowych z Regionu 2 zawierzyliśmy wspólnie Naszej Pani Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. Po oficjalnym zakończeniu już w gronie rodzin uczestnicy pielgrzymki korzystali z możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój oraz odwiedzali muzeum św. Maksymiliana, muzeum strażackie oraz muzeum samochodów papieskich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud podróży, wspólną modlitwę, za chęć rozmów i za wszystkie promienne uśmiechy, a Duchowi Świętemu za rozpalenie we wszystkich tej iskry, która zaowocowała radością naszego spotkania.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

Spotkania duchowe on-line “Miłosierdzie w małżeństwie (kochaj niedoskonałego małżonka swego)”

“Bardzo dobre zwrócenie uwagi na spowiedź i przyjaźń.”

Małżonkowie z END

W dniach 23-25 kwietnia 2021 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć podczas Spotkań Duchowych on-line “Miłosierdzie w małżeństwie (kochaj niedoskonałego małżonka swego)” Anię i Romana Kobiałków oraz ks. dr Gabriela Pisarka SCJ, Na wspólnej modlitwie, pięciu konferencjach, rozmowach w małżeństwach i Eucharystii z Kluczborka spotkało się 25 małżeństw. Podczas tych dni otrzymaliśmy wiele wskazówek i rad jak okazywać miłosierdzie w małżeństwie, jak dostrzec niedoskonałości w nas oraz  jak kochać siebie i małżonka, który również jest niedoskonały. W sobotę ks. Gabriele Pisarek SCJ przybliżył nam, jak dojrzale traktować spowiedź. Podczas niedzielnej konferencji usłyszeliśmy piękny przykład miłosierdzia okazywanego przez św. Józefa.

Świadectwo i entuzjazm Ani i Romka są niesamowite. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar ich małżeństwa dla naszej wspólnoty. Dziękujemy dobremu Panu Bogu za ks, Gabriela, państwa Kobiałków, za wszystkie małżeństwa uczestniczące w naszych spotkaniach oraz za dobre serca dzieci Ani i Romka, które technicznie pomagały rodzicom podczas spotkań. Poniżej załączamy jeszcze jedną opinię uczestników.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

“Bardzo pozytywne wrażenia, wiele wskazówek wprowadzimy do swojego małżeństwa.”

Elżbieta i Andrzej

Miłosierdzie w małżeństwie (kochaj niedoskonałego małżonka swego) – zapraszamy na spotkania duchowe on-line z Anią i Romkiem Kobiałkami oraz ks. dr Gabrielem Pisarkiem scj, 23-25.04.2021

Zastanawiasz się, jak okazywać miłosierdzie w małżeństwie?

Jak kochać niedoskonałości?

Co ma wspólnego spowiedź z miłosierdziem, a  może jak dobrze przygotować się do spowiedzi, bo wieloletnie korzystanie z sakramentu przygasiło kreatywność?

Już w dniach 23-25.04.2021 r. zapraszamy do udziału w spotkaniach duchowych, konferencjach Ani i Romana Kobiałków oraz ks. dr Gabriela Pisarka scj i pracy w małżeństwach, aby jak najłatwiej, jak najczęściej wracać do Miłosierdzia przez duże M jakim jest wzór Miłosierdzia Jezusa Chrystusa.

Program i zapisy, które trwają do 22.04.2021, są dostępne tutaj : Zarejestruj się

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

Wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim A

Przygotowania do tegorocznego wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim A rozpoczęliśmy od wspólnej nowenny do św. Józefa. Postać Opiekuna Jezusa przybliżył nam o. Caffarel, który właśnie św. Józefowi poświęcił cykl rozważań wydany w Polsce pod tytułem “Weź do siebie Maryję, twą małżonkę“. Fragmenty tej książki towarzyszyły nam przez dziewięć dni poprzedzających spotkanie naszej wspólnoty.

W sobotę 13 marca spotkaliśmy się w kaplicy sanktuarium o. Pio na Gocławiu. Z uwagi na pandemię, jedynie niewielka grupa obecna była bezpośrednio na miejscu, dla pozostałych osób prowadziliśmy transmisję on-line.

Na spotkaniu gościliśmy ks. prof. Romualda Jaworskiego, teologa, psychologa i psychoterapeutę, współtwórcę Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Ks. profesor wygłosił dla nas konferencję “Grzech, wina i sumienie w pracy osobistej i życiu małżeńskim” zakończoną propozycją tematu, który może posłużyć jako reguła życia. Treści przekazane na konferencji rozważaliśmy następnie podczas dialogu małżeńskiego ukierunkowanego na następujące zagadnienia:

1) Co myślę o mojej odpowiedzialności za moje własne zbawienie?
2) Jak przeżywam moją odpowiedzialność za Twoje zbawienie?
3) Jakie trudności dostrzegam w realizacji dążenia do zbawienia u mnie i u Ciebie?
4) Jak możesz mi pomóc na mojej drodze do zbawienia?
5) Jak mogę Ci pomóc na Twojej drodze do zbawienia?
6) Jak każde z nas radzi sobie z poczuciem winy, krzywdy, grzechu?

Kolejną częścią spotkania była Eucharystia celebrowana przez ks. Jaworskiego oraz o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Ewangelia z dnia (Łk 18, 9-14) – przypowieść o celniku i faryzeuszu – stanowiła piękne uzupełnienie rozpatrywanego przez nas tematu grzechu i sumienia.

Po Mszy świętej odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej, do którego rozważania przygotowały najmłodsze ekipy naszego sektora – W21A, W22A i W23A.
Spotkanie zakończyliśmy półgodzinną adoracją Krzyża w milczeniu.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas refleksji i modlitwy, który nam podarował.

Sylwia i Paweł Łozińscy, para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A

“Wygrać trudne małżeństwo” nagrania

Za zgodą pana Jacka Pulikowskiego publikujemy konferencje, które zostały wygłoszone podczas Spotkań Duchowych online “Wygrać trudne małżeństwo”.
Konferencje są cztery, w tym ostatnia jest sesją odpowiedzi na anonimowe pytania zadane przez uczestników. Publikujemy je wszystkie. Jednak pierwsze nagranie ma złą jakość i gdyby, ktoś wiedział, w jaki sposób je naprawić, to prosimy o kontakt z nami region2@end.org.pl. Wysłuchanie pierwszej konferencji nie jest konieczne do skorzystania z pozostałych.
Konferencja 1 Konferencja nr 1
Konferencja 2 Konferencja nr 2
Konferencja 3 Konferencja nr 3
Konferencja 4 Konferencja nr 4
Para odpowiedzialna Regionu 2
Beata i Marcin Pińkowscy

Święto Karty w sektorze mazowieckim A

12 grudnia w sektorze mazowieckim A obchodziliśmy Święto Karty. Aby dobrze przygotować się duchowo do tego dnia, podjęliśmy wspólnotową nowennę do świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin. Tekst rozważań otrzymywaliśmy każdego poranka.

Ze względów epidemiologicznych spotkanie w całości odbywało się online. Rozpoczęliśmy je Eucharystią celebrowaną przez o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Po mszy świętej do naszej wspólnoty dołączyła nowa ekipa – W25A, której parą pilotującą byli Kasia i Wojtek Czechowscy, trzy małżeństwa z ekipy W24A oraz dwa małżeństwa pilotowane indywidualnie w ekipach W10A i W13A.

Kolejnym punktem naszego spotkania była konferencja ks. prof. Dariusza Kurzydło – teologa i psychologa pracującego m.in. z małżeństwami, zajmującego się naukowo katechezą młodzieży i dorosłych, psychologią antropologiczną, psychoterapią i duchowością chrześcijańską. Konferencja “Szukanie harmonii pomiędzy osobowościami” dotycząca duchowych i psychologicznych aspektach komunikowania się w małżeństwie stała się podstawą do pracy w małżeństwach. Ks. Prof. przygotował dla nas materiały do ukierunkowanego dialogu małżeńskiego. Po konferencji zatem przeszliśmy w tryb off-line, pracując tylko z małżonkiem.
Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową, do której rozważania przygotowały małżeństwa z najstarszych ekip naszego sektora.
Sylwia i Paweł Łozińscy
para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A

Konferencja “Zrozumieć siebie”

“Zrozumieć siebie” to konferencja ks. Przemysława Krawca SAC dotycząca psychologicznych aspektów duchowości i wygłoszona podczas rozpoczęcia roku formacyjnego dla członków END z sektora mazowieckiego A.
Ks. Przemysław jest pallotynem, katechetą i psychoterapeutą. Opiekuje się wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnotą Trudnych Małżeństw “Sychar”, a od r. 2011 towarzyszy jako doradca duchowy ekipie W7A.
Nagranie konferencji jest dostępne na kanale END w Polsce.
Zapraszamy do wysłuchania!
Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: