Jesteśmy małżeństwem od 11 lat. Nasza droga z międzynarodowym ruchem duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame zaczęła się rok temu, gdy rozpoczęliśmy spotkania jako para pilotowana. Jednak, jeśli tak głębiej wpatrzymy się w naszą historię,  to Matkę Bożą do naszego życia zaprosiliśmy już dużo wcześniej. Na początku naszych wspólnych, poważnych planów, podczas drogi powrotnej z gór, gdzie się zaręczyliśmy, zajechaliśmy do Sanktuarium w Częstochowie. Tam  przy Cudownym Obrazie prosiliśmy Matkę Bożą o opiekę nad naszym przyszłym małżeństwem oraz naszą miłością.

7 września 2019 roku przybyliśmy do kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela w Kutnie na rozpoczęcie roku formacyjnego ekip małżeńskich Notre-Dame sektora kujawskiego. Msza św. sprawowana była przez bp Wojciech Osiala oraz innych kapłanów z parafii, w których ekipy istnieją. Po Komunii Św. złożyliśmy przyrzeczenie. Podczas przyrzeczenia otrzymaliśmy świecę ze światłem Ducha Świętego z rąk księdza biskupa oraz Kartę i Ikonę Św. Rodziny od pary sektora,  Mirki i Romana Sieradzkich.

Przyjęcie Karty trwa chwilę, ale jest to czas niezwykły, bardzo głęboki, czuje się podniosłość chwili. Wspomniałam wtedy Matkę Boską z Jasnej Góry, o której pisaliśmy wcześniej oraz Matkę Boską Hodyszewską. Pani Hodyszewska opiekuje się mną od samego początku i jest bardzo bliska mojemu sercu. Przed jej obrazem wraz z mężem przysięgaliśmy sobie miłość małżeńską, a gdy dzieci pojawiły się w naszym życiu, też zawierzyliśmy ich zdrowie i życie jej opiece. Gdy sobie uświadamiasz jak wiele dobrego wnosi Matka Boża w Twoje życie małżeński, nie sposób jest przejść obok tego bez wzruszenia, zatrzymania się na chwilę i otarcia łzy kręcącej się w oku.

Po błogosławieństwie udaliśmy się razem z innymi małżeństwami ekip  Notre-Dame na poczęstunek, który spędziliśmy w miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się na konferencję ks. Roberta Awerjanowa, diecezjalnego opiekuna ruchu i doradcy duchowego dwóch ekip kutnowskich. Tematem konferencji było: „Dążenie do świętości w życiu codziennym małżonków”. Temat ten świetnie wpisuje się w tematykę formacyjną na rok 2019/2020, ŚWIĘTE MAŁŻEŃSTWO. Ksiądz Robert podkreślał między innymi, iż  świętość w małżeństwie jest świętością dnia codziennego, przeżywanego przez małżonków i ich rodziny podczas normalnego życia. Jednocześnie ważnym jest, aby do tego normalnego życia zapraszać codziennie Pana Boga i przeżywać nasze życie w przyjaźni z Bogiem. I chociaż mogłoby się wydawać, że codzienne troski, zabieganie, natłok spraw uniemożliwiają głębokie relacje z Panem, to jak przekonywał ksiądz Awerjanow, nasze rodziny, ogniska domowe oraz relacje małżeńskie są również naturalnym środowiskiem do wzrastania w miłości.

 

 

 

 

 

Małgorzata i Michał Tempczyk, e. Brochów