Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Chcemy podzielić się wrażeniami z przeżytych rekolekcji w Oczakowie. Ten Duch, który teraz przepełnia nasze serca po tych rekolekcjach, nie da się opisać jakimś jednym słowem. My pary z Czerniowiec na Podolu, tylko 6 miesięcy temu przyjęliśmy Kartę Ruchu END i dla nas były to pierwsze rekolekcje. Pragnęliśmy jak najszybciej spotkać się z parami małżeńskimi z m. Odessa, które już należą do ruchu 4 lata i były tymi pierwszymi jaskółkami na Ukrainie, które zaczęły splatać gniazdo miłości, pokoju, szczęścia dużej rodziny END.

Temat rekolekcji “Reguła życia”, dla nas początkowo był bardzo ciężki, ale dzięki Duchowi Świętemu, który jest obecny wśród nas i w nas, również dzięki Pawłowi i Helenie Kukołowicz, parze łącznikowej, którzy krok po kroku, z cierpliwością i zrozumieniem do nas, odkrywali i przekazywali głębię tego punktu wysiłku. Swoim świadectwem, pokazali że stając w prawdzie przed sobą i Bogiem, słuchając głosu Boga i idąc z Duchem Kościoła, krok po kroku możemy wcielać “Regułę Życia”, nią żyć, bo właściwie ona pomaga nam zbliżać się do świętości. Jeszcze jedno wydarzenie, które odbyło się na tych rekolekcjach i dało nam świadectwo radości, to przyjęcie Karty Ruchu END przez małżonków Vitkovskimi Jurijem i Ireną z Czerniowiec. Bardzo cieszymy się z nich i z nimi, i prosimy u Boga łaski, aby rozwijali się i świadectwem dawali przykład chrześcijańskiego życia małżeńskiego. Również w szczególny sposób doświadczyliśmy, duszpasterskiej pomocy, naszych kapłanów. W pierwszy dzień Eucharystię celebrował ks. biskup Bronisław Bernacki, który swoim słowem tchnął w nasze serca odwagę, by nie bać się być świadkami w dzisiejszym świecie. W drugi dzień rekolekcji ks. Siergiusz Jakubowski MIC w homilii podkreślał znaczenie świętości naszego życia. Nabożeństwo pokutne który ks. Siergiusz prowadził otworzyło drzwi naszego serca na prawdę Miłosiernego, Kochającego Ojca, który nieustannie czeka na nas i kocha nas takimi jakimi naprawdę jesteśmy. Dziękujemy Wam drodzy kapłani za sakrament spowiedzi i pojednania, dzięki za Słowo Boże, które w przystępny sposób głosili nam, wypełniając nasze serca duchem braterstwa, miłości i ciepła.

Łączmy się w chwale naszego Pana, aby wspólnie dążyć do świętości i świadczyć o Bożej miłości, którą daje nam w każdej chwili.

Chwała Jezusowi Chrystusowi!

Para odpowiedzialna z Czerniowiec na Podolu – Vadim i Alina Vereszczak