W dniu 05 grudnia 2021 w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie odbyło się Święto Karty Equipes Noter-Dame w Sektorze Podkarpackim.

 
 

Święto Karty rozpoczęliśmy Mszą Święta odprawianą przez naszych Doradców Duchowych. Podczas Eucharystii ks. Radosław przypomniał nam, że Ewangelia i Słowo Boże to transparentny poradnik, który stawia określone wymagania w  chrześcijaństwie i wierze. Ewangelia nie jest opowieścią bajkową z odległych czasów, nie zamyka nas w ciepłym pluszowym chrześcijaństwie, ale to w Niej przychodzi Pan Jezus ze swoim określonym Słowem. Nie możemy zwłaszcza dzisiaj bać się wyzwań Bożych, nie możemy stawać się bierni, ale jako ludzie wierzący mamy robić krok do przodu, by pomnażać swój rozwój duchowy i odnajdywać się w Kościele. Po Mszy Świętej Kartę END przyjęło jedno małżeństwo po indywidualnym pilotażu – Paulina i Mateusz.

 
 

Kolejnym etapem spotkania było poznanie i wysłuchanie świadectwa Anny i Leszka Gerste – Pary Odpowiedzialnej za Region III. Swoim świadectwem zaprezentowali nam obraz modlitwy małżeńskiej, swojej służby i pracy dla ruchu END. Jego plany dla nas inne, ale nie znaczy gorsze….Przedstawili, że ich zawierzenie Panu Bogu w modlitwie, przede wszystkim daje im potrzebne łaski i siłę w ich życiu, a także w służbie dla ruchu END.

 
 

Kończącym etapem była dyskusja w grupach mieszanych na temat modlitwy małżeńskiej. W nawiązaniu do pytań o nasze doświadczenia w modlitwie małżeńskiej, większość małżonków mówiła o trudnościach, jakie ich spotykały na początku w jej budowaniu. Natomiast rosnąca świadomość, zjednoczenie małżonków, bliskość i pragnienie relacji z Bogiem otwiera nas na łaski, które w widoczny sposób otrzymujemy. Warto zaznaczyć, iż doszliśmy do wniosku, że czas spędzony na modlitwie powinien stanowić kluczowy punkt, a nie ostatni w ciągu dnia.

 
 

Święto Karty nie mogłoby się odbyć, gdyby nie służba naszych poszczególnych Ekip odpowiedzialnych za swoje posługi. Dziękujemy Ekipom za przygotowanie do Mszy Świętej, ustawienie i zorganizowanie miejsca na to spotkanie, za ugotowanie pysznego jedzenia, okraszone nutą wykwintnego smaku, za upieczenie pyszności do kawy i wspaniałej owocowej herbaty, za ogromną pracę wykonana przy myciu i sprzątaniu nieskończonej ilości talerzy i za zorganizowaną opiekę nad naszymi dziećmi.

 
 

Dziękujemy naszej Parze Sektora za ich wspaniałą posługę – Kindze i Kamilowi Wierzbińskim.

 
 

Za te dary i łaski otoczmy się wzajemnie naszą wspólną modlitwą Magnificat.

 
 

Para Informacyjna Sektora Podkarpackiego

Monika i Łukasz Jachym