W sobotę 10 grudnia w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 3 spotkaliśmy się u ojców Kapucynów aby wspólnie uczcić Święto Ruchu Equipes Notre Dame. Spotkanie rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu w pobliskim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (trwa tu zawsze całodzienna Adoracja Najśw.Sakramentu). Każdy z nas otrzymał krótki fragment Karty END, aby w obecności Chrystusa zastanowić się, czym dla nas jest obecność w Ruchu, co otrzymujemy od wspólnoty i co sami dajemy.
Po adoracji uczestniczyliśmy w Eucharystii którą sprawował br.Franciszek Tołczyk (br. Franciszek jest również Doradcą Duchowym ekipy bydgoskiej). Po Mszy św. o.Franciszek wygłosił konferencję. Konferencja nawiązywała do przeżywanego okresu Adwentu, o Dobrej Nowinie, którą dla każdego z nas ma Bóg, o naszej odpowiedzialności i potrzebie świadectwa własnym życiem. Mówił też br.Franciszek o Maryi przyjmującej z pełnym zaufaniem Bogu Dobrą Nowinę Zwiastowania.
Zakończyliśmy nasze spotkanie wspólnym, skromnym posiłkiem podczas którego mogliśmy się cieszyć byciem ze sobą w naszej małej wspólnocie.

<!–more–>