8 grudnia 2012 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny małżeństwa z Sektora Kujawskiego spotkały się w Kiernozi, aby wspólnie świętować 65 rocznicę uroczystego ogłoszenia Karty Equipes Notre-Dame. Przygotowująca nasze spotkanie ekipa z Kutna zadbała o uroczystą oprawę naszego święta. Spotkanie odbywało się w XIX wiecznym pałacu położonym w przepięknym, nawet o tej porze roku, parku. Szczególną radością dla nas była obecność na spotkaniu nowopowstającej, pilotowanej ekipy z Izbicy Kujawskiej razem ze swoim Doradcą Duchowym.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pary Odpowiedzialnej Sektora Kujawskiego. Przypomnieli nam oni niektóre z wymagań Karty, o których może nie zawsze pamiętamy, zachęcając jednocześnie do jak najczęstszej lektury tej swoistej “Mapy”, która ma nam pomóc w drodze do Chrystusa.

Na Uroczystą Eucharystię udaliśmy się do pięknego XVI wiecznego kościoła p.w. św. Małgorzaty. Sprawowali ją dla nas nasi kapłani: ks. Leonard Fic –  Doradca Duchowy pilotowanej ekipy z Izbicy Kujawskiej, oraz ks. Maciej Zakrzewski – miejscowy proboszcz i Doradca Duchowy ekipy z Kutna. Przepiękną homilię wygłosił dla ks. Maciej.

Po Eucharystii wróciliśmy do pałacu, gdzie czekał na nas już obiad, kawa i ciasto. Był to czas przeznaczony na rozmowy i cieszenie się swoją obecnością, możliwością spotkania się. Po posiłku ks. Leonard wygłosił krótką konferencję na temat buddyzmu (ks. Leonard jest specjalistą od religii wschodu) wskazując również na zagrożenia jakie może nieść dla chrześcijan angażowanie się np w jogę.

Nasze spotkanie zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny