W sobotę 8 grudnia w klasztorze o.o. Franciszkanów w Warszawie uczestniczyliśmy w Dniu Święta Karty END. Najważniejszymi punktami spotkania była Msza Święta, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, jak również dzielenie się w grupach na temat naszych doświadczeń w dawaniu świadectwa. Istotnym wydarzeniem tego dnia było też przyjęcie Karty przez małżeństwa z ekipy czternastej.

Podczas prezentacji obecnej sytuacji Ruchu przygotowanej przez Parę Odpowiedzialna Ekipy Sektora dowiedzieliśmy się ciekawych faktów z życia Ruchu. Choćby o tym ile nas jest w Polsce, a nawet na świecie, jak wygląda Polski END na tle świata i Europy. Jak również tego jak bardzo przybywa członków.

Dla nas największym darem tego spotkania i najcenniejszym doświadczeniem był ostatni punkt dnia: spotkanie poświęcone Ruchowi Orędowników i Stowarzyszeniu Przyjaciół ojca Caffarela. O Ruchu opowiedzieli nam Maryla i Sławek. Podzielili się z nami swoim świadectwem, które bardzo nas poruszyło. Ich doświadczenie pokazuje jak ważna jest w naszym życiu modlitwa za kogoś i jak niesamowicie Pan Bóg działa i wysłuchuje nas. Słucha nawet w sytuacjach, które dla nas, po ludzku, wydają się beznadziejne. Panu Bogu trzeba mówić o wszystkim, nawet mu się żalić i mówić o swoich trudnościach. Było to dla nas ważne spotkanie, które uświadomiło nam jak istotna jest modlitwa za konkretne osoby i w konkretnych intencjach. A przecież to jest nasze comiesięczne zadanie w ekipach. Po spotkaniu chcemy przystąpić do tegoż Ruchu i złożyć zobowiązanie naszej małżeńskiej modlitwy. Wydaje nam się to szczególnie ważne ponieważ jest to zadanie dla nas jako małżeństwa, musimy wspierać się w nim nawzajem.

Oprócz tego podczas spotkania doświadczyliśmy bycia we wspólnocie, była to okazja poznania innych członków Ruchu. Było to możliwe szczególnie podczas dzielenia się w grupach, kiedy to rozmawialiśmy na temat informowania o Ruchu na zewnątrz.

Jesteśmy małżeństwem z ekipy W-13, która dopiero niedawno (bo we wrześniu 2012) przyjęła kartę dlatego było to dla nas nowe i ważne doświadczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom spotkania i Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć. Szczególne podziękowania składamy na ręce tych, którzy opiekowali się naszymi chłopcami. Dzięki Wam mogliśmy wziąć udział we wszystkich częściach spotkania, szczególnie w Adoracji. Dzieci były zachwycone i bardzo miło spędziły czas, a my cieszymy się że nasi chłopcy mogli zobaczyć co to są te spotkania END, na które rodzice wychodzą raz w miesiącu, a oni nie mogą iść z nami. Chwała Panu!!!

Ania i Jakub z trzynastej ekipy warszawskiej

Galeria zdjęć