W tym roku Święto Karty przygotowała będąca w pilotażu ekipa z Izbicy Kujawskiej. Okazało się jednak, że dojechanie na nasze święto wcale nie był prostą sprawą. Bardzo trudne warunki na drodze (podający śnieg, zamieć i zaspy) sprawiły, że nie wszystkim małżeństwom udało się dojechać. Aura wprawdzie była mroźna, ale przyjęcie jakie zgotowali gospodarze było naprawdę gorące.

Na początku naszego spotkania był czas na dzielenie się życiem, czas na wzajemne poznawanie się. Później para odpowiedzialna Sektora – Ania i Tadziu przybliżyli nam postać naszego Założyciela ks. Henri Caffarela.

Uroczystą Mszę św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny sprawował proboszcz parafii, doradca duchowy pilotowanej ekipy ks. Leonard Fic. W homilii ks. Leonard nawiązując do słów z czytanej przed chwilą Ewangelii: “Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. (Mt 9,37-38) mówił o roli małżeństwa i rodziny we wspólnocie Kościoła. Modliliśmy się też o rozwój Ruchu END w naszym sektorze, w Polsce i na całym świecie.

Po Eucharystii był czas na świętowanie. Trzeba przyznać, że ekipa z Izbicy przygotowała prawdziwą ucztę, stwarzając przy tym atmosferę ciepła i gościnności. Na pewno to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nasze świętowanie zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Z żalem opuszczaliśmy gościnną Izbicę – chciało by się zostać jeszcze trochę dłużej.