1. rocznicę proklamacji Karty Equipes Notre-Dame świętowaliśmy 7 grudnia 2019 roku w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Rozpoczęliśmy modlitwą, następnie para sektora, Katarzyna i Tadeusz Kamińscy, przedstawiła informacje dotyczące wydarzeń ekipowych czekających nas jeszcze w bieżącym roku formacyjnym. Najważniejsze było omówienie przydziału poszczególnych ekip do dwóch sektorów, które zostaną wyodrębnione z dotychczasowego Sektora Mazowieckiego A. Odpowiedzialność za te nowe sektory zgodzili się podjąć Maria i Paweł Gugałowie (z ekipy W5A) oraz Sylwia i Paweł Łozińscy (z ekipy W7A).

Kolejnym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu, a zaraz po niej Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Jareckiego. W homilii ks. biskup nawiązał do naszego tegorocznego tematu formacyjnego oraz kierunków działania, przyjętych przez Ruch na najbliższe lata. Na zakończenie Eucharystii jedna z par po pilotażu indywidualnym przyjęła uroczyście Kartę END oraz została powołana nowa para łącznikowa.

Po wspólnym posiłku wysłuchaliśmy wzruszającej konferencji, a właściwie świadectwa Heleny i Pawła Kukołowiczów o wierności małżeńskiej. Temat ten wpisuje się w rozważania kolejnych słów przysięgi małżeńskiej, które w tym roku podejmujemy podczas spotkań sektorowych. Z kolei, w ramach dzielenia w grupach mieszanych, rozważaliśmy pytanie: „Jak wierność charyzmatowi Ruchu Equipes Notre-Dame wpływa na nasze życie małżeńskie i osobiste?”.

Po spotkaniach w grupach czekała na nas wszystkich niespodzianka. Były to tańce, animowane przez naszego ekipowego wodzireja, Adama z ekipy W2A. Szczególnie utkwił nam w pamięci taniec małżeński ze świecami 😊 Było to piękne nawiązanie do celebrowania wierności małżeńskiej.

Tym spotkaniem radośnie uczciliśmy Święto Karty, jak również dobrze nastroiliśmy się na kolejne dni adwentu. Magnificat!