W sektorze Wielkopolska B świętowaliśmy kolejną, 72 rocznicę proklamowania Karty END. Uroczystość miała miejsce 8 grudnia w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu dzięki gościnności księdza Marcina Głowińskiego, doradcy duchowego ekipy sektora. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Rafał Czerniejewski, doradca duchowy Regionu pierwszego. Ponadto towarzyszył nam doradca ekipy B5, ksiądz Tomasz Kozica, który skierował do nas homilię.

Prawdziwym wytchnieniem tego dnia było zatrzymanie się na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego święta. Organizacji podjęła się ekipa B5 i B13. Do tego dołączyły jeszcze inne osoby. Dziękujemy także dwóm wspaniałym animatorkom, że podjęły się opieki nad naszymi dziećmi. Za Waszą otwartość i gotowość do służby Bóg zapłać! Cieszymy się również ze współpracy podjętej z Akademickim Kołem Misjologicznym im. Dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Wzięliśmy udział w akcji „Święty Mikołaj”. Nasze dzieci skorzystały dzięki temu z wizyty Św. Mikołaja w asyście dwóch Aniołków i wzięły udział w animacjach przygotowanych na tą okoliczność. List z podsumowaniem akcji i podziękowaniem od Koła Misjologicznego załączamy pod spodem.

Oficjalnie zostały powołane małżeństwa do kolejnych posług w sektorze. Ola i Grzegorz – nasza para finansowa, Ewa i Maciej – para wspomagającą pilotujących w regionie, która podejmuje się kolejnego pilotażu i Agata i Tomek – para informacyjna.

Dziękujemy za otwarte serca, atmosferę serdeczności i życzliwości! Ufamy, że nasze świadectwa w tym dniu, w szczególności wystąpienie Antoniego i Hanki i słowa doradców pozostawiły w nas niezatarte wrażenie, iż wspólnota, w której mieszka Pan Bóg daje siłę, poczucie braterstwa i pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze życiowe doświadczenia.

Niech wierność Karcie END pomoże nam wzrastać duchowo i stawać się na wzór Chrystusa!

Dziękujemy bardzo Robertowi i Bartoszowi za zdjęcia!

Zdjęcia (dziękujemy bardzo Robertowi i Bartoszowi za zdjęcia):
https://photos.app.goo.gl/P23HkYNV5CUECkW1A

 

Podziękowanie od koła Misjologicznego (link + tekst):
Szanowni Państwo,
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie inicjatywy misyjnej Święty Mikołaj 2019.

Podczas trwania projektu udało się nam dotrzeć do 14 miejsc, w których odwiedziliśmy około 670 dzieci. Wszędzie spotkaliśmy się z niesamowitą gościnnością, ogromną sympatią oraz hojnością. Dzięki Państwa pomocy udało nam się uzbierać kwotę, która pokryje koszty rocznej adopcji dwójki dzieci – Raissy i Wiliama – z Republiki Zielonego Przylądka (Cabo Verde).

Dziękujemy za Wasze otwarte serca i życzliwość! W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech w Waszych sercach zagoszczą wiara, nadzieja i miłość. Nowonarodzony Jezus niech Wam błogosławi w każdym dniu nowego roku, a pokój jaki miała Maryja, towarzyszy Wam i wypełnia Wasze serca i Wasze domy.

Weronika Jeżyk
koordynator projektu

ks. dr Szymon Stułkowski
opiekun Koła

Święty Mikołaj- podziękowanie