Święto Karty E N D
Sektora Wielkopolska C
( 10 grudnia 2022 r. Duszniki )

„Z okazji Święta Karty chcieliśmy życzyć Wam wszystkim, drodzy małżonkowie, Członkowie END, Waszym Rodzinom oraz Doradcom Duchowym wszelkiej pomyślności, wielu łask Bożych. Uwierzmy – jest to święto nas wszystkich.”

Tymi słowami powitaliśmy wszystkich zebranych w kościele pw. św. Marcina w Dusznikach.
Organizatorzy tego spotkania – Ekipy Wilczyna 1 i 2 – postarały się, aby wszystko przebiegało „w duchu świętowania” oraz według założonego planu.
W trakcie mszy św. – przed błogosławieństwem, jako Para Sektora Wielkopolska C – powołaliśmy Parę Informacyjną Paulinę i Damiana. Niestety, z uwagi na niespodziewane dodatkowe obowiązki Damiana akt powołania , broszurę oraz zapaloną świecę odebrała Paulina.
Bezpośrednio po mszy św. swoje świadectwo odnoszące się do Karty END przedstawili Grażynka i Franciszek.
Przypomnieli wszystkim jak ważny jest to dokument wskazując jednocześnie, iż wszelkich rozwiązań, odpowiedzi na pojawiające się pytania, wyjaśnienia zagadnień nowych, wydawałoby się ogromnie trudnych winniśmy w nim właśnie szukać. Każdy – mniejszy lub większy problem na który nie znamy odpowiedzi, rozstrzygniemy po wczytaniu się w Kartę.
Następnie udaliśmy się na Probostwo i do salek na spotkania w grupach.
Na czas konferencji dzieciom zapewniono opiekunów i zajęcia.
Po spotkaniu w grupach spotkaliśmy się wszyscy w jednej salce i przy kawie, herbacie i ciastku spędziliśmy popołudnie w bardzo sympatycznej atmosferze.
W tzw. „międzyczasie” odwiedził nas Mikołaj i najmłodszym uczestnikom spotkania wręczył drobne upominki. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu.
Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować wszystkim uczestnikom a szczególnie organizatorom i Proboszczowi , ks. Stanisławowi za przewodniczenie Eucharystii , za udostępnienie miejsca oraz opiekę duchową.
Wszystkim wielkie dzięki – Bóg zapłać.
Duszniki, grudzień 2022 r.