Dzień 8 grudnia, kiedy obchodzimy Święto Niepokalanego Poczęcia NMP, a dla członków Ruchu Equipes Notre-Dame także rocznicę opublikowania Karty END, przypadał w tym roku w środę. Zatem uroczyste świętowanie przenieśliśmy na sobotę, 11 grudnia 2021 r. Na miejsce spotkania wybraliśmy kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku.
Na tę uroczystość zaprosiliśmy ks. biskupa Szymona Stułkowskiego i Parę Odpowiedzialną Regionu 1 – Dankę i Marka Szczepaniaków.

Spotkanie rozpoczęliśmy konferencją Pary Odpowiedzialnej Regionu 1 na temat wierności regułom zawartym w Karcie, a nawet jej pokochania oraz zaangażowania się w Ruch. Potem podzieleni na 5 grup “w zacisznych kątach kościoła” dzieliliśmy się swoją historią związaną z END, jak długo należymy do Ruchu, jakie posługi pełniliśmy, jak przeżywamy spotkania sektorowe.
Nadszedł czas na Mszę Św., którą celebrował ks. biskup wraz z księżmi: Michałem, Bartoszem i Piotrem. Podczas homilii ks. biskup rozdał kartki i omówił reprodukcję obrazu Beaty Heinen przedstawiającą sny św. Józefa: przyjęcie Maryi, narodziny Pana Jezusa, ucieczkę do Egiptu i powrót do Galilei. W centrum widzimy śpiącego św. Józefa otoczonego skrzydłami anioła.
Na zakończenie Mszy Św. indywidualnie pilotowane przez Basię i Pawła Longierów małżeństwo przyjęło Kartę END.
Potem udaliśmy się do salki parafialnej na agapę pięknie przygotowaną przez ekipy A12 i A13.
Odwiedził nas też św. Mikołaj z prezentami dla dzieci, których niestety było bardzo mało.
Dla wszystkich uczestniczących w tej uroczystości była to okazja do spotkania i radosnego przeżywania czasu we wspólnocie.

Małgosia S. i Bożena K.

Link do zdjęć