Święto Karty END na Pomorzu Zachodnim

W tym roku Święto Karty END Pomorze Zachodnie, czyli 5 ekip ze Szczecina, Maszewa, Nowogardu, Goleniowa oraz ekipa pilotowana, świętowało… 4 grudnia w Goleniowie właśnie. Obecna była także Para Łącznikowa dla Pomorza Zachodniego – Ania i Jurek oraz prelegenci – Ula i Piotr z Sektorów Wielkopolskich A i B.
Na zaproszenie ks. Rafała, cała społeczność małżeństw naszego rejonu spotkała się w Domu Parafialnym św. Katarzyny. Było kameralnie, przytulnie i… wspólnotowo :).

Rozpoczęliśmy Eucharystią w małej kapliczce domu, w której wieniec adwentowy to oryginalny korzeń wykopany w lesie.

Doradca duchowy trafił w sedno z nauczaniem skierowanym do nas. Mocno wybrzmiały słowa, by nie stać w miejscu, ale ruszyć naprzeciw innym małżeństwom w naszych parafiach, które dziś potrzebują Jezusa żywego i wzrostu, może bardziej niż kiedykolwiek. “Francuski sosik” to nie klimaty małżeństw Equipes Notre Dame, wszak o. Caffarel wzywa nas na nowo każdego dnia do życia w duchu misyjności.
Ufamy, że wielu spośród nas będzie długo rozważać te słowa, poszukując na modlitwie drogi służby dla swego małżeństwa. Wszak Jezus wysyłał uczniów “dwójkami”,
więc do dzieła! Ks. Krzysztof w tym czasie ofiarnie służył sakramentem pojednania.

 

W duchu gościnności ekipy z Goleniowa i Nowogardu, które były odpowiedzialne za przygotowanie tegorocznego świętowania, zadbały o pyszną zupę, słodkości i kawę, a Barbary (solenizantki) zostały obdarowane imieninowymi kwiatami przy gromko rozbrzmiewającym “Stoooo laaat!…”.


Dzieci z radością przyjęły upominki od Świętego Mikołaja (tudzież Gwiazdorka, Aniołka w innych rejonach kraju), w którego rolę wcielił się doświadczony dziadek pięciorga wnucząt, czyli Jurek.

Wysłuchaliśmy konferencji gości z Poznania – Uli i Piotra, którzy podzielili się swoim doświadczeniem życia wspólnotowego, budowanego przez parafian, w ścisłej jedności i współpracy z proboszczem. Cenne dla nas były ich przykłady działań integracyjnych, łączących i budujących więź mieszkańców, poczucie odpowiedzialności za dom parafialny oraz przykłady / propozycje wydarzeń integracyjnych realizowanych w ramach naszego Ruchu – dziękujemy:)

Nie zdążyliśmy popracować w grupach, czas nas naglił, ale wyjechaliśmy radośni, nakarmieni Ciałem, Słowem i …. pysznościami, pełni przemyśleń i refleksji, nad czym można popracować (głębsza integracja i otwartość na nowe małżeństwa), zadań (rekolekcje nad morzem z myślą o pomorskich ekipach), planów (nowy sektor)…

 

Niech Pan daje wzrost zasianemu ziarnu!
Amen.
Dorota i Rafał – Ekipa R1PZ4 – Szczecin

Link do zdjęć:   https://photos.app.goo.gl/1cZjmN5bMkqsJtat7