Sobota 12 grudnia 2009 była dniem szczególnym dla ekip lubelskich. Tego dnia wspólnie z Doradcą Duchowym Bratem Berardem i Parą Łącznikową Kasią i Markiem Rymszami wspólnie obchodziliśmy Święto Karty END. Spotkanie odbyło się w klasztorze Ojców Bernardynów w Lublinie.

Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. O poranku wstaliśmy z myślą o tym, aby szybko wyszykować dzieci i zostawić je w „nienagannym stanie” pod opieką babci. Szybko uporaliśmy się z tym i ruszyliśmy w drogę. Za niecałą godzinę dotarliśmy z Puław (gdzie mieszkamy) do Lublina.

Trwała już Adoracja Najświętszego Sakramentu. Skupienie, wyciszenie, tak potrzebne do spotkania, rozmowy z Bogiem.
Następnie nasz Brat Berard wygłosił konferencję na temat trzeciego przykazania Bożego – Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Konferencja ubogaciła nas i ukazała nam jak stosować to przykazanie w życiu.

Warto zastanowić się nad tym, które dni w naszym życiu są dniami świętymi? To nie tylko niedziele i święta, ale również dzień naszych urodzin, Chrztu Świętego, Sakramentu małżeństwa, śmierci, do której musimy się przygotować.

Świętowanie dnia świętego to odpoczynek, brak pracy w tym dniu, ale głownie oddanie swego czasu Panu Bogu. Jeśli poświęcamy swój czas Stwórcy, to umiemy też poświęcić swój czas drugiemu człowiekowi. Świętowanie, to również uwielbianie Boga w tym dniu – jeśli potrafimy uwielbiać Boga, uczymy się szanować i doceniać bliźniego. Podstawą jest uwielbianie Boga w Eucharystii. W tym dniu powinniśmy czynić więcej dobra, troszczyć się o większą miłość, aby nie zabrakło nam jej w kolejnych dniach naszego życia. Dzień święty to wyjątkowy czas miłości, która nigdy nie przemija.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była wspólna Eucharystia.

Po Eucharystii Kasia i Marek przedstawili nam aktualną strukturę sektora mazowieckiego i główne wydarzenia z życia ekip w naszym sektorze.

Ostatnim punktem programu był wspólny obiad, podczas którego dzieliliśmy się życiem naszych rodzin i ekip. Dzień Święta Karty był dla nas czasem budowania większej jedności z naszymi przyjaciółmi z END.

Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i życzliwość w tym dniu, który dla nas, członków END był prawdziwym dniem świętym. W sposób szczególny dziękujemy Bratu Berardowi za troskę o nasz rozwój duchowy, ubogacającą konferencję i życzliwe przyjęcie nas w swoich progach.
Chwała Panu

Beata i Grzegorz Gębka z Puław

Pliki do pobrania

Święto Karty Lublin

Galeria zdjęć