DSC_6601.JPGAby uczcić szczególny, świąteczny dzień ustanowienia w dniu 08.12.1947r. Karty Equipes Notre Dame małżeństwa Sektora Śląskiego spotkały się 11.12.2010 w gościnnych progach parafii Św. Stanisława BM w Żorach.

Przybyliśmy ze wszystkich zakątków naszego Sektora: Jeleniej Góry, Wrocławia, Bierawy, Rybnika, Żor, Gliwic, Rudy Śląskiej i Krakowa.
Specjalnym gościem naszego spotkania był ks. Biskup Józef Kupny – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Przewodniczył On uroczystej Ofierze Eucharystycznej, a w słowie skierowanym do Nas podkreślił, że komunia z Bogiem i Jego Jednorodzonym Synem Jezusem Chrystusem to źródło, z którego możemy i powinniśmy czerpać siły do życia i bycia Jego świadkami.


W czasie wspólnego spotkania dzieliliśmy się swoimi troskami i radościami oraz przypominaliśmy to co najważniejsze w życiu chrześcijańskiego małżeństwa, a co w sposób szczególny uwypukla Kata END słowami: „małżeństwa nie postrzegają swojego przystąpienia do Equipes Notre – Dame i przyjęcia Karty jako kresu drogi, lecz jako jej początek. Prawem małżeństwa chrześcijańskiego jest miłość. Przecież miłość nie zna granic, nigdy nie ustaje”.
Na tle wyświetlanej prezentacji multimedialnej przypomnieliśmy sobie historię naszego Ruchu, jego trwanie w świecie i w naszej Ojczyźnie oraz poszczególne posługi pełnione przez poszczególne małżeństwa.
Szczególnym podkreśleniem charakteru tego dnia było uroczyste przyjęcie Karty przez Mariolę i Kazimierza.
Na zakończenie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wsłuchiwaliśmy się w głos Jezusa i poprzez modlitwę Magnificat zawierzyliśmy siebie i nasz Ruch Matce Bożej.

Galeria: