W tym roku Święto Ruchu Equipes Notre-Dame naszego sektora, odbyło się w Sanktuarium Pani Kujaw w Markowicach (ok.12 km od Inowrocławia).

Jak to na Kujawach, ludzie tu są bardzo gościnni. Gdy przyjechaliśmy zmarznięci, poczęstowano nas gorącą herbatą, kawą i smacznym ciastem.

Na Święto Ruchu przyjechały małżeństwa z Bydgoszczy, Kutna, Torunia i Chełmży oraz O. Łukasz Grzonka ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Następnie każde małżeństwo powiedziało kilka słów o sobie.

O godzinie 12.00 spotkaliśmy się wszyscy na Eucharystii ze wspólnotą parafialną. Msza św. była bardzo uroczysta połączona z roratami. Mszy św. przewodniczył O. Łukasz Grzonka w koncelebrze z ks. proboszczem tej parafii. Ks. Łukasz w homilii przedstawił krótko ruch END, czym są ekipy. Powiedział bardzo ładnie o rodzinie. Powiedział także, że rodzina stanowi przestrzeń, w której człowiek uczy się miłości i uświęca siebie aby uświęcać innych.

Później spotkaliśmy się na smacznym obiedzie.

O godz.13.30 ks. Łukasz wygłosił do nas konferencję. W temacie konferencji porównał wspólnotę do stołu rodzinnego. Tak jak gromadzimy się w domu przy stole, przy posiłkach, również ekipy spotykają się aby rozmawiać o Bogu, dzielić się swoim życiem i karmić się Słowem Bożym. Zasiadamy przy stole, aby się umacniać duchowo.

Około godz. 15.00, na zakończenie naszego Święta, odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ks. Łukasz podarował wszystkim uczestnikom piękne kalendarze na 2011 r. Po błogosławieństwie ok. godz. 16.00 rozjechaliśmy się do domów.

Galerie zdjęć