W dniu 5 grudnia 2009 roku, w pięknym zabytkowym Toruniu, małżeństwa Equipes Notre-Dame sektora kujawskiego spotkały się aby wspólnie celebrować Święto Karty Equipes Notre-Dame.

To nadzwyczajne spotkanie tradycyjnie odbywa się w okolicach daty 8 grudnia, kiedy to w roku 1947, została ogłoszona tzw. Karta END – jako dokument założycielski Ruchu END. Odbywało się to w kościele Świętego Augustyna w Paryżu.

Dzięki gościnności małżeństw z ekip toruńskich, świętowanie Karty END mogło odbywać się w tym pięknym mieście a dokładnie w Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II w Toruniu.

Spotkanie to rozpoczęliśmy Eucharystią, którą celebrował ks. Adam Ceynowa – Doradca Duchowy Sektora Kujawskiego.

W trakcie homilii, ks. Adam zwrócił szczególną uwagę na rolę Krzyża i obrony jego wartości w miejscach naszego życia wspólnotowego i zawodowego.

[gplayer href=”http://www.end.org.pl/wp-content/uploads/2009/12/homilia_5122009.mp3″ ] Homilia ks. Adama [/gplayer];

Po zakończeniu przeżywania wspólnotowej Eucharystii, udaliśmy się na posiłek, który mogliśmy spożyć w otoczeniu starych murów kamienicy, gdzie mieści się owo Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II.

Posileni i zintegrowani, wzięliśmy udział w konferencji tematycznej, którą poprowadził ks. Adam.
Konferencja dotyczyła modlitwy w oparciu o teksty źródłowe Ojca Henri Caffarela.

[gplayer href=”http://www.end.org.pl/wp-content/uploads/2009/12/konferencja_5122009.mp3″ ] Konferencja – Szkoła modlitwy w ujęciu Ojca Henri Caffarela[/gplayer];

Następnie, w gronie wszystkich przybyłych małżeństw sektora kujawskiego, odbyło się dzielenie doświadczeniem przeżywania modlitwy małżeńskiej oraz zadania “usiądźmy razem”. Każdy z nas miał okazję podzielenia się cennymi wskazówkami: jak sobie radzić z problemami komunikacji w małżeństwie na bazie realizacji tego jakże trudnego zadania, którego istotą jest znalezienie przez małżeństwo określonego czasu i miejsca na dialog przed Bogiem.

Na zakończenie powyższego spotkania, odbyło się spotkanie wymiany doświadczeń, rozmów i kontaktów przy kawie i słodkim.

Galeria zdjęć