Na Dolnym Śląsku świętowaliśmy 68 rocznicę ogłoszenia Karty Equipes Notre-Dame 12 grudnia w kościele pw. Chrystusa Króla. Choć rocznica może nie okrągła, jednak obchodzona radośnie. Tym bardziej, że osiem małżeństw podczas mszy świętej przyjmowało Kartę END jako swoją. Jeszcze raz dziękujemy za podjęcie posługi przez pary pilotujące, dzięki którym nowe małżeństwa miały możliwość zapoznania się z charyzmatem Ruchu. Mszę sprawował doradca duchowy ekipy sektora ks. Jacek Falkowski, który wygłosił homilię o miłosierdziu Bożym i radości ewangelicznej w kontekście niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Po Eucharystii Ewa i Bogusław Karolewscy podczas konferencji przybliżyli nam charyzmat Ruchu i podzielili się swoimi doświadczeniami o comiesięcznym dialogu małżeńskim w obecności Pana („obowiązku zasiadania”). Było to ubogacające dla wielu małżeństw. Podczas spotkań w grupach mogliśmy przyjrzeć się własnemu podejściu do wypełniania charyzmatu Ruchu. Dodatkowo została przedstawiona prezentacja o Światowych Dniach Młodzieży, a Ola i Tomek poinformowali o Fundacji Na Maksa. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej agapy, czasu na rozmowy.

Uroczystość ta i miejsce były dla nas szczególnie ważne, ponieważ 4 lata temu podczas Święta Karty w tym samym kościele przystąpiliśmy do Ruchu END. Z tej perspektywy widzimy jak bardzo zostaliśmy obdarowani przez ten czas, jak wiele Pan Bóg zmienił w naszym życiu, małżeństwie.

Anna i Leszek

O naszym świętowaniu w mediach: Gość Niedzielny, Radio Rodzina