Wspomnijmy, jak wyglądało Święto Karty END na Pomorzu Zachodnim.
Niedziela – Dzień Pański 4 grudnia 2022 roku.

Świętujemy uroczyście 75 rocznicę proklamowania Karty END – najważniejszego dokumentu w Ruchu Eguipes-Notre Dame. Do Szczecina, do parafii Księży Chrystusowców – Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie przybywają małżeństwa – pary odpowiedzialne ekip ze Szczecina, Nowogardu, Goleniowa i Maszewa. Z Wielkopolski przybywają dwa małżeństwa – para odpowiedzialna Regionu 1 – Danka i Marek oraz para łącznikowa dla Pomorze Zachodniego – Ania i Jurek.
Organizatorzy i gospodarze wydarzenia to młoda ekipa szczecińska po pilotażu wraz ze swym doradcą duchowym ks. Marcinem. Ekipa ta z jeszcze jednym małżeństwem z Maszewa dziś uroczyście przyjmie Kartę END. Podczas spotkania odpowiedzialnych w kawiarence omawiamy ważne sprawy dotyczące życia we wspólnocie na Pomorzu Zachodnim.

Zaraz potem wszystkie małżeństwa przybyłe na świętowanie Karty, wraz z obecnymi kapłanami uczestniczą w Eucharystii z parafianami. Obecność małżeństw z Equipes Notre Dame jest na tej mszy widoczna – czytania, śpiew psalmów, modlitwę powszechną prowadzą członkowie naszego Ruchu.
Tu także niespodzianka.
ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr Ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr.
Przebywający w parafii ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr, który przyjechał z Białorusi, pełniący tam posługę doradcy duchowego  w ekipach END, opowiada podczas homilii o swoich doświadczeniach, o charyzmacie i o życiu wspólnoty tam, właśnie na Białorusi. A na zakończenie mszy św. Agata i Michał z najmłodszej ekipy szczecińskiej dają świadectwo mówiąc o swoich poszukiwaniach i uczestnictwie w Ruchu END.
Następnie małżonkowie z nowej ekipy, w otoczeniu swoich dzieci i obecnej wspólnoty Kościoła przyjmują Kartę, a para Regionu powołuje Natalię i Piotra
Natalia i Piotr, kolejna para łącznikowa dla małżeństw Pomorza Zachodniego.do pełnienia posługi pary łącznikowej dla ekip ze Szczecina. Na koniec tych wydarzeń zawierzamy Matce Najświętszej wszystkich małżonków z rodzinami.

 

 

 

Natalia i Piotr, kolejna para łącznikowa
dla małżeństw Pomorza Zachodniego.

Po Eucharystii przechodzimy wszyscy do kawiarenki na agapę. Dzieci wraz z opiekunką spędzają miło czas w salce obok, uradowane przybyciem św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Rodzice w tym czasie oglądają film poświęcony Słudze Bożemu, Założycielowi naszego Ruchu, Ojcu Caffarelowi.
Atmosfera sprzyja głębokiej refleksji i przemyśleniom. W filmie wracamy do początków END. Lepiej poznajemy osobę Założyciela, jego zamysł i działania dla dobra chrześcijańskich małżonków. Wypowiedzi osób, które znały o. Caffarela dają do myślenia. Cieszymy się, że na Pomorzu nadal trwa peregrynacja wizerunku Założyciela i jest to kolejna okazja do “przebywania z Nim” w wyjątkowy sposób.

Samo wydarzenie świętowania rocznicy proklamowania Karty END ma głęboki sens, zwłaszcza, że przeżywamy go we wspólnocie z naszymi duchowymi doradcami – jest z nami ks. Marcin i ks. Rafał z Goleniowa. Dziękujemy Wam drodzy Kapłani za Waszą obecność, modlitwę i wsparcie.

Ubogaceni i zbudowani wracamy do swoich domów, z błogosławieństwem i Bożym pokojem w sercu.
Maryjo, nasza Patronko, prowadź i bądź z nami w każdym kolejnym dniu na drodze do świętości.

1. Kliknij FOTO z Pomorza Zachodniego
2. Kliknij FOTO z Pomorza Zachodniego
Ania i Jurek Kolbuszowie – para łącznikowa dla Pomorza Zachodniego