„7 grudnia w deszczowy, ponury dzień, kiedy świat w jakimś dzikim pędzie zmierzał  w poszukiwaniu świątecznych prezentów, grupa małżeństw z sektora kujawskiego spotkała się w parafii p/w św. Antoniego w Toruniu  na święcie Karty END. Po odświeżeniu wiadomości dotyczących historii Ruchu i Karty END udaliśmy się do kaplicy, gdzie wysłuchaliśmy konferencji nt „Posłuszeństwo wiary w odniesieniu do Księgi Jonasza” poprowadzonej przez ks. Rajmunda Ponczka. O godzinie 12.30 spotkaliśmy się w przepięknej świątyni, gdzie w głównym ołtarzu z wysokości kilku metrów spoglądał na nas Jezus Miłosierny, pod Jego stopami jaśniało niczym słońce zachodzące nad taflą wody, tabernakulum. Mszę św. sprawowali doradcy duchowi ekip, a homilię wygłosił ks. M. Wojnowski. Ważnym punktem naszego spotkania było pochylenie się w grupach nad tematem modlitwy małżeńskiej. Dla nas był to najmocniejszy akcent podczas tego spotkania. Wszyscy zgodnie podkreślali  wartość, jaką niesie modlitwa dla ich małżeństwa i rodziny. Każde spotkanie w grupach jest dla nas kolejnym doświadczeniem osób autentycznie żyjących wiarą. Wracamy zawsze ubogaceni i mocniejsi. Dziękujemy Bogu za dar tych osób, które z nieskrywaną radością świadczą, jak wielkie dzieła  Bóg dokonuje w ich życiu.”       Iwona i Bronek

„Nasze doświadczenie w Ruchu Equipes Notre – Dame jest dość krótkie, bo dopiero trzyletnie. Jednak już dostrzegliśmy, że stałym elementem takich spotkań organizowanych przez Ruch jest duża życzliwość małżeństw. Za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem panującej przyjaznej atmosfery, która sprawia, że od razu można się poczuć jak u siebie, jak wśród przyjaciół. Buduje nas patrzenie na miłość i szacunek okazywany sobie przez małżonków Ruchu. Dzięki temu do domu wracamy z naładowanymi bateriami.
Na spotkaniu w Toruniu mieliśmy okazję wysłuchać konferencji księdza Rajmunda Ponczka pt.”Posłuszeństwo wiary w odniesieniu do Księgi Jonasza”. Konferencja ukazała nam ten fragment Pisma Świętego w nowym świetle i skłoniła do refleksji nad sobą.
Jak zwykle ciekawym doświadczeniem było dzielenie się w grupach. Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że ukazuje ono, że nasze trudności we wzroście duchowym są podobne, a jednocześnie pokazuje jak każdy radzi sobie z nimi na swój własny sposób. Daje to możliwość skorzystania z doświadczeń innych. Dziękujemy, że mogliśmy być w tym dniu z Wami i do zobaczenia.”         Wika i Tomek.