W sobotę, 10 grudnia małżeństwa z Sektora Kujawskiego spotkały się w Licheniu aby wspólnie świętować 69 rocznicę proklamowania Karty END.  W spotkaniu uczestniczyli nie tylko małżonkowie z ekip, które przyjęły już kartę, ale również małżeństwa z ekip, które są obecnie pilotowane.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii w kościele pw. św. Doroty. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił proboszcz parafii św, Doroty, a jednocześnie doradca duchowy ekip licheńskich ks. Henryk Kulik. Ks. Henryk był obecny z nami nie tylko podczas Eucharystii, ale towarzyszył nam również podczas naszych dalszych części naszego spotkania.

Po Mszy św. dzieci zostały oddane pod opiekę opiekunów, natomiast my wszyscy udaliśmy się na konferencję prowadzoną przez parę odpowiedzialną sektora Renatę i Tomka, a zaraz potem spotkaliśmy się w kilku grupach aby pochylić się nad jednym z punktów wysiłku – modlitwa małżeńska i rodzinna. Dzieliliśmy się tym co nam pomaga, a co nam przeszkadza w realizacji tego obowiązku, co wspólna modlitwa wnosi w nasze małżeństwa i rodziny. Mimo przeznaczenia na dzielenie się dość długiego czasu, okazało się, że można by jeszcze o wiele więcej na ten temat sobie powiedzieć.

Po spotkaniu był czas na skromny, ale smaczny posiłek, oraz na kawę i coś słodkiego do kawy. Jest to czas również przez wszystkich lubiany – jest to bowiem okazja do rozmów, do bliższego poznawania siebie, poznawanie tego czym żyjemy na co dzień i co się wydarzyło w naszych rodzinach od ostatniego wspólnego spotkania.

Hania i Kazik