Święto Karty w Sektorze Łódzkim obchodziliśmy 8 grudnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Łodzi.

Zgromadziły się wspólnie ekipy z Łodzi i z Wielunia. Naszymi gośćmi byli: ojciec Jozafat Gohly OFM z Wambierzyc oraz Dorota i Stefan Pomorscy z Warszawy. Tematem przewodnim naszego spotkania były rekolekcje jako szansa rozwoju duchowego małżeństwa. Dorota i Stefan, para odpowiedzialna za rekolekcje, podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i refleksjami dotyczącymi organizacji oraz przeżywania skupień rekolekcyjnych END. Temat ich konferencji był kontynuowany w grupach dzielenia w dalszej części naszego spotkania.
Ojciec Jozafat wprowadził nas w czas adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski, przypomniał jak bardzo Bogu zależy na naszym zbawieniu. Uroczystą mszę świętą koncelebrowali: ksiądz dr Marek Pluta – dotychczasowy doradca duchowy Ekipy Sektora Łódzkiego, ksiądz Paweł Bogusz – nowo powołany doradca oraz ojciec Jozafat Gohly OFM, który wygłosił homilię. Wskazał on na ruch Ekip Notre Dame jako opcję dającą szansę przetrwania małżeństwa -sakramentu miłości w dzisiejszych realiach cywilizcji tymczasowości.
Po mszy świętej ekipa 3 i 6, które ukończyły pilotaż, przyjęły Kartę END. Para Sektora Łódzkiego podziękowała księdzu dr Markowi Plucie za jego dotychczasowe zaangażowanie w tworzenie i rozwój Sektora Łódzkiego oraz przywitała księdza Pawła Bogusza jako nowego doradcę.