Tegoroczne święto ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziło małżonków sektora małopolskiego w Czernej k. Krzeszowic u stóp Matki Bożej Szkaplerznej. Po raz pierwszy Święto Karty obchodziliśmy w tym wspaniałym miejscu, w scenerii pięknych lasów i gdzieniegdzie wyłaniających się skał. Rozpoczęliśmy spotkanie w nowym Domu Pielgrzyma od wspólnej modlitwy  i informacji pary sektora. Konferencja wygłoszona przez ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka zagłębiła nas w tematykę przeżywania wspólnoty. Nieraz odważne i zaskakujące słowa żywo były przyjmowane przez słuchaczy, a lekkość i dowcip prelegenta ubogacały przekazywane treści. Bardzo dziękujemy ks. Wojciechowi za tą porcję głębokich przemyśleń.

Praca formacyjna w grupach (ekipach) mieszanych skupiła się na odpowiedziach na zadane przez księdza pytaniach:

  1. O co właściwie mi chodzi? [Jaki cel?]
  2. W życiu – po co żyję?
  3. We wspólnocie – po co jestem we wspólnocie?
  4. W rodzinie – Jaki cel ma moja rodzina?
  5. Co ja właściwie robię [Jakie realia?]
  6. Co robiłem przez ostatnie 2-3 tygodnie
  7. O co się modlę, modliłem przez ostatnie 2-3 tygodnie
  8. Co zmienię? [Jakie jedno postanowienie?]
  9. Co jest dla mnie największym dobrem w Equipes Notre-Dame?

Patrząc na poszczególne grupy dyskusyjne można było odnieść wrażenie, że zaplanowany czas spotkania był stanowczo za krótki. Kilka z powyższych pytań pozostało do odpowiedzi na małżeńskie zasiadanie.

Eucharystia u stóp Matki Bożej stała się wspaniałą okazją przyjęcia do naszego grona kolejnej ekipy, tym razem z Krościenka oraz małżeństw z indywidualnych pilotaży. Witamy Was  w wielkiej międzynarodowej rodzinie ekip. Niech dobry Pan błogosławi Wam w trudzie budowania świętej jedności małżeńskiej. Dziękujemy Katarzynie i Piotrowi za przyjęcie posługi pary łącznikowej, jakże ważnej posługi w budowaniu wspólnoty. Życzymy Wam dużo satysfakcji z tej posługi, która może stać się dla Was czasem jeszcze głębszego wejścia w charyzmat END. Dziękujemy także Zuzi i Piotrowi za podjęcie odpowiedzialności za finanse sektora.

Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólną agapą, obfitą w  radosne słowa i różnorodne smakołyki. Wszystkim uczestnikom tej wspólnej radości dziękujemy za udział. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych licznie przybyłych Doradców Duchowych, którzy są naszą radością i świadectwem przenikania się dwóch sakramentów małżeństwa i kapłaństwa.

Chwała Panu Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego

Zapraszamy do galerii zdjęć