12 grudnia w sektorze mazowieckim A obchodziliśmy Święto Karty. Aby dobrze przygotować się duchowo do tego dnia, podjęliśmy wspólnotową nowennę do świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin. Tekst rozważań otrzymywaliśmy każdego poranka.

Ze względów epidemiologicznych spotkanie w całości odbywało się online. Rozpoczęliśmy je Eucharystią celebrowaną przez o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Po mszy świętej do naszej wspólnoty dołączyła nowa ekipa – W25A, której parą pilotującą byli Kasia i Wojtek Czechowscy, trzy małżeństwa z ekipy W24A oraz dwa małżeństwa pilotowane indywidualnie w ekipach W10A i W13A.

Kolejnym punktem naszego spotkania była konferencja ks. prof. Dariusza Kurzydło – teologa i psychologa pracującego m.in. z małżeństwami, zajmującego się naukowo katechezą młodzieży i dorosłych, psychologią antropologiczną, psychoterapią i duchowością chrześcijańską. Konferencja “Szukanie harmonii pomiędzy osobowościami” dotycząca duchowych i psychologicznych aspektach komunikowania się w małżeństwie stała się podstawą do pracy w małżeństwach. Ks. Prof. przygotował dla nas materiały do ukierunkowanego dialogu małżeńskiego. Po konferencji zatem przeszliśmy w tryb off-line, pracując tylko z małżonkiem.
Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową, do której rozważania przygotowały małżeństwa z najstarszych ekip naszego sektora.
Sylwia i Paweł Łozińscy
para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A